Zorlu Durumlarda Motive Olmak Nasıl

Birkaç yıl önce, psikoloji uzmanı olan Al Siebert, “Survivor Karakteri: Bugün Bazı İnsanlar Neden Hayatın Sorunlarını Ele Almada Daha Güçlü, Daha Akıllı ve Daha Yetenekli?” Nin yazarıdır.
susandunnmome-20), bir engelli web sitesi için bir yazım yazdı. Bunu, hepimiz için geçerli olduğunu düşündüğümden dolayı sakladım.
İşte burada verdiği stratejilerden bazıları:
 “Bağlı kalın. Diğer kullanıcılarla iyi bağlantı kurmak istediğinizi seçin.” Araştırmalar, izolasyonun sağlığımıza yüksek tansiyon, obezite veya sigara içmekten daha fazla zarar verdiğini doğruladı. Bağlayın. Koçlar bu konuda size yardımcı olabilir ve bağlantılardan biri olabilir.
“Bir” kurban “alışkanlığınız varsa, istediğiniz şeyi alan biriyle değiştirin.”
“Hayatta kalanların hikayesini anlatarak anlatarak başkalarına ilham vermeyi anlayın. Asla duygusal bir yavru bebeğim olmayın.”
Hayatımdaki başka bir şeyden başka, diğer insanların “kurtulan” hikayelerinden ilham aldım. Hayatta kalmak için umutsuzca öğrenmemiz gerekir, çünkü hepimizin haçlarımızı taşımamızın nedeni ve hiçbir şekilde geleceğin ne getireceğini bilmememiz.
Aşağıdayken, Müttefikleri zorlu bir zamanda yöneten iki özürlü kişi Churchill ve Roosevelt’i kabul ediyorum. O zamanlar liderler oldukları bir kaza olduğunu düşünmüyorum. Her ikisi de, kendi özel kavgaları nedeniyle Roosevelt’in belden aşağıya felç olmasını ve Churchill’in “kara köpeğini” yaşam boyu süren depresyonunu elde etmelerinin sebebi için esnekliği biliyordu.
Roosevelt ulusa “Kendisinden endişe etmekten korkmamız gereken tek mesele” demişti ve orada olduğu için dinledik. Churchill bize “Hiçbir şekilde pes etmemiştir. Hiçbir şekilde, hiçbir şekilde, hiçbir şekilde, hiçbir şekilde,” verdi.
“Diğer insanlardan ne istediğini sor. Yanıt verdiyse onlara teşekkür et.” Bu çok nazik bir yer. “Beklentiler” olmaksızın “olasılıklar” ın kabul durumunu elde edebildiğimiz zaman, hayatlarımız çok daha üstündür.
“Başkaları için empatiyi artırarak, sürekli meşguliyetinizi benliğinizle değiştirin. Bu, bireylerin etrafınızda olmasının nasıl bir şey olduğunu fark etmeyi gerektirir.”
Bir keresinde bir kiliseyi reklamcılıyorum ve pazarlıyordum ve bakanla yakın çalıştım. Kazadan felç eden ve babasını ve erkek kardeşi öldüren bir otomobil kazası geçiren bir kadın vardı. Sağlığa geri dönüşü uzun bir bekar, hepimiz ızdırapla izlediğimiz bir mücadele ve verebileceğimiz yardımlardı. Tek bir hayati noktada
Bakan bana “zaman” olduğunu söyledi. Katı bir yıl boyunca Masif bir Kızkardeş olmak için “onu” cezalandırmak için gidiyordu. Anla?
“Victor Frankl’ın uzmanlık alanından hangisinin, bir soykırımdan kurtulan olduğu anlamına gelir.” Eğer hikayesini bilmiyorsan, buraya bak. (~ webwinds / frankl / frankl.htm) Frankl’in ölüm kampındaki akımın en büyük ilham kaynağı Nietzsche’nin deyimiyle “Beni öldürmeyen beni daha da güçlü kılmaya meyilliydi.”
Benlik saygısı, Siebert diyor ki, kendini nasıl hissediyorsunuz ve bir şeylerin yanlış gittiğini takip ettiğinizde ne kadar önemli olduğunu belirliyor. Bu “sürgüler ve okların okları” na karşı bir tampon görevi görür.
Ve biz oradayız, o avuç dolusu Shakespeare kadar elverişli ya da olacağımızı biliyoruz. Bu sıkıntı hakkında şunları söyledi:
Tatlı sıkıntılardan yararlanır,
Hangi kurbağa gibi, çirkin ve zehirli,
Ancak kafasında değerli bir mücevher giyiyor
Ve bu hayatımız, kamuoyundan muaf,
Ağaçlardaki dilleri, çalışma kitaplarındaki kitapları bulur.
Taşlar içinde vaazlar ve hemen hemen her konuda mükemmel.
– William Shakespeare, “Beğendiğin gibi.”
Tatlı Olumsuzluktan yararlanırsak, eğer orada kalırsak, öğrenmeyi korur, bağlı kalır, geleceğimize olan inancımızı korur ve diğer bireylerin deneyimlerinden anlarsak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın