Vizyon Yönetim Kurulu Nasıl Yapılır: 7 Faydalı Yönergeler

Vizyon kurulu nedir?
Bir vizyon tahtası, hazine haritası veya vizyon kitabı, istenen gerçekliğin gerçek bir fiziksel görüntüsüdür. Hedefi veya Başarı Vizyonumuza gücü çekip yoğunlaştırabilecek net bir görüntü oluşturur. Bu araçlar organizasyonlara, erkeklere ve kadınlara Vizyon, Misyon, Amaç ve emellerini açıklığa kavuşturarak yardım edebilir. Bireye yönelik ek bir vizyon kitabı, esasen her bir web sayfasının bir mini görüş panosu olduğu bir kitaptır. Bu yazım, amaçlarla ilgili sıkça sorulan soruları ve cevapları ve görme yönetim kurullarının arkasını nasıl saklar.
1) Bir Vizyon Kurulu bir kuruluşu veya bireyi nasıl destekleyebilir?
Görme kurulu yardımları ile geliştirme ve çalışma 1 Yaratıcı Görselleştirme ilkelerini harekete geçirerek, Yaratıcı Görselleştirmenin yazarı Shakti Gawain’in radyasyon & cazibe yasasını & ldquothe ve Deepak Chopra’nın niyeti ve niyeti & neyi talep ettiği şeyden oluşması için harekete geçirerek müreffeh olacaktır. & Rdquo Bu yasalar temel olarak, Evren’e girdiğimiz gücün bize geri yansıtılacağını belirtir. Mantıklı bir düzeyde bu, en çok inandığımız ya da en çok düşündüğümüz, en çok güvendiğimiz ve inandığımız şeyleri hayatımıza çekeriz. Vizyonları ve hedeflerimizi, yalnızca olmasını istediğimiz gibi görselleştirerek gösterebiliriz. Bir vizyon panosu, başarımızı inanılmaz bir şekilde somut bir şekilde değerlendirmemize ve görselleştirmemize yardımcı olur. Başarımız için bir çeşit mavi baskı sağlar.
Örneğin, vizyonunuz ödüllü bir şov oluşturmaksa, bir çift Emmys ile kendini ve şov önerilerinizi oluşturabilirsin. Vizyon panosunun, bu ödülleri kazanacağınız prosedürü değil, tamamen gerçekleşmiş haliyle hedefi göstermek zorunda olması gerekmemektedir.
2) Vizyon kuruluma ne yer vermeliyim?
Sadece göstermek istediğin şeyi koy. Vizyonlarınızı veya emellerinizi, halihazırda varmış gibi, bitmiş hallerinde tahtaya koyun. Sadece yapıcı fotoğraflar kurulunuzu doldurmak zorundadır. Dergilerden, kartlardan veya fotoğraflardan görüntüler ve kelimeler kullanarak çizim ve kolaj çizebilirsiniz.
Hiçbir yönerge olmamakla birlikte, birkaç kişi de faydalı olabilecek birkaç basit yönerge vardır:
1. Tek bir amaç ya da konum ya da hayatınız ya da organizasyonunuz için bir seferde bir Vision kurulu yapın. Bu, odaklanmanıza ve karmaşık kalmamayı sağlar.
iki. Boyut, sizin için uygun olan herhangi bir boyutta önemli değildir. Muhtemelen üç halka bağlayıcı ve plastik manşondan yararlanan bir poster ya da kitap geliştirmek ya da yanınızda taşıyabileceğiniz küçük bir kitap geliştirmek isteyebilirsiniz.
üç. Sahneye kendinizin bir görüntüsünü yerleştirin. Bir fotoğraf tercih edilir, ancak bir çizim yeterli olacaktır.
dört. Gördüğünüzü en iyi haliyle varmış gibi göster. Vizyonunuzun veya hedefinizin nasıl olacağı konusunda endişelenmeyin, sadece sizin için inandırıcı görünmesini sağlayın.
beş. DON & rsquoT olumsuz ya da istenmeyen bir şey gösterir.
altı. Bilinciniz üzerindeki etkiyi arttırmak ve hayal gücünüzü heyecanlandırmak için bolca renk kullanın.
7. Sektörümüzdeki müşteri hizmetlerinde & ldquowe miktar 1 gibi vizyon tahtasına yapıcı onaylar koyun.
3) Bir Vizyon Kurulu gibi bir şeyin olması neden önemlidir?
Bir Vizyon Kurulu, hazine haritası veya vizyon kitabı Vizyon, Misyon, Amaç ve emellerin ne olduğunu tam olarak netleştirmenize yardımcı olur. Bir iş organizasyonu gibi bir grup olarak tamamlandığında, ekibinizin bu noktaların ne olduğunu toplu olarak tanımlamasını ve konsantre olmasını destekleyebilir. Ayrıca kuruluşunuzun aynı sayfaya geçmesine yardımcı olabilir. Ne hakkında olduğunuzu ve nereye gittiğinizi doğrulamaya yardımcı olur. Örneğin, vizyon yatılışı, organizasyonların gelecek yıl için derslerini planlamasına yardımcı olmak için stratejik organizasyon seanslarından veya yıllık olarak yararlanılabilir.
4) Bir Vizyon Kurulu, bir örgütün veya bireyin emellerini netleştirmesine nasıl yardımcı olur?
Vizyon Yönetim Kurulunu yapmak için tanımınızı ve Başarı Vizyonlarınızı açıklığa kavuşturmak zorundasınız. Vizyon Yönetim Kurulu oluşturma süreci, özellikle de yönetim kurulunda neyi temsil etmek istediğinize karar vermeniz gerektiğinden, netleştirme eylemini gerektirir. Bir grupta yapıldığında, temel değerlerinizi ve küçük işletmenizin durumunu incelemenize yardımcı olabilir. Bu açıklığa kavuşturulduktan sonra, organizasyondaki bireylerin değerlerinin ve isteklerinin daha büyük organizasyonel değerlere ve hedeflere uygun olduğunu garanti etmelisiniz.
Mükemmel Durumunuzu veya İyi Sonuçların Vizyonunu ilk önce oluşturduğunuz bir Vizyon Yönetim Kurulu veya hazine haritası oluşturmadan hemen önce tavsiye ederim. Vizyon Yönetim Kurulu’nu geliştirmeden hemen önce hedeflerinizi açıklığa kavuşturmanız gerekiyorsa, bu genellikle faydalıdır. Başarı Vizyonunuzu yazma eylemi, Vision Boarding veya hazine haritalandırması ile aynı prensiplerin çoğunu kullanır ve tutuşturur. Bu ifadeyi şu andaki zamanda yazın, çünkü bu sizin için şu anda tezahür ettirmektedir.
Farklı organizasyonlar ve başarı koçluğu müşterileri ile çalışırken hazine haritalamasından yararlandım ve bireyler sadece çok fazla şey bulmayı değil, aynı zamanda keyifli olduğunu da bildiriyorlar. Bunu bir ekip olarak tamamlayan kişiler, diğer & rsquosların, kişiselleriyle gerçekten karşılaştırılabilir vizyonlara sahip olduklarını sıklıkla fark eder. Takımlar, kolektif bir vizyon oluşturma noktasından çıktıklarında daha güçlüdür. Vizyon panolarını kolektif olarak oluşturmak ve bunları grubunuzla paylaşmak, bireylerin, Görsel Sunumları gerçekleştirirken çok önemli olan, Oyunculuk Başarılarımızı zorlayamadığımız için, oynamak ve gevşemelerini sağlayarak, fiziksel egzersizi yaratan eğlenceli ve yararlı bir ekip olarak hareket edebilir. Vizyonlarımızı ve hedeflerimizi oraya koyup gitmelerine izin vermeliyiz. Elbette ki bu hedefleri ortaya çıkarmak için çalışmayı da yapmalıyız, ancak bu performans gayretli ve mücadele ruhuyla değil, sürece izin vermek ve zevk almakla sağlanır. Bu, Deepak Chopra’nın En Az İşlerin & ldquoLaw’ını çağırmasıyla ilgilidir. & Rdquo
Bu yüzden bir deneyin! İhtiyacınız olan tek şey, küçültmek için makas, yapıştırıcı, dergi veya kartlar ve başlamak için kişinin resmi. Onunla eğlenin! Yapıcı nihai sonuçlarda şok olabilirsiniz. Bana bir satır bırakın ve nasıl gittiğini bana bildirin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın