Vizyon Kurulu Nasıl Yapılır: 7 Yardımcı Yönergeler

Vizyon kurulu nedir?
Bir vizyon tahtası, hazine haritası veya vizyon kitabı, istenen gerçekliğin gerçek bir fiziksel görüntüsüdür. Hedefi veya Başarı Vizyonumuza enerjiyi çekip odaklayabilecek net bir görüntü oluşturur. Bu araçlar organizasyonların ve milletlerin Vizyon, Misyon, Hedef ve hedeflerini netleştirmelerine ve elde etmelerine yardımcı olabilir. Bireye daha çok yön veren bir vizyon kitabı, her sayfanın bir mini vizyon tahtası olduğu bir kitaptır. Bu kısa makalede, düzenli olarak sorulan soru ve cevaplar ile amaçlara ve vizyon arka planlarının nasıl saklanacağına dair sorular yer almaktadır.
1) Bir Vizyon Kurulu bir organizasyona ya da insana ek kazanç sağlayabilir mi?
Bir vizyon tahtasının geliştirilmesi ve kullanılması, Yaratıcı Görselleştirmenin ilkelerini harekete geçirerek, Yaratıcı Görselleştirmenin yazarı, radyasyon ve cazibe yasasını ve ne demek istediğini ve Deepak Chopra’nın niyeti ve arzu dileklerini ne çağırdığını eklemek için Yaratıcı Görselleştirme ilkelerini aktive ederek, bir kişinin karlı olmasını sağlar. Temel olarak, evrene soktuğumuz enerjinin bize geri yansıtılacağını belirtin. Pratik düzeyde bu, en çok düşündüğümüz ya da en çok düşündüğümüz, en güçlü şekilde düşündüğümüz ve düşündüğümüz şeyleri hayatımıza çekeriz. Vizyonları ve hedeflerimizi, yalnızca olmasını istediğimiz gibi görselleştirerek gösterebiliriz. Bir vizyon panosu, iyi sonuçlarımızı inanılmaz şekilde somut bir şekilde ele almamıza ve görselleştirmemize yardımcı olur. Başarımız için bir çeşit mavi baskı sağlıyor.
Örneğin, vizyonunuz ödüllü bir şov oluşturmaksa, bir çift Emmys ile kendini ve şovunuzun ipuçlarını geliştirebilirsiniz. Vizyon panosunun bu ödülleri kazanacağınız yaklaşımı değil, tamamen gerçekleşmiş haliyle amacını göstermesi gerekmemektedir.
iki) Vizyon Yönetim kuruluma ne koymalıyım?
Sadece tezahür ettirmek istediğiniz yere koyun. Vizyonlarınızı veya hedeflerinizi, halihazırda varmış gibi, tamamlanmış hallerinde tahtaya koyun. Kartınızı sadece yapıcı resimler doldurmalısınız. Dergilerden, kartlardan veya fotoğraflardan görüntüler ve kelimeler kullanarak çizim ve kolaj çizebilirsiniz.
Kılavuz bulunmamakla birlikte, birkaç kolay tavsiyede bulunulmaktadır. Erkekler ve kadınlar yararlı bulabilir:
1. Bir defada 1 objektif veya konum veya yaşamınız veya organizasyonunuz için bir Vision board yapın. Bu konsantre olmanızı ve basit tutmanızı sağlar.
2. Boyut sizin için uygun olan herhangi bir boyutta önemli değildir. Üç halka bağlayıcı ve plastik manşon taşıyan bir poster veya kitap oluşturmak veya yanınızda taşımak için küçük yapmak isteyebilirsiniz.
üç. Sahnedeki bir görüntüyü koy. Bir fotoğraf tercih edilir, ancak bir çizim yeterli olacaktır.
dört. Gördüğünüzü, mükemmel halindeymiş gibi göster. Vizyonunuzun veya amacınızın nasıl olacağına dair endişelenmeyin, sadece size inandırıcı görünmesini sağlayın.
5. DON & RsquoT olumsuz ya da istenmeyen bir şey göstermektedir.
altı. Bilinciniz üzerindeki etkiyi arttırmak ve hayal gücünüzü heyecanlandırmak için bolca renk kullanın.
7. Vizyon panonuza iyi onaylar verin. & Ldquowe işimizde müşteri hizmetlerinde tek bir numaradır & rdquo
Üç) Bir Vizyon Kurulu gibi bir şeyin olması neden önemlidir?
Bir Vizyon Kurulu, hazine haritası veya vizyon kitabı, Vizyon, Misyon, Amaç ve emellerin neler olduğunu açıklığa kavuşturmanıza yardımcı olur. Bir şirket organizasyonunda olduğu gibi grup olarak gerçekleştirildiğinde, grubunuzun bu noktaların ne olduğunu topluca saptamasına ve konsantre olmasına yardımcı olabilir. Ayrıca kuruluşunuzun benzer bir web sayfasına girmesini de destekleyebilir. Ne hakkında olduğunuzu ve nereye gittiğinizi tam olarak doğrulamanıza yardımcı olur. Örneğin vizyon yatılışı, stratejik organizasyon seansları veya yıllık yardım kuruluşlarının gelecek yıl için kurslarını planlamak için kullanılabilir.
Dört) Bir Vizyon Kurulu, bir örgütün veya kişinin amaçlarına açıklık kazandırmasına nasıl yardımcı olur?
Vizyon Yönetim Kurulunu yapmak için tanımınızı ve Başarı Vizyonlarınızı açıklığa kavuşturmak zorundasınız. Vizyon Kurulunu üretme metodu esas olarak açıklama yapılmasını gerektirir çünkü esas olarak yönetim kurulunda ne göstermek istediğinizi seçmeniz gerekir. Bir grupta yapıldığında, temel değerlerinizi ve küçük işletmenizin durumunu incelemenize yardımcı olabilir. Bu açıklığa kavuşturulduktan sonra, organizasyondaki bireylerin değer ve hırslarının daha büyük örgütsel değerlere ve emellere uygun hale getirildiğinden emin olmanız gerekir.
Vizyon Kurulu veya hazine haritası yapmadan önce, önce Mükemmel Durumunuzu veya İyi Sonuçların Vizyonunu yazmanızı tavsiye ederim. Bu, Vizyon Yönetim Kurulu’nu üretmeden hemen önce hedeflerinizi açıklığa kavuşturmak zorunda kalmanız durumunda genellikle yararlıdır. İyi Görüşünüzün vizyonunu yazma eylemi, Vision Boarding ya da hazine haritalandırması ile aynı ilkelerden oldukça azını kullanır ve tutuşturur. Bu bildiriyi şimdiki zamanda yazınız, çünkü bu sizin için şu anda tezahür etmektedir.
Çok çeşitli organizasyonlar ve başarı koçluğu müşterileri ile çalışırken hazine haritalamasından faydalandım ve kişiler sadece çok fazla şey almayı değil, aynı zamanda keyifli olduğunu da rapor ediyorlar. Bunu bir ekip olarak yapmış olan kişiler, normal olarak diğer & rsquosların kişisellerine çok benzer vizyonlara sahip olduğunu bulurlar. Takımlar, kolektif bir vizyon oluşturma yerinden başladığında daha güçlüdür. Vizyon kurullarını bir araya getirmek ve bunları grubunuzla paylaşmak eğlenceli ve faydalı bir ekip oluşturarak, erkeklerin ve kadınların Görüntülü Görme’yi gerçekleştirirken oldukça kritik olan ve iyi sonuçlar doğurabilmemiz için oldukça kritik olan bir rol oynayarak ve gevşeterek harekete geçebilir. Vizyonlarımızı ve hırslarımızı orada bırakmalı ve bırakalım. Elbette ki bu hedefleri ortaya çıkarmak için çalışmayı da yapmamız gerekecek, ancak bu operasyon gayretli ve mücadele ruhuyla değil, prosedürün izin ve zevkinde gerçekleştiriliyor. Bu, Deepak Chopra’nın En Az Çabaların & ldquoLaw’ını çağırdığı şeye bağlanmıştır. & Rdquo
Bu yüzden bir deneyin! Tek ihtiyacınız olan makas, yapıştırıcı, dergi veya kart kesmek ve başlamak için bir resim. Onunla eğlenin! İyimser avantajlardan şok olabilirdin. Bana bir satır bırakın ve nasıl gittiğini bana bildirin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın