Zorlu Zamanlarda Motive Edilmeye Nasıl Devam Edilir?

Birkaç yıl önce, psikolog Al Siebert, esneklik eğitimi aldı ve “Survivor Karakteri: Neden Bazı İnsanların Daha Güçlü, Daha Akıllı ve Hayatın Sorunlarını Ele Geçirmede Daha Etkili Olduğunu” yazarıdır (
susandunnmome-20), bir engelli web sitesi için kısa bir makale yazdı. Bunu esasen kurtardım çünkü hepimiz için geçerli olduğunu düşünüyorum.
İşte verdiği fikirlerden bazıları:
 “Bağlanmaya devam et. Diğer bireylerle doğru şekilde bağlanmak istediğinizi seçin.” İnceleme, izolasyonun sağlığımıza yüksek tansiyon, obezite veya sigara içmekten daha zararlı olduğunu doğrulamıştır. Bağlayın. Koçlar bu konuda sizi destekleyebilir ve bağlantılardan biri olabilir.
“Bir” kurban “alışkanlığınız varsa, istediğiniz şeyi alan 1 ile değiştirin.”
“Hayatta kaldığın hikâyeyi anlatarak anlatan ve diğer insanlara ilham vermeyi anla. Duygusal bir crybaby olma.”
Hayatımdaki başka bir şeyden çok, diğer insanların “kurtulan” hikayelerinden ilham aldım. Kurtuluşlardan umutsuzca öğrenmek istiyoruz, çünkü hepimizin haçlarımızı taşımamızın nedeni, ve hiçbir şekilde geleceğin ne getireceğini bilemeyiz.
Aşağıdayken, Müttefikler’i zor bir zamanda yöneten iki engelli kişi Churchill ve Roosevelt’e inanıyorum. Asla o zaman liderler olduklarını bir kaza olduğunu düşünmüyorum. İkisi de esas olarak kendi kişisel kavgaları yüzünden dayanıklılığı biliyordu – Roosevelt belden aşağıya felç oluyordu ve Churchill onun “kara köpeğini” yaşam boyu süren depresyonunu elde ediyordu.
Roosevelt ulusa “Kendisinden endişe etmekten korkmamız gereken tek etken” demişti ve orada bulunduğundan beri dinledik. Churchill bize “Hiçbir koşulda pes etmeyin. Asla, asla, asla, asla, hiçbir koşulda.”
“Diğer insanlardan ne istediğini sor. Yanıt verdiyse onlara teşekkür et.” Bu çok nazik bir yer. “Beklentiler” olmaksızın “olasılıklar” ın bu kabullenme durumuna erişebildiğimiz zaman, hayatlarımız o kadar büyük ölçüde çok daha iyi olur.
“Diğer bireyler için empatiyi arttırarak sürekli meşguliyetinizi kendinizle değiştirin. Bu, kişilerin sizin için neler olabileceğini anlamayı içerir.”
Belirli bir zamanda bir kiliseyi destekliyordum ve bakanla yakın çalıştım. Kazadan felç geçiren ve babasını ve erkek kardeşi öldüren bir araba kazası geçiren bir hanımefendi vardı. Sağlığa geri dönüş yolu uzun bir 1, hepimiz acıyla izlediğimiz bir mücadele ve verebileceğimiz yardımlardı. Belirli bir temel noktada
Bakan bana “zaman” olduğunu söyledi. Güçlü bir yıl boyunca büyük bir kızkardeş olmak için büyümek için “onu” cezalandıracaktı. Anla?
“Victor Frankl gibi tecrübelerinizde, bir soykırımdan kurtulanlar için ne anlama geldiğini görün”. Onun hikayesini hiç bilmiyorsan, tam burada görünür. (~ webwinds / frankl / frankl.htm) Frankl’in ölüm kampında varolan en büyük ilham kaynağı Nietzsche’nin “Beni öldürmeyen bu beni daha da güçlü kılan” ifadesiydi.
Benlik saygısı, Siebert’in, kendiniz hakkında hissettiğiniz şey olduğunu ve bazı şeylerin yanlış gittiğini anladığınızı neyin önemli ölçüde belirlediğini söyler. Bu “sürgüler ve okların okları” na karşı bir tampon görevi görür.
Ve biz de oradayız, biliyoruz ki, bir çift Shakespeare kadar elverişli ya da olacağız. Bu sıkıntı hakkında söyledi:
Tatlı sıkıntıların kullanımı,
Hangi kurbağa gibi, çirkin ve zehirli,
Ancak kafasında değerli bir mücevher giyiyor
Ve bu hayatımız, kamuoyundan muaf,
Ağaçlardaki dilleri, koşu kitaplarındaki kitapları bulur.
Taşlardaki vaazlar, her şeyde iyi.
– William Shakespeare, “Beğendiğin gibi.”
Tatlı Sıkıntıların kullanımı, eğer orada takılırsak, ustalaşmayı sürdürürsek, bağlı kalır, geleceğimize olan inancımızı korur ve diğer insanların deneyimlerinden keşfedersiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın