Vizyon Yönetim Kurulu Nasıl Yapılır: 7 Faydalı Öneriler

Vizyon kurulu nedir?
Bir vizyon tahtası, hazine haritası veya vizyon kitabı, istenen gerçekliğin gerçek bir fiziksel görüntüsüdür. Hedeflerimize ya da İyi sonuçların Vizyonuna güç çekip yoğunlaştırabilecek net bir görüntü oluşturur. Bu araçlar organizasyonlara ve milletlere Vizyon, Misyon, Amaç ve hedeflerini açıklığa kavuşturarak yardım edebilir. Kişiye daha çok yönelen bir vizyon kitabı aslında her sayfanın bir mini vizyon tahtası olduğu bir kitaptır. Bu yazma, hedefle ilgili sıkça sorulan bazı endişeleri ve cevapları ve görme yönetim kurullarının arkasını nasıl saklar.
1) Bir Vizyon Kurulu, bir organizasyonun veya bireyin ek üretken olmasını nasıl sağlayabilir?
Bir vizyon panosunun üretilmesi ve uygulanması, Yaratıcı Görselleştirme ilkelerinin Shakti Gawain’in Yaratıcı radyasyonun yazarı, radyasyon & cazibe yasasını ve ne demek istediğini ve Deepak Chopra’nın niyeti ve niyetinin dileklerini ve neyi çağrıştıracağından ibaret olmak üzere, Yaratıcı Görselleştirme ilkelerini harekete geçirerek, müreffeh olmaktır. & Rdquo Bu yasalar, esasen, Evren’e soktuğumuz enerjinin bize geri yansıtılacağını belirtir. Mantıklı bir düzeyde bu, en çok düşündüğümüz ya da en çok düşündüğümüz, düşündüğümüz ve en güçlü şekilde düşündüğümüz şeyleri hayatımıza çekeceğimizi gösterir. Vizyonları ve hedeflerimizi, yalnızca olmasını istediğimiz gibi görselleştirerek gösterebiliriz. Bir vizyon panosu, iyi sonuçlarımızı gerçekten somut bir şekilde düşünmemize ve görselleştirmemize yardımcı olur. Sonuçlarımız için bir çeşit mavi baskı sunuyor.
Örneğin, vizyonunuz ödül kazanan bir gösteri oluşturmaksa, bir avuç Emmys ile kendini ve şov önerilerinizi oluşturabilirsiniz. Vizyon kurulunun bu ödülleri kazanacağınız yöntemi göstermesi gerekmeyecek, bunun yerine tamamen gerçekleşmiş haliyle amacı göstermeniz gerekecek.
iki) Vizyon kuruluma ne koymalıyım?
Sadece tezahür ettirmek istediğiniz yere koyun. Vizyonlarınızı veya emellerinizi, halihazırda varmış gibi, tamamlanmış hallerinde tahtaya koyun. Sadece iyimser resimler gerçekten yönetim kurulunu doldurmalı. Dergilerden, kartlardan veya fotoğraflardan resim ve kelimeleri uygulayarak çizim ve kolaj çizebilirsiniz.
Kurallar olmamasına rağmen, millet yardımcı olabilecek birkaç kolay tavsiyede bulunmaktadır:
1. Tek bir amaç ya da konum ya da hayatınız ya da organizasyonunuz için bir seferde bir Vision kurulu yapın. Bu, onu net bir şekilde odaklamanıza ve tutmanıza olanak tanır.
iki. Boyut sizin için pratik olan herhangi bir boyutta önemli değildir. Muhtemelen 3 halka bağlayıcı ve plastik manşon ile çalışan bir poster ya da kitap yapmak ya da yanınızda taşımak için küçültmek isteyebilirsiniz.
3. Sahneye kendinizin bir fotoğrafını koyun. Bir fotoğraf tercih edilir, ancak bir çizim yeterli olacaktır.
4. Görüşünüzü, varmış gibi ideal durumda gösterin. Vizyonunuzun veya amacınızın nasıl olacağına dair endişelenmeyin, sadece sizin için inandırıcı görünmesini sağlayın.
5. DON & rsquoT, zarar verici veya istenmeyen bir şey gösterir.
6. Bilinciniz üzerindeki etkiyi arttırmak ve hayal gücünüzü heyecanlandırmak için bol miktarda renk kullanın.
7. Sektörümüzdeki müşteri hizmetlerinde ldquowe miktar 1 gibi vizyon tahtasına iyimser olumlamalar koyunuz.
Üç) Bir Vizyon Kurulu gibi bir şeyin olması neden önemlidir?
Bir Vizyon Kurulu, hazine haritası veya vizyon kitabı, Vizyon, Misyon, Amaç ve hedeflerinizin ne olduğunu tam olarak netleştirmenize yardımcı olur. Organizasyon organizasyonunda olduğu gibi bir grup olarak tamamlandığında, grubunuzun bu konuların ne olduğunu topluca anlamasına ve konsantre olmasına izin verebilirsiniz. Ayrıca kuruluşunuzun aynı web sayfasına girmesine yardımcı olabilir. Ne hakkında olduğunuzu ve nereye gittiğinizi tam olarak doğrulamanıza yardımcı olur. Örneğin, vizyonun açılması, kuruluşların gelecek yıl için derslerini planlamasını sağlamak için stratejik hazırlık oturumları veya yıllık olarak kullanılabilir.
d) Bir Vizyon Kurulu, bir örgütün veya kişinin amaçlarına açıklık kazandırmasına nasıl yardımcı olur?
Vizyon Yönetim Kurulunu yapmak için tanımınızı ve iyi sonuçların Vizyonlarını açıklığa kavuşturmak zorundasınız. Vizyon Yönetim Kurulunu oluşturma yöntemi, yönetim kurulunda temsil etmek istediğiniz şeyi tam olarak belirlemeniz gerektiğinden, netleştirme işlemini de içerir. Bir grupta başarıldığında, temel değerlerinizi ve iş girişiminizin durumunu incelemenize yardımcı olabilirsiniz. Bu açıklığa kavuşturulduğu anda, kurumdaki insanların değerlerinin ve hedeflerinin daha büyük örgütsel değerler ve hedeflerle uyumlu olmasını temin etmeniz gerekecektir.
Bir Vizyon Kurulu veya hazine haritası yapmadan önce, önce Mükemmel Durumunuzu veya İyi Sonuçların Vizyonunu oluşturduğunuzu öneriyorum. Bu, Vizyon Yönetim Kurulunu yapmadan önce hedeflerinizi biraz netleştirmeniz gerektiğinde, genellikle yararlıdır. Başarı Vizyonunuzu yazma eylemi, Vision Boarding ya da hazine haritalandırması ile aynı prensiplerin birçoğunu kullanır ve tutuşturur. Bu ifadeyi şimdiki zamanda oluşturun, çünkü bu gerçekten sizin için tezahür ediyor.
Çok çeşitli organizasyonlar ve iyi sonuçlarla çalışarak hazine haritalandırması yaptım. Tüketicileri ve erkekleri koordine ederken, kadınlar ve kadınlar sadece çok fazla şey elde etmekle kalmıyor, aynı zamanda keyifli oluyorlar. Bunu bir ekip olarak yapmış olan kişiler, genellikle diğer & rsquos’ların kendi başlarına son derece benzer vizyonlara sahip olduklarını bulurlar. Takımlar, kolektif bir vizyon oluşturma noktasından başladığında daha güçlüdür. Vizyon kurullarını bir araya getirmek ve ekibinizle paylaşmak heyecan verici ve değerli bir grup oluşturma egzersizi olarak hareket edebilir, Yaratıcı Görme sürecini yürütürken oldukça hayati olan insanların oynamasına ve gevşemesine izin verir, çünkü Başarı Vizyonlarımızı zorlayamazız. Vizyonlarımızı ve hedeflerimizi oraya koyup gitmelerine izin vermeliyiz. Elbette bu hedefleri ortaya koymak için de performans göstermemiz gerekecek, ancak bu işlev gayretli ve mücadele ruhuyla değil, sürece izin veren ve zevk veren bir şekilde yapılır. Bu Deepak Chopra’nın En Az Çabaların & ldquoLaw’ını çağırmasıyla ilgilidir.
Bu yüzden bir girişimde bulunun! İhtiyacınız olan tek şey, kesmek için makas, yapıştırıcı, dergi veya kartlar ve başlamak için kendini gösteren bir görüntü. Onunla heyecan verici! Olumlu faydalardan şoke olabilirsiniz. Bana bir satır bırakın ve nasıl gittiğini bana bildirin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın