Şiir çiçeklenir

Çünkü çok eski zamanlardan çiçek edebiyat, resim ve şiir, sadece onların güzellik ama çok daha önemli ölçüde onların kişi Katılımlar, kullanır ve zararları uyandırmak çağrışımlar için konu oldu.

Nasıl genellikle Shakespeare karakterize çiçekler veya hatta onları daha trajik oyunlarını araziler gölgede kullanmak düşünün. Belki de Shakespeare’in çiçekler en ünlü örneği gelen siyasi trajedi Macbeth, Tarõmõn ‘Hangi kadar sıkı bir tek bir derinlik gerektirecektir komut dosyası personas dokunmuş güzelavrat’, ile ilgili bilgi Yunan mitoloji tamamlamak için takdir etmek o gerçekten varlığıdır. Kral Duncan ölümü ile sonuçlandırılmasına rezil sahnede Macbeth itüzümü veya ‘Atropa Belladonna’ hükümdar zehirlemeye cereyan birleştirir. Nedeni, onların irfan, Atropos göre Yunan efsaneleri kader Goblen defacto seamstresses olan üç kader tarafından şahsında ve tesadüfen bu üç kader öldürmek için Macbeths seçimi Kılavuzu 3 cadı gibi görünüyor söz Kral – ironik Hayır?

Robert Frost’un şiiri ‘ Rose aile ‘, gül ün sembolü aynı anda mükemmellik ve sıradanlık olarak kullanır ve itibari sevdiklerinize, ünü üzerinden iki belirten karşılaştırır:

‘ Gül ün bir gül olduğunu
Ve her zaman bir gül.
Ama şimdi teori gider
Apple bir gül’ın,
Ve armut olduğunu ve bu yüzden’ın
Erik sanırım.’

Bu bariz farklılıklar belirterek, Frost kimliklerini farklı bir karşı ölçmek bir çalışırken doğasında aptallık vurgular ve belki Rose’un yüceltme kıskançlık diğer çiçekler için-insan olmak için belirgin bir alegori bir kaynağı olabilir.

‘A çiçek vermek benim kızı’, içinde James Joyce eğilimi yapmak o daha küçük bir skeç onun çiçek çocuğunu, onun gençlik ve erdem nihai ölüm üzerinde musing iken hediye hakkında ilgili olarak beyaz’ın Gülü saflık sembolü olarak kullanın.

William Blake, saygın bir şair Romantik dönem sık sık doğa onun yerine, en önemlisi bunlar masumiyet ve kuzu ve kaplan tarafından sırasıyla şahsında gibi bilgi Temalar seslendirmek için kullanabilirsiniz. Şiir ile ‘ Ah! Ayçiçeği ‘, ömrünün bitiş yaklaşıyor-, insanlar gibi bugün, genç coşku böyle geçti uzun göz önünde bulundurarak var gibi ölüm teması ile eponymous çeşidinde boşuna umut kapsüllemek aradığı ve şimdi sadece hareketi izler Güneş, o bekleyen gerçekten ölmek ve yeniden doğacaktır vakti geldi.

Onun şiir ‘A yatak, yabani Menekşe’, Eliza Allen Starr Temalar vurgular bir adam tarafından başlangıçta Menekşe ve nasıl hatta bir yatakta buldum huzur özetleyen doğaya karşı metropol yakın gürültüsünden tarafından tetiklenen esinti olabilir bir şey çiçekler varlığı ile rahatlatıcı için dönüştürülür. O iyimser özellikleri bitki ve doğa yeteneğine sahiptirler ve insan onun çağdaşları – bu başarı gurur kalmadan paylaşmak değil hatırlıyor gibi şiir çocukluk, bir övgü olarak da hizmet vermektedir.

Üzerindeki etkisi yansıtacak ve nitelikleri çiçek kültürel geliştirme teşvik etmiştir ve büyük olasılıkla onların Görünüşe bazı karakter özellikleri bunların yazarları almak kadar onlar için övdü hayati önem taşımaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın