Özel Proxy’leri ve VPN’yi Nasıl Kullanılır?

Özel Proxy’leri ve VPN’yi Aynı Anda Nasıl Kullanılır
Mevcut yıllarda, VPN’ler ve özel proxy’ler siyah şapka uygulamasıyla bağlantılı olarak kullanılmıştır. Şimdi kitleler için yaygın bir araç olmaya başladı. Geliştiriciler, her gün insanlar arasında bu kadar kolay kullanabilecekleri ve anladıklarını hızlı bir şekilde anlayabilecek arayüzler yapmak için yoğun bir şekilde çalışmaktadırlar. Bu nedenle, bu kitleler için, Özel Vekiller özellikle VPN’ler için çalıştı. Bu, aslında, VPN’leri veya özel proxy’leri kullanan insanların, faaliyetlerinde gerçekte bulundukları gerçeğini ima etmez.
İnternet’i, özel proxy’ler ile VPN’ler arasındaki farklar ve bunların her birini birlikte nasıl kullanacakları hakkında ayrıntılı bilgiler hakkında bilgilendirebilirsiniz.
Makalede, VPN’leri ve özel proxy’leri içeren benzerlikleri ve varyasyonları kısaca açıklayacağım ve daha sonra neden aynı anda hem 1 hem de aynı anda birlikte çalışabileceğine dalabilirsiniz.
VPN’ler ve Özel Proxy’ler: Tam olarak Nasıl Aynı?
VPN’ler ile Özel Proxy’ler arasındaki her benzerlik biraz farklıdır. Yani, kesin bir cevap benzerlikleri arasında çizilemezdi. Teknolojilerin kullanıcıları normalde büyük bir işlevsellik isterler ve bu nedenle bu belirli işlevleri gerçekleştirmek için bu tekniklerin her birini yaratırlar.
Gizlilik
VPN’leri ve özel proxy’leri oluşturmanın temel amacı, IP adresinizi gözlerinizdeki gözlerden gizlemek, coğrafi konumunuzu ayarlamak ve ağa gizlice göz atmaktır.
Bu, çevrimiçi erişiminiz için ikinci bir alma noktası açarak kullanıcılar tarafından gerçekleştirilir. VPN veya proxy, isteği alır, işler ve daha sonra gönderir. Aynı zamanda verileri size benzer şekilde geri gönderir. İstek aslında sizin tarafınızdan gönderilmemiştir ve dolayısıyla vekiller ve VPN’ler güvenlik özellikleri olarak belirtilir.
Ücretli ve Tamamen Ücretsiz Sürümler
Private Proxies ve VPN’ler tarafından sağlanan her hizmet ücretli ve ücretsiz seçeneklerdir. Ücretsiz rotayı izleyecekseniz, kendinizi kötü amaçlı yazılımlara, şüpheli sözleşmelere ve daha yavaş bir bağlantıya açacaksınız. Bir işletmeyi yürütüyorsanız ve sayıları kırmak için çözümlere ihtiyacınız varsa veya eğlence aboneliği, yani Netflix veya Amazon Prime gibi özel amaçlarla satın almanız gerekiyorsa, kesinlikle proxy’lere yönelik yatırımı gerçek bir adım haline getirmeniz gerekecektir.
Çok yönlü
Her tekniğin kendi kişisel kullanımları olmasına rağmen, her bir özel vekil ve VPN çok yönlüdür. Pek çok amaca hizmet etmek için birkaç farklı örnekle düzeltilebilirler; işkence, veri kazıma ve gizliliğin gerekli olduğu pazarlama ve reklam kampanyaları gibi pek çok farklı uygulama için rolleri yerine getirebilirler.
Tüm bu çok yönlülüğüyle, yalnızca VPN’ler ile özel proxy’ler arasındaki fark, onları, farklı kullanıcı kategorileri için çok daha belirgin hale getiriyor. Bu fark, sadece belirli senaryolarda müşteriler tarafından aynı anda çalıştırılmasını sağlar.
Özel Proxy’ler ve VPN Farkları
Özel Proxy’leri ve VPN’yi içeren ayrımı tanımak önemlidir. Her hizmetin farklı kullanıcılar tarafından kullanılmasının nedeni sayısız yollarla ayırt edilebilir.
1 IP ve oldukça az IP
Vekiller ve VPN’leri içeren büyük farklar, alışveriş yaptığınız IP’lerin miktarıdır.
Genellikle proxy’lerle erişebileceğiniz bir veya daha fazla IP adresi için harcarsınız. Özel proxy’ler genellikle 5, 10, 25, 50, ve 100 ve üstü gruplar halinde gelir ve bu toplam, özellikle bir IP adresine karşılık gelir.
VPN’ler özel proxy’lerin tam tersidir. VPN hizmeti genellikle tek bir IP adresi verir ve bu IP adresi de bazen istek üzerine ayarlanabilir.
Bu en önemli farktır ve diğer birkaç farklılığın doğuşudur. Bu, hem VPN’lerle hem de proxy’lerle çalışmanın belirli durumlarda yararlı olmasının nedeni budur.
    Tarayıcı Web Sitesi trafiği ve Tüm Web sitesi trafiği
VPN’ler ve özel proxy’ler arasında farklı bir ayrım, elde edilebilecek ve gönderilecek bir pozisyonda bulundukları trafik şeklidir.
Proxy
Proxy’ler yalnızca tarayıcı tabanlı site ziyaretçileriyle gerçekleştirilecek şekilde oluşturulmuştur. Chrome, Firefox ve benzerlerinin standart HTTP ve HTTPS proxy’leriyle çalıştığı sonucuna varıyor.
Tarayıcı tabanlı ziyaretçiler, tüm müşterilerin göründüğü ve bu nedenle inanılmaz derecede önemli ve küçük sınırlayıcıdır.
VPN’ler
Öte yandan, VPN’ler tüm dünya çapında web hedefli trafiğiniz için çalışır. Dünya çapındaki web sitesi trafiği, site ziyaretçilerini bilgisayarınızdaki yazılım uygulamalarından, dünya çapındaki web tarayıcılarınızdan ve daha fazlasından içerir. Ayrıca, VPN’ler bilgileri özel dizüstü veya bilgisayarınızın hemen her kısmından alabilir ve size geri gönderebilir.
    Anonim ve Güvenli
Vekiller ve VPN’ler arasındaki önemli bir fark, anonimlik ve güvenliğini içerir. Lütfen anonimliğin güvenlik anlamına gelmediğini unutmayın.
Proxy
Proxy’ler anonimlik sağlar. IP adresimizi gizlerler ve kendimizi sürekli anonim tutmak için büyük miktardaki IP adresleri elde etmemize yardımcı olurlar. Onları takip edilmelerini önlemek için onları da döndürebiliriz. Bu aslında IP adresimizi gizler.
Bu anonimlik tamamen güvenli ve güvenli değil. Tarayıcınız ve web arasında aktarılan veriler şifrelenmez. Böylece, bir hacker veya NSA olabilecek herhangi bir kişi tarafından bakılabilir.
Vekiller, dijital avcıları arkada tutmak için genellikle yeterlidir, ancak ayrıntıların gerçekte gerçekten kamuya açıklanmaması gereken hassas eylemler durumunda, VPN’leri kullanın.
VPN’ler
Bu, VPN bağlantısını açtığınızda geliştirilen tekil, geçilmez tünelden kaynaklanmaktadır. Sonuç olarak, tüm verileriniz güvende.
VPN’ler, proxy’lerden nispeten daha güvenlidir. VPN’lerin bağlantı süreci temel olarak, VPN’ye yaptığınız bağlantının ve VPN’nin internete yönelme eğiliminin şifrelenmiş olduğu sonucuna varan çeşitli teknolojilere dayanmaktadır. Bu sadece VPN bağlantısı açıldığında üretilen tekil, geçilmez tünel nedeniyle. Bu nedenle, VPN verilerinizi güvende tutar. Öyle olsa bile VPN, verilerinizi size geri göndermek için şifresini çözmesi gerektiğinden çalışabilir.
Özel Proxy’leri ve VPN’yi Aynı Anda Kullanmak
VPN ve birçok özel vekilden faydalanma amacı, bu varyasyonlar aracılığıyla umuyor.
Her hizmette farklı eylemler gerçekleştirilebilir. Çok fazla kuşkulu malzemeyi indiren belirli bir kişi, çevrimiçi kullanımın derin dünyasındaki kazıyıcıları ve zıplamaları kullanacaktır, muhtemelen her bir VPN ve çok sayıda özel proxy’yi talep edecektir.
Tüm şeyleri açma ve kapatma
Ödeme yaptıktan sonra VPN veya özel proxy kullanmak önemli değildir. Her iki çözüm de açık ve kapalı.
Normalde tarayıcı ayarlarınıza, kişisel bilgisayar ağ ayarlarınıza veya özel proxy’leri kullanmak için Scrape Box gibi üçüncü bir kutlama uygulamasına girmeniz gerekecektir. İstediğiniz zaman proxy kullanımını devre dışı bırakabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, taramanız kişisel ISP IP’nizden olacaktır.
VPN’ler, yazılım programı ile birlikte toplanır. Uygulamayı indirmeniz, giriş bilgilerinizi kaydetmeniz ve bu uygulamadan VPN hizmetini çalıştırmanız yeterlidir. VPN’de büyük bir açma / kapama düğmesi bulunur ve hizmetin nasıl ve ne zaman çalışmasını istediğinize dair çok daha farklı ayarlar sunulur.
Seçici Olmak
Her bir platform için ayırt edici bir hedef türü uygundur. UTorrent’i açmadan önce VPN’nizin açık ve yuvarlandığından emin olun. Tüm verileriniz bu şekilde güvenli ve güvenli tutulur. Yeni blogunuz için e-posta hesabı oluştururken veya yorum göndermede bulunmasanız da VPN kullanmayın. Bunun yerine, bu prodüksiyonlar ve yorumlar için ayrı bir IP adresi beklendiği için özel proxy kullanın.
Özel Proxy ve VPN’yi Aynı Anda Çalıştırma
Ayrıca, hazır bulunan son seçenek, hem özel proxy’lerinizi hem de VPN’yi aynı anda açıyor.
Web eylemlerinin genel güvenliğini artıracak. Ancak aynı zamanda, protokoller ve şifreleme için çok fazla zaman aldığı için bağlantı hızını yavaşlatacaktır. Bazı VPN servisleri, kendi platformlarıyla proxy’leri satar ve bu durumda, her birini kullanmak için basittir ve size ulaşabileceğiniz talimatlar veya destek masaları vardır. VPN’den ayrı proxy’leriniz varsa, her ikisini de kullanabilirsiniz.
VPN çözümlerinin platformlarıyla proxy’leri sattığı yerlerde, her bir hizmeti aynı anda kullanmak hızlıdır. Scrape Box gibi bir uygulamayı kullanırken en yaygın olanıdır. Bu durumda, VPN’nizi açmanız, tüm proxy’lerinizle kazıma kutusunu kurmanız ve işlemlerinizi çalıştırmanız gerekir. Proxy’nizin negatif olduğunu ve size geri izlendiğini kanıtlarsa, IP adresinizi görüntülemek yerine, uygulama VPN & rsquos IP adresini gösterir.
Durum, gerçekleştirilmekte olan eylemlere göre değişebilir, ancak genellikle ekstra güvenlik katmanı ile eklenir. Gizlilik ve vekil ve VPN’leri bağlama yöntemi konusunda endişeleriniz varsa Proxy Zinciri oluşturmaya başlayın. Proxy Zinciri, bu bilgi paketlerinin geçtiği rotaları yapılandırmanıza izin verecektir.
İkisini de ister misin?
Aktarılan bir video veya hızlı bağlantı gerektiren bir şey olmadıkça, yükseltilmiş koruma için aynı anda hem özel proxy’leri hem de VPN’leri çalıştırabilirsiniz. Her şey, onlara paranızın verilip verilmediğine bakılmaksızın bağlıdır. Eğer yapabilirsen, onun için git.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın