Özel Proxy’leri ve VPN’yi Nasıl Kullanılır?

Özel Proxy’leri ve VPN’yi Aynı Anda Nasıl Kullanılır
Son yıllarda, VPN’ler ve özel proxy’ler siyah şapka uygulamasıyla bağlantılı olarak çalışıyordu. Şimdi kitleler için yaygın bir araç haline gelmiştir. Geliştiriciler, her gün bu kadar kolay kullanılabilecek ve kullanması kolay olan arayüzler oluşturmak için gerçekten zor bir işti. Erkekler ve kadınlar bu araçları kullanmak için teknik bir anlayışa sahipti. Bu nedenle, bu kitleler için, Özel Vekiller özellikle VPN’ler için çalıştı. Aslında, VPN’leri veya özel proxy’leri uygulayan bireylerin gerçekte işlevlerinde bulundukları anlamına gelmez.
Özel proxy’ler ve VPN’ler arasındaki farklar ve her ikisinin birlikte nasıl kullanılacağı hakkında detaylı bilgi hakkında interneti troll edebilirsiniz.
Bu yazıda, VPN’leri ve özel proxy’leri içeren benzerlikleri ve farklılıkları kısaca açıklayacağım ve daha sonra, her birinin aynı anda neden iyi çalışabileceğini ve bunların her birini birlikte nasıl kullanacağını dayabileceksiniz.
VPN’ler ve Özel Proxy’ler: Nasıl Aynı?
VPN’ler ve Özel Proxy’ler arasındaki her bir benzerlik biraz farklıdır. Dolayısıyla, benzer bir cevap, benzerlikleri arasında çizilemezdi. Teknolojiler kullanıcıları sık sık harika bir işlevsellik isterler ve bu nedenle bu özel işlevleri elde etmek için bu yaklaşımların her birini yarattılar.
Gizlilik
VPN’leri ve özel proxy’leri oluşturmanın en önemli amacı, IP adresinizi gözlerinizdeki gözlerden gizlemek, coğrafi konumunuzu ayarlamak ve gizlice web’e göz atmaktır.
Bu internet erişimi için ikincil bir alma noktası açarak müşteriler tarafından gerçekleştirilir. VPN veya proxy, isteği alır, işler ve daha sonra gönderir. Ayrıca bilgileri size benzer şekilde geri gönderir. İstek gerçekten sizin tarafınızdan gönderilmemiştir ve bu nedenle vekiller ve VPN’ler güvenlik işlevleri olarak bildirilmektedir.
Ücretli ve Tamamen Ücretsiz Sürümler
Private Proxies ve VPN’ler tarafından sunulan her bir hizmet ücretli ve tamamen ücretsiz seçenekler. Maliyetsiz rotayı izleyecekseniz, kendini kötü amaçlı yazılımlara, şüpheli sözleşmelere ve daha yavaş bir bağlantıya açacaksınız. Eğer küçük bir işletmede çalışıyorsanız ve sayıları kırmak için servislere ihtiyaç duyuyorsanız veya eğlence aboneliği, yani Netflix veya Amazon Prime gibi özel amaçlar için alıyorsanız, kesinlikle proxy’lere yatırım yapmayı gerçek bir adım yapmak istersiniz.
Çok yönlü
Her yöntemin kendi kişisel kullanımları olmasına rağmen, hem özel proxy’ler hem de VPN’ler inanılmaz derecede çok yönlüdür. Çeşitli amaçlara ulaşmak için çok sayıda örnek üzerinde değişiklik yapabilirler; işkence, bilgi notu alma ve gizlilik gerektiren yerlerde reklam ve pazarlama kampanyaları gibi çok çeşitli uygulamalar için rolleri yerine getirebilirler.
Tüm bu çok yönlülük ile, sadece VPN’ler ve özel proxy’ler arasındaki fark, onları çeşitli kullanıcı kategorileri için çok daha hassas kılar. Bu fark, sadece belirli senaryolarda müşteriler tarafından aynı anda uygulanabilmesini mümkün kılar.
Özel Proxy’ler ve VPN Varyasyonları
Özel Proxy’ler ve VPN arasındaki ayrımı anlamak önemlidir. Her iki çözümün farklı müşteriler tarafından kullanılmasını sağlayan çeşitli yöntemlerle ayırt edilebilirler.
Belirli bir IP’ye ve birçok IP’ye
Vekiller ve VPN’ler arasındaki büyük fark, elde ettiğiniz IP’lerin sayısıdır.
Genellikle proxy’lerle erişebileceğiniz bir veya daha fazla IP adresi için ödeme yaparsınız. Özel proxy’ler genellikle beş, 10, 25, 50 ve yüz ve üstü gruplar halinde gelir ve bu toplam tam olarak bir IP adresine karşılık gelir.
VPN’ler özel proxy’lerin tam tersidir. VPN hizmeti sık sık sadece 1 IP adresi verir ve bu IP adresi de istek üzerine sık sık dönüşebilir.
Bu en önemli ayrımdır ve diğer birçok farklılığın doğuşudur. Bu, her VPN ve vekilden faydalanmanın belirli koşullarda yararlı olmasının nedeni ayrımdır.
    Tarayıcı Trafiği ve Tüm Trafik
VPN’ler ve özel proxy’ler arasında ek bir fark, almak ve göndermek için edindikleri hedeflenen trafiğin çeşitliliğidir.
Proxy
Proxy’ler yalnızca tarayıcı tabanlı site ziyaretçileriyle çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Chrome, Firefox ve benzerlerinin standart HTTP ve HTTPS proxy’leriyle çalıştığı sonucuna varıyor.
Tarayıcı tabanlı hedefli trafik, tüm müşterilerin aradığı şeydir ve bu nedenle, gerçekten anlamlı ve küçük bir sınırlamadır.
VPN’ler
Öte yandan, VPN’ler tüm dünyadaki web hedefli trafiğiniz için çalışır. Çevrimiçi site ziyaretçileri, kişisel bilgisayarınızdaki yazılım uygulamalarından, dünyadaki web tarayıcılarınızdan ve ekinizden hedeflenen trafiği içerir. Ayrıca, VPN’ler bilgileri kişisel kişisel bilgisayarınızın hemen her elemanından alabilir ve size geri gönderebilir.
    Anonim ve Güvenli
Vekiller ve VPN’ler arasında bir başka temel ayrım, onların gizliliği ve güvenliği arasındadır. Lütfen anonimliğin güvenlik anlamına gelmediğini unutmayın.
Proxy
Proxy’ler anonimlik yaratır. IP adresimizi saklıyorlar ve kendimizi sürekli anonim olarak korumak için önemli miktarda IP adresi topluyoruz. Onları takip edilmekten uzak tutmak için onları da döndürebiliriz. Bu aslında bizim IP adresimizi gizler.
Bu anonimlik tamamen korumalı ve güvenli değil. Tarayıcınızla dünya çapındaki web arasında aktarılan veriler şifrelenmez. Sonuç olarak, bir hacker veya NSA olabilecek herkes tarafından görülebilir.
Vekiller genellikle dijital avcıları arkadan uzak tutmak için yeterlidir, ancak bilginin gerçekten ciddiye almaması gereken hassas eylemler söz konusu olduğunda, VPN’leri kullanın.
VPN’ler
Bu, VPN bağlantısını açtığınızda geliştirilen tekil, geçilmez tünelden kaynaklanmaktadır. Sonuç olarak, tüm verileriniz korunur.
VPN’ler, proxy’lerden nispeten daha güvenlidir. VPN’lerin bağlantı yöntemi, VPN’ye yaptığınız bağlantının ve VPN’nin web’de ne yapma eğiliminde olduğunu şifreleyen farklı teknolojilere dayanmaktadır. Bu, VPN bağlantısı açıldığında üretilen tekil, geçilmez tünelden kaynaklanmaktadır. Sonuç olarak, VPN verilerinizi güvende tutar. Öte yandan VPN, verilerinizi size geri göndermek için şifresini çözmesi gerektiğinden, verilerinizi okuyabilir.
Özel Proxy’leri ve VPN’yi Aynı Anda Uygulama
VPN ve birkaç özel proxy ile çalışmanın amacı, bu varyasyonlar aracılığıyla umuyoruz.
Her hizmet ile farklı eylemler gerçekleştirilebilir. Çok fazla şüpheli malzemeyi indiren bir kişi, net kullanımın derinliklerinde kazıyıcılar ve öküzler kullanır, muhtemelen her VPN’ye ve birkaç özel proxy’ye ihtiyaç duyar.
Herhangi bir şeyi açma ve kapatma
Ödeme yaptıktan sonra VPN veya özel proxy kullanmak çok önemli değil. Çözümlerin her biri açık ve kapalı.
Genellikle tarayıcı ayarlarınıza, pc ağ ayarlarınıza veya özel proxy’leri kullanmak için Scrape Box gibi üçüncü bir kutlama uygulamasına girmeniz gerekecektir. İstediğiniz zaman proxy kullanımını devre dışı bırakabilirsiniz. Bunu yaptığınız anda, taramanız kişisel ISP IP’nizden olacaktır.
VPN’ler yazılımla birlikte paketlenmiştir. Sadece bilgisayar yazılımını indirmeniz, giriş bilgilerinizle kayıt olmanız ve bu uygulamadan VPN servisini çalıştırmanız gerekiyor. VPN’de büyük bir açma / kapama düğmesi bulunur ve hizmetin nasıl ve ne zaman çalışmasını istediğinize dair pek çok özel ayar mevcuttur.
Seçmeli Başlarken
Her bir platform için ayırt edici bir hedef türü uygundur. UTorrent’i açmadan önce VPN’nizin açık ve yuvarlandığından emin olun. Bütün gerçekleriniz bu şekilde güvenli ve güvenli tutulur. Yeni web günlüğünüz için tonlarca e-posta hesabı oluştururken veya yorum yazarken VPN kullanmayın. Alternatif olarak, bu yapımlar ve yorumlar için ayrı bir IP adresi beklendiği için özel proxy kullanın.
Özel Proxy ve VPN’yi Aynı Anda Çalıştırma
Ayrıca, elde edilen son seçim, her bir özel proxy’nizi ve VPN’yi aynı anda açıyor.
Net eylemlerin genel güvenliğini artıracaktır. Ama aynı zamanda, bağlantı hızını yavaşlatacaktır, çünkü protokoller ve şifreleme için çok zaman harcanmıştır. Bazı VPN servisleri, kendi platformlarıyla proxy’leri satar ve bu durumda, her birini kullanmak için basittir ve elde edebileceğiniz talimatlar veya destek masaları vardır. VPN’den ayrı proxy’leriniz varsa, yine de her birini kullanabilirsiniz.
VPN hizmetlerinin platformlarıyla proxy sattığı her bir hizmeti aynı anda kullanmak kolaydır. Scrape Box gibi bir uygulamadan yararlandığınızda en yaygın olanıdır. Bu durumda, VPN’nizi açmanız, tüm proxy’lerinizle kazıma kutusunu kurmanız ve işlemlerinizi başlatmanız gerekir. Proxy’nizin negatif olduğunu ve size geri izlendiğini kanıtlarsa, uygulama IP adresinizin VPN & rsquos IP adresini göstereceğini gösterir.
Durum, gerçekleştirilmekte olan eylemlere bağlı olarak değişebilir, ancak normal olarak eklenmiş güvenlik katmanı ile eklenir. Gizlilik ve vekil ve VPN’leri bağlama yöntemi konusunda gerçekten endişeliyseniz bir Proxy Zinciri üretmeye bakın. Vekil Zinciri, bu bilgi ve gerçekler paketlerinin yollarını değiştirmenize imkan verecektir.
Her birine sahip olmak zorunda mıyım?
Bir akışlı video ya da hızlı bağlantı gerektiren herhangi bir şey olmadıkça, gelişmiş özel koruma için her bir özel proxy ve VPN’yi aynı anda çalıştırabilirsiniz. Her şey, onlara paranızın verilip verilmeyeceğine bağlıdır. Eğer yapabilirsen, onun için git.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın