Özel Proxy’leri ve VPN’yi Nasıl Kullanılır?

Özel Proxy’leri ve VPN’yi Aynı Anda Nasıl Kullanılır
Mevcut yıllarda, VPN’ler ve özel proxy’ler siyah şapka uygulamasına bağlı olarak istihdam edildi. Şimdi kitleler için yaygın bir araç olmaya başladı. Geliştiriciler, her gün bu kadar az kişi tarafından anlaşılmayacak ve hızlı bir şekilde kullanılabilecek arayüzler oluşturmakta zorlandılar; erkekler ve kadınlar bu araçları kullanmak için teknik bir anlayışa sahipti. Bu nedenle, bu kitleler için, Özel Vekiller özellikle VPN’ler için çalıştılar. Gerçekten, VPN’leri veya özel vekilleri istihdam edenlerin çalışmalarında gerçekte bulundukları anlamına gelmez.
İnternet’i, özel vekiller ve VPN’ler arasındaki farklılıklar ve bunların her birinin birlikte nasıl kullanılacağı hakkında detaylı bilgiler hakkında bilgilendirebilirsiniz.
Bu raporda, VPN’ler ile özel proxy’ler arasındaki benzerlik ve farklılıkları kısaca açıklayacağım ve daha sonra her birinin neden aynı anda çalışabileceğini ve her ikisinin de birlikte nasıl kullanılacağını belirleyebileceksin.
VPN’ler ve Özel Proxy’ler: Nasıl Aynı?
VPN’ler ve Özel Proxy’ler arasındaki her benzerlik biraz farklıdır. Dolayısıyla, benzerlikleri içeren kesin bir cevap alınamamıştır. Teknoloji kullanıcıları tipik olarak müthiş bir işlevsellik isterler ve sonuç olarak, bu kesin işlevleri gerçekleştirmek için bu prosedürlerin her birini yarattılar.
Gizlilik
VPN’leri ve özel proxy’leri oluşturmanın temel amacı, IP adresinizi gözlerinizi rahatsız etmek, coğrafi konumunuzu ayarlamak ve gizlice web’e göz atmaktır.
Bu, çevrimiçi erişiminiz için ikincil bir alım noktası açarak kullanıcılar tarafından gerçekleştirilir. VPN veya proxy, isteği alır, işler ve daha sonra gönderir. Ayrıca verileri size aynı şekilde geri gönderir. İstek aslında sizin tarafınızdan gönderilmemiştir ve sonuç olarak vekiller ve VPN’ler güvenlik öznitelikleri olarak bildirilmektedir.
Ücretli ve Tamamen Ücretsiz Sürümler
Private Proxies ve VPN’ler tarafından sağlanan her hizmet ödenmiş ve tamamen ücretsiz çözümler. Tamamen ücretsiz rotaya giderseniz, kendini kötü amaçlı yazılımlara, şüpheli sözleşmelere ve daha yavaş bir bağlantıya açacaksınız. Bir şirket çalıştırıyorsanız ve sayıları daraltmak için servislere sahip olmanız gerekiyorsa veya eğlence aboneliği, yani Netflix veya Amazon Prime gibi kişisel amaçlar için buluyorsanız, proxy’lere yönelik yatırımı gerçek bir adım yapmak zorunda olmanız gerekir.
Çok yönlü
Her bir yöntemin kendi hassasiyeti olmasına rağmen, her bir özel vekil ve VPN gerçekten çok yönlüdür. Çeşitli amaçlarla yürütmek için çok sayıda kez düzeltilebilirler, gizliliğin gerekli olduğu işkence, kazıma verileri ve işletme reklam kampanyaları gibi çeşitli farklı uygulamalar için rolleri yerine getirebilirler.
Tüm bu çok yönlülük ile, sadece VPN’ler ve özel proxy’ler arasındaki fark, onları farklı müşteri kategorilerine özgü hale getiriyor. Bu ayrım, sadece belirli senaryolarda kullanıcılar tarafından aynı anda uygulanmasını sağlar.
Özel Proxy’ler ve VPN Varyasyonları
Özel Proxy’ler ve VPN arasındaki ayrımı anlamak çok önemlidir. Her hizmetin belirli kullanıcılar tarafından kullanılmasının nedeni olan çeşitli yollarla ayırt edilebilirler.
Belirli bir IP’ye ve çok sayıda IP’ye
Vekiller ve VPN’ler arasındaki önemli fark, alışveriş yaptığınız IP’lerin sayısıdır.
Normalde proxy’lerle erişebileceğiniz bir veya daha fazla IP adresi için ödeme yaparsınız. Özel proxy’ler normalde 5, 10, 25, 50, 100 ve üstü yığınlar halinde gelir ve bu toplam, özellikle bir IP adresine karşılık gelir.
VPN’ler özel proxy’lerin tam tersidir. VPN hizmeti genellikle size sadece bir IP adresi sunar ve bu IP adresi de bazı durumlarda istek üzerine değişiklik yapabilir.
Bu en önemli ayrımdır ve diğer birçok varyasyon için bir oluşumdur. Bu, hem VPN’leri hem de proxy’leri kullanmanın belirli durumlarda yararlı olmasının nedeni ayrımdır.
    Tarayıcı Sitesi ziyaretçileri ve Tüm Ziyaretçiler
VPN’ler ile özel proxy’ler arasında bir başka ayrım, almak ve göndermek için bir pozisyonda bulunan ziyaretçilerin türüdür.
Proxy
Proxy’ler yalnızca tarayıcı temelli web sitesi trafiğiyle çalışacak şekilde oluşturuldu. Chrome, Firefox ve benzerlerinin hepsinin ortak HTTP ve HTTPS proxy’leriyle çalıştığı sonucuna varır.
Tarayıcı tabanlı web sitesi trafiği, tüm kullanıcıların göründüğü ve bu nedenle çok hayati ve çok az sınırlayıcıdır.
VPN’ler
Öte yandan, VPN’ler tüm net ziyaretçileriniz için çalışır. Dünya çapında web hedefli trafik, bilgisayarınızdaki yazılım uygulamalarından, dünya çapındaki web tarayıcılarınızdan ve daha fazlasından hedeflenen trafikten oluşur. Ayrıca, VPN’ler kişisel bilgisayarınızın her bir elemanından bilgi alabilir ve size geri gönderebilir.
    Anonim ve Güvenli
Vekiller ve VPN’ler arasındaki ana fark, anonimliklerini ve güvenliklerini içerir. Lütfen anonimliğin güvenlik anlamına gelmediğini unutmayın.
Proxy
Proxy’ler anonimlik sağlar. IP adresimizi saklıyor ve kendimizi sürekli anonim korumak için muazzam toplu IP adresleri topluyoruz. Onları izlemekten uzak tutmak için onları da döndürebiliriz. Bu gerçekten IP adresimizi gizler.
Bu anonimlik tamamen korumalı ve güvenli değil. Tarayıcınız ve dünya çapındaki web arasında aktarılan bilgiler şifrelenmez. Bu nedenle, bir hacker veya NSA olabilecek herhangi bir kişi tarafından görülebilir.
Vekiller, genellikle arka taraftaki dijital avcıları korumak için yeterlidir, ancak bilginin gerçekten kamuoyuna açıklamaması gereken hassas eylemler söz konusu olduğunda, VPN’leri kullanın.
VPN’ler
Bu, VPN bağlantısını açtığınızda geliştirilen tekil, geçilmez tünelden kaynaklanmaktadır. Sonuç olarak, tüm verileriniz güvende.
VPN’ler, proxy’lerden nispeten daha güvenlidir. VPN’lerin bağlantı prosedürü, öncelikle VPN’de yaptığınız bağlantının ve VPN’nin web’e ne yaptığının şifrelenmiş olduğu sonucuna varan benzersiz teknolojilere dayanmaktadır. Bu, VPN bağlantısı açıldığında yapılan tekil, geçilmez tünelden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, VPN bilgilerinizi korur. Yine de, VPN, verilerinizi size geri göndermek için şifresini çözmesi gerektiğinden, verilerinizi okuyabilir.
Özel Proxy’leri ve VPN’yi Aynı Anda Kullanmak
VPN ve birçok özel vekilin uygulanmasının amacı, bu farklılıklar sayesinde açıklığa kavuşmaktır.
Her hizmet ile farklı eylemler gerçekleştirilebilir. Çok fazla şüpheli malzemeyi indiren bir kişi, net kullanımın derinliklerinde kazıyıcılar ve öküzler kullanır, muhtemelen hem VPN hem de birkaç özel proxy gerektirir.
Herhangi bir şeyi açma ve kapatma
Ödeme yaptıktan sonra VPN veya özel proxy kullanmanız gerekmez. Her servis açık ve kapalı.
Genellikle özel proxy’leri kullanmak için tarayıcı ayarlarınıza, kişisel bilgisayar ağ ayarlarınıza ya da Scrape Box gibi üçüncü taraf bir uygulamaya girmeniz gerekir. İstediğiniz zaman proxy kullanımını devre dışı bırakabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, taramanız kişisel ISP IP’nizden olacaktır.
VPN’ler bilgisayar yazılımı ile toplu olarak paketlenmiştir. Sadece yazılım programını indirmeniz, giriş verilerinizle kayıt olmanız ve bu uygulamadan VPN servisini çalıştırmanız gerekecek. VPN’de önemli bir açma / kapama düğmesi bulunur ve hizmetin nasıl ve ne zaman çalışacağını öğrenmek için çok daha fazla ayar yapılabilir.
Seçici Olmak
Her bir platform için ayrı bir amaç türü uygundur. UTorrent’i açmadan önce VPN’nizin açık ve yuvarlandığından emin olun. Tüm bilgileriniz bu şekilde güvenli ve güvenli tutulur. Yeni e-posta hesaplarınızda tonlarca e-posta hesabı oluştururken veya yorum yazarken VPN kullanmayın. Alternatif olarak, bu prodüksiyonlar ve yorumlar için ayrı bir IP adresi olarak özel proxy kullanın.
Özel Proxy ve VPN’yi Aynı Anda Çalıştırma
Ayrıca, hazır bulunan son seçim, hem özel proxy’lerinizi hem de VPN’yi aynı anda açıyor.
On line eylemlerin genel güvenliğini artıracaktır. Fakat benzer bir zamanda, bağlantı hızını yavaşlatacak, çünkü protokoller ve şifreleme için çok fazla zaman harcanmış olacak. Bazı VPN çözümleri platformları ile proxy’leri satar ve bu durumda, her ikisini de kullanmak zahmetsizdir ve elde edebileceğiniz yönler veya destek masaları vardır. VPN’den ayrı proxy’leriniz varsa, her birini kullanabilirsiniz.
VPN çözümlerinin platformlarıyla proxy’leri sattığı her bir hizmeti aynı anda kullanmak kolaydır. Scrape Box gibi bir uygulamayı kullanırken en yaygın olanıdır. Bu durumda, VPN’nizi açmanız, tüm proxy’lerinizle kazıma kutusunu kurmanız ve işlemlerinizi çalıştırmanız gerekir. Proxy’nizin negatif olduğunu ve size geri izlendiğini kanıtlarsa, uygulama IP adresinizin VPN & rsquos IP adresini göstereceğini gösterir.
Durum, gerçekleştirilmekte olan eylemlere bağlı olarak değişebilir, ancak genellikle eklenen güvenlik katmanı ile eklenir. Gizlilik hakkında ve vekil ve VPN’leri bağlama eylemi konusunda endişeleriniz varsa Proxy Zinciri geliştirmeye çalışın. Proxy Zinciri, bu bilgi paketlerinin yollarını kullanarak rotaları yapılandırmanıza izin verecektir.
İkisine de mi ihtiyacınız olacak?
Akan video veya hızlı bağlantı gerektiren herhangi bir şey olmadıkça, her bir özel proxy ve VPN’yi aynı anda çalıştırabilirsiniz. Her şey, onlara paranızın verilip verilmediğine bakılmaksızın bağlıdır. Eğer yapabilirsen, onun için git.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın