Yabancı sermaye Brezilya şehir Fortaleza yükselişte

Sağlam bir ekonomi ve FIFA Dünya Kupası ve Olimpiyat oyunları gibi yaklaşan spor etkinlikleri nedeniyle, belgili tanımlık geliştirmek Brezilya her yerinden tarih yatırımdır. Bir alan kuzey doğusunda yabancı yatırım büyük bir artış olduğunu görme, özellikle Rio Grande do Norte ve Natal ve Fortaleza gibi ana şehirler.

Fortaleza bir Brezilya en büyük şehirlerin bir şarkıdır ve çok sayıda yıl boyunca Kuzey-doğu kıyısında önemli bir liman oldu. İnşaatlı alan hemen hemen 3 nokta 5 milyon nüfusu ve 312 sq km (120 sq mil) yüzölçümü vardır. Yani çok yüksek nüfus yoğunluğu, gerçekte tüm ülkenin en yüksek konuma sahiptir.

Şehrin tüm yolu geri ne zaman web sitesi İspanyollar tarafından keşfedildi 1500 yıla uzanan uzun bir geçmişi vardır. Öte yandan, sonraki Tordesillas Antlaşması Kuzey Doğu Brezilya erken 1600 ‘s içinde oluşturulmuş bir kale ve Köyü, Nova Lisboa (‘yeni Lizbon’) web sitesinde Portekizce transfer. Buna karşılık alanı geçici olarak Hollandalı için sadece onu yeniden kazanmak ve yerleşim ‘Fortaleza de Nossa Senhora da Assunçao’ yeniden adlandırma önce kaybettiler.

Çevredeki Ceará Pernambuco dışarı oyma olarak 1799 yılında İl onun kişisel il ve Fortaleza olup çıkmak için yeni başkenti olarak seçildi. Gelecek yüzyılın ondokuzuncu Fortaleza için belgili tanımlık alan, büyük ölçüde nedeniyle önemli kırpma, hangi yaygın olarak bölgede yetiştirilen pamuk bir giderek kritik ve hızlı bir şekilde gelişen kentsel odağı oldu. Orta 1820’s Brezilyalı İç Savaşı boyunca Fortaleza önemli. Brezilya ve kendilerini bir yeni, bağımsız bir ülke olarak, bu yüzden adlı ‘in Ekvator Konfederasyonu’ kurmak için deneyen Kuzey Doğu’daki ayrılıkçı iller Federal Hükümeti arasında mücadele yer. Deneyin başarısız oldu ve Brezilya sağlam kaldı. Yüzyılda orta yıllarda Fortaleza genişletilmiş ve her fiziksel altyapı ve onun sıradan insanların sosyal konumunu bugün Gelişmiş. Örneğin, Ceara il (Fortaleza tarafından liderliğindeki) 1884’te onun siyah kölelerin serbest, birkaç yıl önce ülkenin geri kalanı aynı şekilde yaptım.

Şehrin nüfusu geliştirme yıllardır yirminci yüzyılın ilk çift kadar oldukça yavaş. Örneğin, şehrin yüz bin mark, tüm bu durumlar için tabii ki ama değil yoksul bugünün standartlarına göre daha küçük ulaştı 1922 kadar değildi. Kırsal kişilere şehir akışının dünya şehirlerin geçmişlerini iyi bilinen bir temada ve bu Fortaleza Hayır önemli ölçüde daha az doğru. Eski ulus sakinleri metropolis olanakları, iş ve gelir arayışı içine sular altında. Bu akış önemli ölçüde 1960’ın ne zaman yeni sanayi bölgesi teşvik pek çok’daha fazla firma gelişmiş. ve Sirketler: aç veya şehirde büyütmek için. Çok daha fazlası geldim ve döngüsü için devam etti bu yüzden bölgenin ek işçiler, sırayla gerekli son derece gün. Tamamen şimdi günümüzde müreffeh kısa vadeli yatırım ve tarım, gibi çok tabii uzun vadeli yatırım için çok sayıda ve çeşitli olasılık vardır tarım arazileri ve ek süre önce oldukça yaygın minha casa minha vida Brezilya (benim mal benim Şu anda şehirde önemli bir girişimdir hayat) sosyal konut programı.

Son yüzyılın çevirmek hakkında Fortaleza onun temel düzenini ve İmkanları büyük ölçüde, yeni ve üstün anahtar yol ve hastane ve kültür merkezleri gibi sosyal İmkanlar geliştirmek ile. Turizm de önemli ölçüde çok daha önemli hale gelmiştir ve şehir ve çevresi şimdi bunun için önemli yerlerde Brezilya arasındadır. Şehrin hangi o yıl Brezilya’da tabii tutuluyor 2014 FIFA Dünya Kupası Şampiyonası için ev sahibi şehirde tek bir olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın