Özel Proxy’leri ve VPN’yi Nasıl Kullanılır?

Özel Proxy’leri ve VPN’yi Aynı Anda Nasıl Kullanılır
Son yıllarda, VPN’ler ve özel proxy’ler siyah şapka uygulamasıyla bağlantılı olarak kullanılmıştır. Şimdi kitleler için ortak bir araç haline gelmiştir. Geliştiriciler, her gün bu kadar az kişi tarafından anlaşılması ve kullanımı kolay olan arayüzlerin üretilmesi için çok sıkı bir şekilde çalıştılar. Böylece, bu kitleler için, Özel Vekiller, özellikle VPN’ler için çalıştı. Aslında, VPN’leri veya özel proxy’leri kullanan erkeklerin ve kadınların, çalışmalarında gerçekte tuttukları anlamına gelmez.
Web’i, özel proxy’ler ile VPN’ler arasındaki varyasyonlar ve her ikisinin birlikte nasıl kullanıldıkları hakkındaki ayrıntılı bilgiler hakkında bilgilendirebilirsiniz.
Bu yazıda, VPN’ler ve özel proxy’ler arasındaki benzerlikleri ve farklılıkları kısaca açıklayacağım ve daha sonra neden 1’in aynı anda hem aynı anda çalışabileceğini hem de bunların her birini nasıl kullanacağını düşünecek bir konumda olacaksınız.
VPN’ler ve Özel Proxy’ler: Nasıl Aynı?
VPN’leri ve Özel Proxy’leri içeren her bir benzerlik biraz farklıdır. Yani, kesin bir cevap benzerlikleri arasında çizilemezdi. Teknolojilerin kullanıcıları tipik olarak fantastik bir işlevsellik isterler ve sonuç olarak, bu kesin işlevleri gerçekleştirmek için bu yöntemlerin her birini yarattılar.
Gizlilik
VPN’leri ve özel proxy’leri kurmanın asıl amacı, IP adresinizi gözlerinizdeki gözlerden gizlemek, coğrafi konumunuzu ayarlamak ve ağa gizlice göz atmaktır.
Bu, dünya çapındaki web erişiminiz için ikincil bir alma noktası açarak müşteriler tarafından yapılır. VPN veya proxy, isteği alır, işler ve daha sonra gönderir. Ayrıca bilgileri size aynı şekilde geri gönderir. İstek gerçekten sizin tarafınızdan gönderilmemiştir ve dolayısıyla vekiller ve VPN’ler güvenlik özellikleri olarak tanıtılmaktadır.
Ücretli ve Hayır maliyet Sürümleri
Özel Proxy’ler ve VPN’ler tarafından sağlanan her hizmet ücretli ve ücretsiz seçeneklerdir. Ücretsiz rotayı kullanacaksanız, kendinizi kötü amaçlı yazılımlara, şüpheli sözleşmelere ve daha yavaş bir bağlantıya açacaksınız. Bir kuruluşu işletiyorsanız ve hizmetlerin numaralarını çiğnemesini sağlamanız gerekiyorsa veya eğlence aboneliği, yani Netflix veya Amazon Prime gibi kişisel amaçlar için buluyorsanız, mutlaka proxy’lere yönelik yatırımı gerçek bir adım haline getirmeniz gerekir.
Çok yönlü
Her yöntemin kendi hassas kullanımı olsa da, hem özel proxy’ler hem de VPN’ler oldukça çok yönlüdür. Pek çok amacı gerçekleştirmek için çok sayıda kez düzeltilebilirler, işkence, veri kazıma ve gizlilik gerektiren yerlerde reklam kampanyaları gibi birçok farklı uygulama için rolleri yerine getirebilirler.
Tüm bu çok yönlülük ile, sadece VPN’ler ve özel proxy’ler arasındaki ayrım onları farklı kategorilerdeki kullanıcılara göre çok daha farklı kılar. Bu ayrım, sadece belirli senaryolarda müşteriler tarafından aynı anda kullanılmasına izin verir.
Özel Proxy’ler ve VPN Farkları
Özel Proxy’ler ve VPN arasındaki farkı anlamak önemlidir. Her iki çözümün de hassas müşteriler tarafından kullanılmasının bir çok yolu vardır.
Birkaç IP’ye karşı tek bir IP
Vekiller ve VPN’ler arasındaki büyük fark, edinme yaptığınız IP’lerin miktarıdır.
Proxy’lerle erişebileceğiniz tek veya ek bir IP adresi için sık sık harcıyorsunuz. Özel proxy’ler genellikle beş, on, 25, 50 ve yüz ve üstü yığınlar halinde gelir ve bu toplam tam olarak bir IP adresine karşılık gelir.
VPN’ler özel proxy’lerin tam tersidir. VPN hizmeti sık sık sadece belirli bir IP adresi verir ve bu IP adresi de istek üzerine zaman ayarlayabilir.
Bu anahtar farklılıktır ve diğer birçok farklılığın oluşumudur. Bu, VPN’lerin ve proxy’lerin uygulanmasının belirli durumlarda yararlı olmasının nedeni budur.
    Tarayıcı Web Sitesi trafiği ve Tüm Trafik
VPN’ler ile özel proxy’ler arasında bir fark daha var, bu sitelerin ziyaret edip gönderebilecekleri site ziyaretçileridir.
Proxy
Proxy’ler yalnızca tarayıcı temelli site ziyaretçileri ile çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Chrome, Firefox ve benzerlerinin hepsinin ortak HTTP ve HTTPS proxy’leriyle çalıştığı sonucuna varır.
Tarayıcı tabanlı hedefli trafik, tüm kullanıcıların aradığı şeydir ve sonuç olarak, gerçekten önemli ve çok az sınırlayıcıdır.
VPN’ler
Öte yandan, VPN’ler tüm çevrimiçi hedefli trafiğiniz için çalışır. Çevrimiçi hedefli trafik, bilgisayarınızdaki bilgisayar yazılım uygulamalarından, çevrimiçi tarayıcılarınızdan ve ekstradan hedeflenen trafiği içerir. Ayrıca, VPN’ler verileri özel dizüstü bilgisayarınızın hemen her yönünden alabilir ve size geri gönderebilir.
    Anonim ve Güvenli
Vekiller ve VPN’ler arasındaki önemli bir fark, anonimliklerini ve güvenliklerini içerir. Lütfen anonimliğin güvenlik anlamına gelmediğini unutmayın.
Proxy
Proxy’ler anonimlik sağlar. IP adresimizi gizlerler ve kendimizi sürekli anonim tutmak için büyük miktarda IP adresi almamızı destekliyorlar. Onları izlemekten uzak tutmak için onları da döndürebiliriz. Bu aslında IP adresimizi gizler.
Bu anonimlik tamamen güvenli ve güvenli değil. Tarayıcınız ve web arasında aktarılan bilgiler şifrelenmez. Böylece, bir hacker veya NSA olabilecek herhangi bir kişi tarafından görülebilir.
Vekiller, dijital avcıları arkada tutmak için yeterlidir, ancak bilgi ve gerçeklerin gerçekten kamuoyuna açıklanması gereken hassas eylemler söz konusu olduğunda, VPN’leri kullanın.
VPN’ler
Bu, VPN bağlantısını açtığınızda oluşturulan tekil, geçilmez tünelden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, tüm verileriniz güvende.
VPN’ler, proxy’lerden nispeten daha güvenlidir. VPN’lerin hareket bağlantı kursu, VPN’ye yaptığınız bağlantının ve VPN’nin internete ne yaptığının şifrelenmiş olduğu sonucuna varan farklı teknolojilere dayanmaktadır. Bu, VPN bağlantısı açıldığında oluşturulan tekil, geçilmez tünelin sebebi içindir. Bu nedenle, VPN verilerinizi güvende tutar. Yine de, VPN, verilerinizi size geri göndermek için şifresini çözmesi gerektiğinden, verilerinizi okuyabilir.
Özel Proxy’leri ve VPN’yi Aynı Anda Kullanmak
VPN ve çoklu özel proxy’lerin kullanılmasının amacı, bu farklılıklar sayesinde net bir şekilde ortaya çıkıyor.
Her hizmet ile benzersiz eylemler gerçekleştirilebilir. Çok fazla kuşkulu malzemeyi indiren belirli bir kişi, web kullanımının derin dünyasında kazıyıcılar ve övünmelerden yararlanırken, muhtemelen her bir VPN ve birçok özel proxy için çağrı yapacaktır.
Tüm şeyleri açma ve kapatma
Ödeme yaptığınız anda VPN veya özel proxy kullanmak önemli değildir. Her iki çözüm de açık ve kapalı.
Genellikle tarayıcınızın ayarlarına, kişisel bilgisayar ağ ayarlarına veya özel proxy’leri kullanmak için Scrape Box gibi üçüncü bir kutlama uygulamasına girmeniz gerekir. İstediğiniz zaman proxy kullanımını devre dışı bırakabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, taramanız kişisel ISP IP’nizden olacaktır.
VPN’ler yazılımla birlikte paketlenmiştir. Yazılım programını indirmeniz, giriş bilgilerinizi kaydetmeniz ve bu uygulamadan VPN servisini çalıştırmanız yeterli olacaktır. VPN’de büyük bir açma / kapama düğmesi bulunur ve hizmetin nasıl ve ne zaman çalışacağını öğrenmek için çok daha özel ayarlar yapılabilir.
Seçici Olmak
Her bir platform için ayrı bir amaç türü uygundur. VPN’nizin açık olduğundan ve uTorrent’i açtığınızdan emin olun. Tüm verileriniz bu şekilde güvenli ve güvenli tutulur. Yeni blogunuz için tonlarca e-posta hesabı geliştirirken veya yorum yazarken VPN kullanmayın. Alternatif olarak, bu prodüksiyonlar ve yorumlar için ayrı bir IP adresi olarak özel proxy kullanın.
Özel Proxy ve VPN’yi Aynı Anda Çalıştırma
Ayrıca, hazır bulunan son alternatif, hem özel proxy’lerinizi hem de VPN’yi aynı anda açıyor.
Çevrimiçi işlemlerin genel güvenliğini artıracaktır. Ama aynı zamanda, protokoller ve şifreleme için çok zaman geçtiği için bağlantı hızını yavaşlatacak. Bazı VPN servisleri kendi platformlarıyla proxy’leri satarlar ve bu durumda, her ikisini de kullanmak için komplike olmazlar ve elde edebileceğiniz yönler veya destek masaları vardır. VPN’den ayrı proxy’leriniz varsa, her ikisini de kullanabilirsiniz.
VPN hizmetlerinin platformlarıyla proxy sattığı durumlarda, her iki çözümü de aynı anda kullanmak çok kolaydır. Scrape Box gibi bir uygulama kullandığınızda en tipik olanıdır. Bu durumda, VPN’nizi açmak, tüm proxy’lerinizle kazıma kutusunu kurmak ve işlemlerinizi çalıştırmaya başlamak istiyorsunuz. Proxy’nizin negatif olduğunu ve size geri izlendiğini kanıtlarsa, IP adresinizi göstermek yerine, uygulama VPN & rsquos IP adresini gösterir.
Durum, gerçekleştirilmekte olan eylemlere bağlı olarak değişebilir, ancak normal olarak daha fazla güvenlik katmanı ile eklenir. Gizlilik ve vekil ve VPN’leri bağlama yöntemi konusunda endişeleriniz varsa Proxy Zinciri oluşturmaya bakın. Proxy Zinciri, bu bilgi paketlerinin üzerinden geçtiği yolları yapılandırmanıza izin verecektir.
İkisine de mi ihtiyacınız olacak?
Aktarılan bir video veya hızlı bağlantı gerektiren bir şey olmadıkça, gelişmiş koruma için aynı anda hem özel proxy’leri hem de VPN’leri çalıştırabilirsiniz. Her şey, onlara paranızın yetip gelmediğine bağlı değildir. Eğer yapabilirsen, onun için git.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın