Özel Proxy’leri ve VPN’yi Nasıl Kullanılır?

Özel Proxy’leri ve VPN’yi Aynı Anda Nasıl Kullanılır
Son yıllarda, VPN’ler ve özel proxy’ler, siyah şapka uygulamasına bağlı olmak için kullanıldı. Şimdi kitleler için tipik bir araca dönüştü. Geliştiriciler, her gün bu kadar az kişinin bu araçları kullanabilmeleri için teknik anlayışa sahip olduklarını kavramak ve hızlı bir şekilde kullanabilmek için hızlı arayüzler oluşturmakta zorlanmışlardır. Böylece, bu kitleler için, Özel Vekiller özellikle VPN’ler için çalıştı. Gerçekten de, VPN’leri veya özel proxy’leri kullanan bireylerin çalışmalarında gerçekleri tuttuğunu ima etmez.
Özel proxy’leri ve VPN’leri içeren varyasyonlar hakkındaki ayrıntılı bilgileri ve her ikisini de birlikte nasıl kullanacaklarını biliyor olabilirsiniz.
Bu yazıda, VPN’ler ve özel proxy’ler arasındaki benzerlikleri ve farklılıkları kısaca açıklayacağım ve daha sonra, her birinin aynı zamanda neden aynı anda çalışabileceğine ve her ikisinin de birlikte nasıl kullanılacağına dalabilirsiniz.
VPN’ler ve Özel Proxy’ler: Nasıl Aynı?
VPN’ler ve Özel Proxy’ler arasındaki her bir benzerlik biraz farklıdır. Yani, kesin bir cevap benzerlikleri arasında çizilemezdi. Teknolojilerin müşterileri tipik olarak harika derecede işlevsellik ister ve sonuç olarak, bu farklı işlevleri gerçekleştirmek için bu prosedürlerin her birini geliştirdiler.
Gizlilik
VPN’leri ve özel proxy’leri oluşturmanın temel amacı, IP adresinizi gözlerinizi rahatsız etmek, coğrafi konumunuzu ayarlamak ve gizlice web’e göz atmaktır.
Bu, web erişiminiz için ikincil bir alım noktası açarak kullanıcılar tarafından gerçekleştirilir. VPN veya proxy, isteği alır, işler ve daha sonra gönderir. Ayrıca gerçekleri size de aynı şekilde geri gönderir. İstek aslında sizin tarafınızdan gönderilmemiştir ve sonuç olarak, vekiller ve VPN’ler güvenlik işlevleri olarak bildirilmektedir.
Ücretli ve Maliyetsiz Sürümler
Özel Proxy’ler ve VPN’ler tarafından sağlanan her hizmet ödenmiş ve herhangi bir maliyet olanağı içermemektedir. Hiçbir ücret ödemeden gidecek olursanız, kendinizi kötü amaçlı yazılımlara, sorgulanabilir sözleşmelere ve daha yavaş bir bağlantıya açacaksınız. Bir işletmeyi işletiyorsanız ve sayıları kırmak için çözümlere ihtiyacınız varsa veya eğlence aboneliği, yani Netflix veya Amazon Prime gibi özel amaçlar için alıyorsanız, kesinlikle proxy’lere yönelik yatırımı gerçek bir adım haline getirmeniz gerekecektir.
Çok yönlü
Her tekniğin kişisel kullanımları olmasına rağmen, hem özel proxy’ler hem de VPN’ler oldukça çok yönlüdür. Çeşitli amaçlarla yürütmek için birkaç kez vesile olabilirler; işkence, kazıma bilgileri ve gizlilik gerektiren reklam ve pazarlama kampanyaları gibi çok çeşitli uygulamalar için rolleri yerine getirebilirler.
Tüm bu çok yönlülük ile, sadece VPN’ler ve özel proxy’ler arasındaki ayrım onları farklı kullanıcı kategorileri için çok daha farklı kılar. Bu fark, sadece belirli senaryolarda kullanıcılar tarafından aynı anda uygulanmasına izin verir.
Özel Proxy’ler ve VPN Varyasyonları
Özel Proxy’ler ve VPN arasındaki farkı fark etmek çok önemlidir. Her bir hizmetin kesin müşteriler tarafından kullanılmasının nedeni birçok stratejide farklılaştırılabilir.
Belirli bir IP’ye ve çok sayıda IP’ye
Vekiller ve VPN’ler arasındaki önemli fark, satın aldığınız IP’lerin miktarıdır.
Genellikle proxy’lerle erişebileceğiniz belirli bir veya daha fazla IP adresi için harcarsınız. Özel proxy’ler genellikle beş, 10, 25, 50 ve 100 ve üstü yığınlar halinde gelir ve bu toplam tam olarak bir IP adresine karşılık gelir.
VPN’ler özel proxy’lerin tam tersidir. VPN hizmeti genellikle size sadece bir IP adresi sunar ve bu IP adresi de istek üzerine zaman zaman değişiklik yapabilir.
Bu en büyük farktır ve diğer birçok farklılığın oluşumudur. Bu, hem VPN’leri hem de proxy’leri kullanmanın belirli koşullarda yararlı olmasının nedeni ayrımdır.
    Tarayıcı Sitesi ziyaretçileri ve Tüm Hedeflenen trafik
VPN’ler ve özel proxy’ler arasındaki bir başka ayrım, elde edebilecekleri ve gönderebilecekleri trafiğin şeklidir.
Proxy
Proxy’ler sadece tarayıcı temelli site ziyaretçileri ile çalışacak şekilde geliştirildi. Chrome, Firefox ve benzerlerinin hepsinin ortak HTTP ve HTTPS proxy’leriyle çalıştığı sonucuna varır.
Tarayıcı temelli hedefli trafik, tüm müşterilerin aradığı şeydir ve bu nedenle inanılmaz derecede kritik ve çok az sınırlayıcıdır.
VPN’ler
Öte yandan, VPN’ler tüm çevrimiçi trafiğiniz için çalışır. İnternet trafiği, dizüstü bilgisayarınızdaki yazılım programı uygulamalarından site ziyaretçilerini, net tarayıcılarınızı ve daha fazlasını içerir. Ayrıca, VPN’ler kişisel dizüstü bilgisayarınızın hemen her yönüyle bilgiyi alabilir ve size geri gönderebilir.
    Anonim ve Güvenli
Vekiller ve VPN’ler arasındaki bir diğer önemli fark, anonimlik ve güvenlik arasındadır. Anonimlik, güvenlik anlamına gelmez.
Proxy
Proxy’ler anonimlik yaratır. IP adresimizi saklıyor ve kendimizi sürekli anonim korumak için çok büyük miktarda IP adresi almamıza yardımcı oluyorlar. Onları takip edilmelerini önlemek için onları da döndürebiliriz. Bu gerçekten IP adresimizi gizler.
Bu anonimlik tamamen güvenli ve güvenli değil. Tarayıcınız ve dünya çapındaki web arasında aktarılan veriler şifrelenmez. Bu nedenle, bir hacker veya NSA olabilecek herhangi bir kişi tarafından görülebilir.
Proxy’ler normal olarak dijital avcıları arkada tutmak için yeterlidir, ancak ayrıntıların ciddi bir şekilde kamuya açıklanmasının gerekmediği hassas eylemler söz konusu olduğunda, VPN’leri kullanın.
VPN’ler
Bu, VPN bağlantısını açtığınızda tasarlanan tekil, geçilmez tünelden kaynaklanmaktadır. Sonuç olarak, tüm verileriniz güvende.
VPN’ler, proxy’lerden nispeten daha güvenlidir. VPN’lerin hareket bağlantı kursu, VPN’ye yaptığınız bağlantının ve VPN’nin çevrimiçi olarak ne yapma eğiliminde olduğunu şifreleyen farklı teknolojilere dayanmaktadır. Bunun nedeni, VPN bağlantısı açıldığında üretilen tekil, geçilmez tüneldir. Bu nedenle, VPN bilgilerinizi korur. Öyle olsa bile VPN, verilerinizi size geri göndermek için şifresini çözmesi gerektiğinden çalışabilir.
Özel Proxy’leri ve VPN’yi Aynı Anda Kullanmak
VPN ve bir dizi özel vekil ile çalışmanın amacı, bu varyasyonlar aracılığıyla umuyoruz.
Her hizmet ile benzersiz eylemler gerçekleştirilebilir. Çok fazla kuşkulu malzemeyi indiren belirli bir kişi, web kullanımının derin dünyasında kazıyıcılar ve övünmelerden yararlanırken, neredeyse her VPN ve çoklu özel proxy’yi talep edecektir.
Her küçük şeyi açma ve kapatma
Ödeme yaptığınız anda VPN veya özel proxy kullanmanız gerekmez. Her iki çözüm de açık ve kapalı.
Genelde tarayıcı ayarlarınıza, pc ağ ayarlarınıza veya özel proxy’leri kullanmak için Scrape Box gibi üçüncü bir kutlama uygulamasına girmeniz gerekir. İstediğiniz zaman proxy kullanımını devre dışı bırakabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, taramanız kişisel ISP IP’nizden olacaktır.
VPN’ler yazılım programı ile birlikte paketlenmiştir. Uygulamayı indirmeniz, giriş bilgilerinizi kaydetmeniz ve bu uygulamadan VPN hizmetini çalıştırmanız yeterli olacaktır. VPN’de büyük bir açma / kapama düğmesi bulunur ve hizmetin nasıl ve ne zaman çalışacağını öğrenmek için çok sayıda ek özel ayar sunulmaktadır.
Seçmeli Başlarken
Her bir platform için farklı bir hedef türü uygundur. UTorrent’i açmadan önce VPN’nizin açık ve yuvarlandığından emin olun. Tüm bilgileriniz bu şekilde güvenli ve güvenli tutulur. Yeni web günlüğünüz için tonlarca e-posta hesabı oluştururken veya yorum yazarken VPN kullanmayın. Aksine, bu prodüksiyonlar ve yorumlar için ayrı bir IP adresi olarak özel proxy kullanın.
Özel Proxy ve VPN’yi Aynı Anda Çalıştırma
Ayrıca, mevcut son alternatif, her bir özel proxy’nizi ve VPN’yi aynı anda açıyor.
On-line eylemlerin genel güvenliğini artıracaktır. Fakat aynı zamanda, protokoller ve şifreleme için çok zaman geçtiği için bağlantı hızını yavaşlatacaktır. Bazı VPN servisleri kendi platformlarıyla proxy’leri satar ve bu durumda, her birini kullanmanız zahmetsizdir ve ulaşabileceğiniz rehberler veya destek masaları vardır. VPN’den ayrı proxy’leriniz varsa, yine de her birini kullanabilirsiniz.
VPN hizmetlerinin platformlarıyla proxy sattığı yerlerde, her iki hizmeti aynı anda kullanmak zahmetsizdir. Scrape Box gibi bir uygulamadan yararlandığınızda en yaygın olanıdır. Bu durumda, VPN’nizi açmanız, tüm proxy’lerinizle kazıma kutusunu kurmanız ve işlemlerinizi başlatmanız gerekir. Proxy’nizin zayıf olduğunu ve size geri izlendiğini kanıtlarsa, IP adresinizi göstermek yerine, uygulama VPN & rsquos IP adresini gösterir.
Durum, gerçekleştirilmekte olan eylemlere dayanarak dönüşebilir, ancak genellikle eklenmiş güvenlik katmanı ile eklenir. Gizlilik ve vekil ve VPN’leri bağlama yöntemi konusunda gerçekten endişeliyseniz bir Proxy Zinciri geliştirmeye çalışın. Proxy Zinciri, bu bilgi paketlerinin geçtiği rotaları yapılandırmanıza izin verecektir.
Her birine mi ihtiyacınız var?
Aktarılan bir video veya hızlı bağlantı gerektiren herhangi bir şey olmadıkça, hem gelişmiş proxy’leri hem de VPN’leri gelişmiş koruma için çalıştırabilirsiniz. Her şey, onlara paranızın verilip verilmeyeceğine bağlıdır. Eğer yapabilirsen, onun için git.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın