Ünlü Eczacılar

1. Benjamin Franklin (1706-1790) Benjamin bir mahalle perakendeci memur olarak çalıştı, o reçete ilaçlar, otlar ve çeşitli curatives. Benjamin mühendisliğinin kurucu babalarından Amerika Birleşik Devletleri belirli bir olmak için bilinen geliştirilmiş ve aynı zamanda ünlü “bir elma bir gün uzak tıbbi profesyonel tutar” hakkında konuşuyordu biliyordum, belirttiğin için tespit.

iki. Henrik Ibsen (1828 – 1906) Norveçli oyun yazarı, şair ve tiyatro yönetmeni ama başlangıçta bir eczacı olarak kariyerine başladı. 15’te evden tam olarak burada bir asistan eczacı oldu Grimstad için taşındı. Ibsen daha sonra devam etti ve bir doktor olarak çalışma üzerine gitti ama sonra bundan vazgeçti. Henrik çok daha iyi tek bir Shakespeare yanında Avrupa geleneği gerçekten harika oyun yazarları olarak tanıdı.

3. Dante Alighieri (1265-1321) Dante için siyasi hayatında daha fazla o zaman bireyler yakındaki siyasete dahil bir guild ve bu kriterlerin yerine daha ilave eczacıların onun üyelik üye olması bekleniyordu bir eczacı olmak için büyümeye okudu. O zaman kitap kitap satma şansınız Dante veren eczacıların satıldı. Dante “Devine komedi” ve harika bir İtalyan şair yazar olarak tanınan düzelmiştir.

dört. Isaac Newton (1642-1727). Isaac Grantham, İngiltere’de bir çırak eczacı olarak hayatı başladı. Grantham tam olarak nerede başladı o yerçekimi teorisi için çok daha iyi bilinen o ne üzerine onun yolunu Cambridge’de, çalışmaya gitti. Fizik ve matematik hakkında onun meslek ileri bilgi taşıyordu.

5. O. Henry kalem adı da William Sydney hamal olarak tespit edilmiştir (1862 – 1910) O Henry idi. Daha sonra onu yol açtı bir genç bir eczacı 19 dönüştükçe William amcasının eczanede çalıştım, dükkanda da kasabanın insanları kabataslak. Daha sonra hemen çok sayıda çeşitli iş ve yaşam koşulları o etkili bir yazar oldu elde ettikten sonra parlak Amerikalı olarak teşhis oldu. Yazdığı “Magi hediye.”

6. Hubert H. Humphrey (1911 – 1978) olarak Birleşik Devletler senatörü aslında babası bir eczacı olarak çalıştığı gerçeğine rağmen tanınan düzelmiştir. Onun zor gerçekleştirmek için ayrıcalıklı oldu ve yılın eczacı eczane St. Louis College tarafından adlı olma 1966 yılında onurlandırıldı. Daha sonra hayatında Hubert siyaset ve Minneapolis, belediye başkanı olarak hizmet bir U. S. Senatör ve, tabii ki, Başkan Yardımcısı Başkan Lyndon B. Johnson altında Amerika Birleşik Devletleri üzerine gitti.

7. Charles Walgreen (1873-1939) parmağıyla bir kazadan sonra sadece öneri ve rehberlik onun tıbbi profesyonel aldı ve hemen kendini toparladı sonra yerel eczacı ile bir apprentership aldı. Charles kariyerini ilerletmek karar verdi ve daha sonra Chicago’da okudu ve bir eczacı oldu. Chicago’da, emekli, o daha etkili oldu çok daha fazla depoları ekleme sonuçta dükkan sahibinden Başlarken çalıştı.

sekiz. George F. Archambault (1909 – 2001), Amerika Birleşik Devletleri genel sağlık hizmeti için ilk eczane irtibat subayıydı. George da kabul “danışman eczane” onun ethos babası ve danışmanlık tarzı yine de yaygın olarak kabul edilen eczanelerde bugün.

9. John Pemberton (1831 – 1888). John şu anda Coca Cola bildiklerini mucit, formül kokain ortadan kaldırmak için hafif değişti rağmen içerik John sinirlilik ve baş ağrısı azaltmak için formül geliştirdi, karbonatlı suyla cevapsız türünde bir morfin bağımlılığı oldu çare.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın