Vizyon Kurulu Nasıl Yapılır: 7 Yardımcı Öneriler

Vizyon kurulu nedir?
Bir vizyon tahtası, hazine haritası veya vizyon kitabı, istenen gerçekliğin gerçek bir fiziksel görüntüsüdür. Net, keskin bir görüntü oluşturur, bu da gücü kendi arzularımıza veya Vurguları Vizyonumuza çekebilir ve odaklayabilir. Bu araçlar organizasyonlara ve bireylere Vizyon, Misyon, Amaç ve hedeflerini netleştirmelerine ve elde etmelerine yardımcı olabilir. Kişiye çok daha fazla odaklanan bir vizyon kitabı, her bir web sayfasının bir mini vizyon tahtası olduğu bir kitaptır. Bu makalede, bazı sık sorulan soru ve cevaplar ile amaçların nasıl ve nasıl yanıt verileceği anlatılmaktadır.
1) Bir Vizyon Kurulu bir organizasyona ya da bireye nasıl daha kârlı olabilir?
Yaratıcı Görme ilkelerini, Yaratıcı Görselleştirme yazarı Shakti Gawain’in radyasyon & cazibe yasasını ve ne demek istediğini ve Deepak Chopra’nın niyeti ve niyeti dilediğini söyleyen şeyleri dahil etmek için, bir görsellik kurulu yardımları geliştirmek ve kullanmak, özellikle başarılı olmaktır. & rdquo Bu yasalar esasen, Evren’e koyduğumuz enerjinin bize geri yansıtılacağını belirtir. Mantıklı bir düzeyde bu, en çok inandığımız veya en çok düşündüğümüz, düşündüğümüz ve düşündüğümüz şeyleri hayatlarımıza çekeceğimizi gösterir. Hedeflerimizi ve hedeflerimizi, istedikleri gibi görselleştirerek gösterebiliriz. Bir vizyon panosu, sonuçlarımızı oldukça somut bir şekilde düşünmemize ve görselleştirmemize yardımcı olur. Başarımız için bir çeşit mavi baskı sağlar.
Örneğin, vizyonunuz ödül kazanan bir şov üretmekse, bir avuç Emmys ile kendinizin ve şov önerilerinizin bir resmini yaratabilirsiniz. Vizyon kurulu, bu ödülleri kazanacağınız süreci değil, tam olarak gerçekleşmiş haliyle hedefi göstermek istemez.
iki) Vizyon Yönetim Kuruluma gerçekten ne yer vermeliyim?
Sadece tezahür ettirmek istediğiniz yere koyun. Vizyonlarınızı veya hedeflerinizi, halihazırda varmış gibi, tamamlanmış hallerinde tahtaya koyun. Sadece olumlu görüntüler gerçekten yönetim kurulunuzu doldurmalı. Dergilerden, kartlardan veya fotoğraflardan fotoğraflar ve kelimeler kullanarak çizim ve kolaj çizebilirsiniz.
Kurallar olmamakla birlikte, birkaç kişi de yararlı olabilecek birkaç öneride bulunabilir:
1. Tek bir hedefe, bölgeye veya hayatınıza ya da kuruluşunuza ait bir zamanda bir Vision kurulu yapın. Bu, odaklanmanızı ve tutmanızı kolaylaştırır.
iki. Boyut, sizin için sorunsuz olan herhangi bir boyutta önemli değildir. 3 halka bağlayıcı ve plastik manşonlar kullanan bir poster ya da kitap üretmek ya da yanınızda taşımak için çok az şey yapmak isteyebilirsiniz.
3. Sahnede benliğinizin bir fotoğrafını çekin. Bir fotoğraf tercih edilir, ancak bir çizim yeterli olacaktır.
dört. Gördüğünüzü, mükemmel halindeymiş gibi göster. Vizyonunuzun veya hedefinizin nasıl olacağı konusunda endişelenmeyin, sadece sizin için inandırıcı görünmesini sağlayın.
5. DON & rsquoT, zarar verici veya istenmeyen herhangi bir şey gösterir.
altı. Bilinciniz üzerindeki etkiyi arttırmak ve hayal gücünüzü heyecanlandırmak için bolca renk kullanın.
7. & ldquowe bizim endüstride alıcı hizmetinde özel bir numara olan vizyon tahtasında iyi olumlamalar koymak
3) Vizyon Kurulu gibi bir şeylere sahip olmak neden gereklidir?
Bir Vizyon Kurulu, hazine haritası veya vizyon kitabı, Vizyon, Misyon, Amaç ve emellerin ne olduğunu tam olarak açıklığa kavuşturmanıza yardımcı olur. Organizasyon organizasyonunda olduğu gibi bir grup olarak yürütüldüğünde, grubunuzun bu faktörlerin ne olduğunu topluca oluşturmasına ve konsantre olmasına yardımcı olabilir. Ayrıca kuruluşunuzun aynı web sayfasına girmesine yardımcı olabilir. Ne hakkında olduğunuzu ve nereye gittiğinizi tam olarak doğrulamanıza yardımcı olur. Örneğin vizyon yatılışı, stratejik düzenleme oturumları için kullanılabilir veya yardım kuruluşlarına yıllık olarak gelecek yıl için kurslarını çizebilir.
d) Bir Vizyon Kurulu, bir kuruluşa ya da bireye kendi hedeflerini netleştirme konusunda nasıl yardımcı olur?
Vizyon Yönetim Kurulunu oluşturmak için tanımınızı ve sonuçların Vizyonunu açıklığa kavuşturmak zorundasınız. Vizyon Yönetim Kurulunu oluşturma süreci netleştirme işlemini içerir, çünkü yönetim kurulunda temsil etmek istediğiniz şeyi tam olarak seçmeniz gerekir. Bir grupta yapıldığında, temel değerlerinizi ve şirketinizin durumunu incelemeniz için sizi destekleyebilir. Bu açıklığa kavuşturulduktan sonra, organizasyondaki kişilerin değer ve hırslarının daha büyük örgütsel değerler ve hedeflerle uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir.
En İyi Durumunuzu veya Başarı Vizyonunuzu yazdığınız bir Vizyon Yönetim Kurulu veya hazine haritası yapmadan hemen önce öneririm. Bu, Vizyon Yönetim Kurulu’nu geliştirmeden önce hırslarınızı biraz netleştirmeniz gerektiğinde, genellikle faydalıdır. İyi Niyet Vizyonunuzu yazma eylemi, Vision Boarding veya hazine haritalandırması ile aynı ilkelerin birçoğunu kullanır ve tutuşturur. Bu ifadeyi şimdiki zamanda yazın, çünkü bu sizin için zaten tezahür eder.
Çok çeşitli organizasyonlarla çalışırken hazine haritalamasını kullandım ve başarı koçluğu yapan tüketiciler ve bireyler sadece çok fazla bir şey elde etmekle kalmayıp, zevkli olduğunu bildiriyorlar. Bunu bir grup olarak gerçekleştiren kişiler genellikle diğer & rsquosların kendilerine çok benzer vizyonlara sahip olduğunu görürler. Takımlar, kolektif bir vizyon oluşturma konumundan başladıklarında daha güçlüdür. Birbirinizle vizyon panoları oluşturmak ve bunları grubunuzla paylaşmak, erkekler ve kadınların Yaratıcı Görüntülemeyi gerçekleştirirken gerçekten hayati olan ve iyi sonuçlar elde etmemizi sağladığımızdan, hayati önem taşıyan kadın ve erkeklerin harekete geçmesini sağlayarak eğlenceli ve yardımcı bir ekip olarak hareket edebilir. . Vizyonlarımızı ve hedeflerimizi oraya koyup gitmelerine izin vermeliyiz. Elbette ki bu hedefleri ortaya çıkarmak için çalışma yapmak istiyoruz, ancak bu işlev gayretli ve mücadele ruhuyla değil, yöntemin etkin ve zevkli bir şekilde yerine getirilmesiyle gerçekleştirilir. Bu, Deepak Chopra’nın En Az Çabaların & ldquoLaw’ını çağırmasıyla ilişkilendirilmiştir. & Rdquo
Bu yüzden bir deneyin! İhtiyacınız olan tek şey, başlamak için makas, yapıştırıcı, dergi veya kartların küçültülmesi ve kendinizin resmidir. Onunla heyecan verici! Olumlu sonuçlara şok olabilirsiniz. Bana bir satır bırakın ve nasıl gittiğini bana bildirin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın