Özel Proxy’leri ve VPN’yi Nasıl Kullanılır?

Özel Proxy’leri ve VPN’yi Aynı Anda Nasıl Kullanılır
Son yıllarda, VPN’ler ve özel proxy’ler siyah şapka uygulamasıyla bağlantılı olarak başvurdu. Şimdi kitleler için sıkça kullanılan bir araç haline gelmiştir. Geliştiriciler, bunu tanımak ve hızlı bir şekilde kullanabilmek için her gün bir araya gelerek bu araçları kullanacak teknik anlayışa sahip olan arayüzler oluşturmakta zorlandılar. Bu nedenle, bu kitleler için, VPN’ler için özel proxy’ler çalışmıştır. Aslında, VPN’leri veya özel proxy’leri kullanan kişilerin çalışmalarında gerçekte bulundukları anlamına gelmez.
Özel vekiller ve VPN’leri ilgilendiren farklılıklar ve bunların her birinin birlikte nasıl kullanılacağı hakkında detaylı bilgi ve gerçekler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
Kısa makalede, VPN’ler ile özel proxy’ler arasındaki benzerlik ve farklılıkları kısaca açıklayacağım ve daha sonra, her birinin aynı anda neden iyi çalışabileceğini ve her ikisini de birlikte nasıl kullanabileceğini incelemek için bir pozisyonda olacaksınız. .
VPN’ler ve Özel Proxy’ler: Tam olarak Nasıl Aynı?
VPN’ler ve Özel Proxy’ler arasındaki her benzerlik biraz farklıdır. Dolayısıyla, benzer bir cevap, benzerlikleri arasında çizilemezdi. Teknolojinin kullanıcıları normal olarak iyi bir işlevsellik derecesi istiyorlar ve bu nedenle bu çözümlerin her birini belirli işlevlere ulaşmak için yarattılar.
Gizlilik
VPN’lerin ve özel proxy’lerin geliştirilmesinin ana amacı, IP adresinizi gözlerinizdeki gözlerden gizlemek, coğrafi konumunuzu ayarlamak ve gizlice web’e göz atmaktır.
Bu, dünya çapındaki web erişiminiz için ikincil bir alma noktası açarak kullanıcılar tarafından gerçekleştirilir. VPN veya proxy, isteği alır, işler ve daha sonra gönderir. Ayrıca bilgileri ve gerçekleri size aynı şekilde geri gönderir. İstek gerçekten sizin tarafınızdan gönderilmemiştir ve bu nedenle vekiller ve VPN’ler güvenlik özellikleri olarak belirtilmektedir.
Ücretli ve Ücretsiz Sürümler
Özel Proxy’ler ve VPN’ler tarafından sunulan her bir hizmet ücretli ve tamamen ücretsiz olanaklar sunmaktadır. Ücretsiz rotayı izleyecekseniz, kendini kötü amaçlı yazılımlara, şüpheli sözleşmelere ve daha yavaş bir bağlantıya açacaksınız. Küçük bir işletme çalıştırıyorsanız ve sayıları ezmek için çözümlere ihtiyacınız varsa veya eğlence aboneliği, yani Netflix veya Amazon Prime gibi özel amaçlarla ediniyorsanız, kesinlikle proxy’lere yönelik yatırımı gerçek bir adım atmanız gerekecektir.
Çok yönlü
Her stratejinin kendine özgü kullanımları olmasına rağmen, her bir özel proxy ve VPN oldukça esnektir. Pek çok amacı gerçekleştirmek için çok sayıda olayı çimdikleyebilirler; işkence, kazıma bilgileri ve gizliliğin gerekli olduğu işletme reklam kampanyaları gibi çeşitli farklı uygulamaların rollerini yerine getirebilirler.
Tüm bu çok yönlülük ile, sadece VPN’ler ve özel proxy’ler arasındaki fark, onları benzersiz kullanıcı kategorilerine çok daha belirgin hale getiriyor. Bu ayrım, sadece belirli senaryolarda kullanıcılar tarafından aynı anda uygulanmasını mümkün kılar.
Özel Proxy’ler ve VPN Varyasyonları
Özel Proxy’ler ve VPN arasındaki farkın anlaşılması önemlidir. Her bir çözümün kesin müşteriler tarafından kullanılmasının nedeni, birkaç stratejide ayırt edilebilir.
Belirli bir IP ve çok sayıda IP adresi
Vekiller ve VPN’ler arasındaki temel farklılık, alışveriş yaptığınız IP’lerin miktarıdır.
Genellikle, proxy’lerle erişebileceğiniz 1 veya daha fazla IP adresi için harcarsınız. Özel proxy’ler normalde beş, 10, 25, 50 ve yüz ve üstü gruplar halinde gelir ve bu toplam tam olarak bir IP adresine karşılık gelir.
VPN’ler özel proxy’lerin tam tersidir. VPN hizmeti genellikle sadece 1 IP adresi sunar ve bu IP adresi bazen istek üzerine de değiştirilebilir.
Bu en büyük farktır ve diğer birçok farklılığın oluşumudur. Bu, her VPN ve proxy’nin çalıştırılmasının özel şartlarda değerli olmasının nedeni ayrımdır.
    Tarayıcı Hedeflenen trafik vs. Tüm Trafik
VPN’leri ve özel proxy’leri içeren farklı bir fark, almak ve göndermek için bir pozisyonda bulundukları web sitesi trafiğidir.
Proxy
Proxy’ler yalnızca tarayıcı temelli trafiğe göre gerçekleştirildi. Chrome, Firefox ve benzerlerinin hepsinin normal HTTP ve HTTPS proxy’leriyle çalıştığı sonucuna varıyor.
Tarayıcı tabanlı site ziyaretçileri, tüm kullanıcıların göründüğü ve bu nedenle, oldukça önemli ve küçük sınırlayıcıdır.
VPN’ler
Öte yandan, VPN’ler dünya çapındaki tüm web ziyaretçileriniz için çalışır. Net ziyaretçiler, pc’nizdeki yazılım programı uygulamalarından, dünya çapındaki web tarayıcılarınızdan ve ekinizden site ziyaretçileri içerir. Ayrıca, VPN’ler kişisel bilgisayar sisteminizin her birinden verileri alabilir ve size geri gönderebilir.
    Anonim ve Güvenli
Vekiller ve VPN’ler arasındaki diğer bir önemli fark, anonimlik ve güvenlik arasındadır. Anonimlik, güvenlik anlamına gelmez.
Proxy
Proxy’ler anonimlik sağlar. IP adresimizi saklıyorlar ve kendimizi sürekli anonim tutmak için büyük toplu IP adresleri topluyoruz. Onları takip edilmekten uzak tutmak için onları da döndürebiliriz. Bu gerçekten IP adresimizi gizler.
Bu anonimlik tamamen güvenli ve güvenli değil. Tarayıcınız ile internet arasında aktarılan veriler şifrelenmez. Bu nedenle, bir hacker veya NSA olabilecek herhangi bir kişi tarafından görülebilir.
Vekiller, arka taraftaki dijital sandıkları korumak için genellikle yeterlidir, ancak ayrıntıların gerçek anlamda kamuya açıklanmaması gereken hassas eylemler söz konusu olduğunda, VPN’leri kullanın.
VPN’ler
Bu, VPN bağlantısını açtığınızda yapılan tekil, geçilmez tünelden kaynaklanmaktadır. Böylece tüm bilgileriniz korunur.
VPN’ler nispeten proxy’lerden çok daha güvenlidir. VPN’lerin bağlantı süreci, öncelikle VPN’ye yaptığınız bağlantının ve VPN’nin ağa ne yaptığını şifrelediği sonucuna varıncaya dek çeşitli teknolojilere dayanmaktadır. Bu, VPN bağlantısı açıldığında oluşturulan tekil, geçilmez tünelden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, VPN verilerinizi güvende tutar. Öyle olsa bile VPN, verilerinizi size geri göndermek için şifresini çözmesi gerektiğinden çalışabilir.
Özel Proxy’leri ve VPN’yi Aynı Anda Kullanmak
VPN ve çeşitli özel proxy’lerle çalışmanın amacı, bu farklılıklar sayesinde net bir şekilde ortaya çıkıyor.
Her hizmet ile farklı eylemler gerçekleştirilebilir. Çok fazla şüpheli malzemeyi indiren bir kişi, net kullanımın derin gezegeninde kazıyıcılar ve öküzler kullanır, muhtemelen hem VPN hem de çoklu özel proxy’leri çağırır.
Hemen hemen her şeyi açma ve kapatma
VPN veya özel proxy’yi, ödeme yaptığınız anda kullanmanız hayati önem taşımamaktadır. Her servis açık ve kapalı.
Genelde tarayıcı ayarlarınıza, kişisel bilgisayar ağ ayarlarınıza veya özel proxy’leri kullanmak için Scrape Box gibi üçüncü bir kutlama uygulamasına girmeniz gerekir. İstediğiniz zaman proxy kullanımını devre dışı bırakabilirsiniz. Bunu yaptığınız anda, taramanız kişisel ISP IP’nizden olacaktır.
VPN’ler bilgisayar yazılımı ile birlikte paketlenmiştir. Yazılımı indirmeniz, giriş bilgileriniz ve bilgilerinizle kayıt olmanız ve bu uygulamadan VPN servisini çalıştırmanız yeterli olacaktır. VPN’de önemli bir açma / kapama düğmesi bulunur ve hizmetin nasıl ve ne zaman çalışacağını öğrenmek için birkaç farklı ayar vardır.
Seçici Olmak
Her platform için benzersiz bir amaç türü uygundur. VPN’nizin açık olduğundan ve uTorrent’i açmadan emin olun. Tüm verileriniz bu şekilde güvenli ve güvenli tutulur. Yeni e-posta hesabınız için tonlarca e-posta hesabı oluşturmaya veya spam gönderilmesine rağmen VPN kullanmayın. Alternatif olarak, özel proxy’leri ayrı bir IP adresi olarak kullanmak, bu yapımlar ve yorumlar için gereklidir.
Özel Proxy ve VPN’yi Aynı Anda Çalıştırma
Ayrıca, elde edilen son seçim, her bir özel proxy’nizi ve VPN’yi aynı anda açıyor.
Çevrimiçi eylemlerin genel güvenliğini artıracaktır. Ancak aynı zamanda bağlantı hızını yavaşlatacak, çünkü protokoller ve şifreleme için çok fazla zaman harcanıyor. Bazı VPN çözümleri, platformlarıyla proxy’leri satar ve bu durumda, her birini kullanmak için hızlıdır ve elde edebileceğiniz yönler veya yardım masaları vardır. VPN’den ayrı proxy’leriniz varsa, her ikisini de kullanabilirsiniz.
VPN hizmetlerinin platformlarıyla proxy sattığı her hizmeti aynı anda kullanmak hızlıdır. Scrape Box gibi bir uygulama uyguladığınızda en sık görülür. Bu durumda, VPN’nizi açmak, tüm proxy’lerinizle kazıma kutusunu kurmak ve işlemlerinizi çalıştırmaya başlamak istiyorsunuz. Proxy’nizin kötü olduğunu ve size geri izlendiğini kanıtlarsa, IP adresinizi göstermek yerine, uygulama VPN & rsquos IP adresini gösterir.
Senaryo, gerçekleştirilmekte olan eylemlere bağlı olarak iyi bir şekilde değişebilir, ancak normal olarak ek güvenlik katmanı ile eklenir. Gizlilik ve vekillerin ve VPN’lerin bağlanmasıyla ilgili eylemlerin seyri konusunda endişeleriniz varsa Proxy Zinciri üretmeye bakın. Proxy Zinciri, bu gerçek paketlerin içinden geçtiği rotaları yapılandırmanıza izin verecektir.
Her birine ihtiyacı olacak mı?
Aktarılan bir video veya hızlı bağlantı gerektiren bir şey olmadıkça, gelişmiş güvenlik için hem özel proxy’leri hem de VPN’leri aynı anda çalıştırabilirsiniz. Her şey, onlara paranızın yetip gelmediğine bağlı değildir. Eğer yapabilirsen, onun için git.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın