Öz güvence krizinin üstesinden nasıl gelinir

Yeni bir iş edinme, yeni bir şehre geçme, yeni bir küçük işletme kurma ya da yeni bir bağlantı kurma gibi tipik bir yaşam geçişiyle kendine güvence krizi getirilebilir. Hayatın kayıpları da batmak için güven getirebilir – bir ortaklık kaybı, iş kaybı, büyük bir müşterinin kaybı, gerçekleşmesi gereken bir hayalin kaybolması hiç bir şekilde gerçekleşmeyecektir.
Bazı durumlarda, bir geçişin veya kaybın bir sonucu olarak kendimize duyduğumuz güvensizlik ve son bir tarihin eksik olması, kötü bir saç kesimi elde edilmesi ya da bir belgenin üzerine kahve dökülmesi gibi tek bir olayın bize güven kafesinin dışına fırlatılmasına yol açabileceğinden emin olabilirsiniz.
Kaza yaptığınızda, genellikle günlük beslenme rejiminiz gıdalara neden olan yeterli özgüvenleri entegre etmediğinden dolayıdır. Kendine güvence, C vitamini gibidir. Diyet rejiminde olmasını istersiniz. Vücudunuz çok daha fazla arzu etmeden önce sadece kısa bir süre için saklayabilir. Güvenle yemeğinizi planlamanızın sorumluluğunu üstlenmeli ve olumlu sonuçlar verebilmeniz için yeterli miktarda bölümünüz olmalıdır.
Bir güven kriziniz olduğunda, umutsuzluğa kapılmayın, bourbon veya bon bons şişesine ulaşmayın. Alternatif olarak, bu güven artırıcı prosedürlerden bazılarını kullanmaya başlayın. En az iki ile başlayın, sonra bir üçüncü ve dördüncü ekleyin. Güvenden çok daha fazlasını elde edersiniz – kendinizi daha çok sevinir, onurlandırır ve takdir edersiniz.
Bir günlük tut
Bir derginin sürdürülmesi, eylemin seyri için harika bir yoldur ve duygularınızı açıklığa kavuşturur. Her gün kendinizi yaratmaya zorlamak, her günkü yansıma için zaman ayırmaya zorlar. Her günkü yansıma, bildiğiniz şeyleri, keşfettiklerinizi ve neye ilgi duymanız gerektiğini nelerin sağlamlaştırmanıza yardımcı olabilir.
Şükran göster
Pratik şükran – şimdiden sahip olduğunuz için müteşekkir olun ve sahip olduğunuz tüm nimetlere dikkat edin. Günlüğünüzde bir şükran bölümü bulundurun. Her gün için minnettar olduğunuz beş faktörü yazın. Bu, karakter bakımından daha zengin ve daha güçlü hissetmenizi sağlar ve bu da kendine güvenir.
Onayları Kullan
Doğrulamalar gerçekleştirir. Ne istediğinizi ve nasıl yaşamak istediğinizi ifade eden ifadelerin bir listesini yazın, “Her gün çok daha fazla güveniyorum”, “yeni tüketiciler bana çok kolay geliyor”, “Yaptığım işte profesyonelim”. Şimdiki tüm olumlamaları belirtin. Bazı insanlar aynanın önünde durur ve söylerler. Ayrıca bunları kaydetmenizi ve kaseti oynatmanızı ve daha fazlasını yapmanızı da öneriyorum. Onaylarınızı en az günde bir kez okuyun.
İlişkilerinizi Değerlendirin
Hayatınızdaki ilişkileri değerlendirin. Sana yardım ediyorlar mı yoksa sabotaj mı yapıyorlar? Tüm ilişkiler zamanla değişir, bazıları iyileşir, bazıları daha da kötüleşir. Hayatınızda çok daha fazla yük olan bir ilişki varsa o zaman bir neşe, bağlarınızı koparmak ya da en azından dizginleri gevşetmek zaman olabilir.
Yeni İlişkiler Başlasın
Takdir ettiğin niteliklere sahip kişileri tespit edin – bugün insanlar sizden ne kadar iyi anlayabileceğinizi ve kimden öğrenebileceğinizi hissedersiniz. Eğlenebileceğiniz kişiler için görün. Olmak istiyorsanız, özgüveninizi arttırmak kesinlikle heyecan verici olabilir.
Üstün bir gruba gir
Bu belki de düzenli bir yardım grubu için zaman olabilir. Dostlarınızla bir bardak havuç suyundan daha fazlasını sohbet etmek bir çare olabilir. Kendi grup güven güçlendiricilerinizi düzenleyin ve değişiklikler üretirken birbirinize yardımcı olun.
Davranışınızı Değiştirin
Ne yaparsınız ki bu sizin güvencinizi artırır ve ne yaparsınız ki onu aşağıya taşır. Egzersiz yapmak, yeterli uyku almak, zihninizi konuşmak ve düzgün giyinmek, kendi kendini güvence altına alma eğilimine sahip davranışlardır. Geç kalıyorum, tüm zamanlarınızı Ben ve Jerry ile geçirip, “hayır” demek istediğinizde “evet” diyerek, “hayır” demek istediğinizde yüzleşmekten uzak durun.
Konuş
İletişimden vazgeçtiğimizde, nasıl alınacağımızdan korktuğumuz için, bir parça daha güveniyoruz. Düşüncelerinizi, görüşlerinizi ve tercihlerinizi paylaşın. Her koşulda konuşun. Önemsiz şartlar, uyulması kesin olan kritik durumlar için pratik olacaktır.
Tehlikeli Bir Gün Al
Bir risk, gelişmekte olduğunuzu bilseydiniz, anında yapacağınız bir şeydir. Bunu nasıl tehlikeye atacağını bilmemeniz gerçeği. Özgüveninizi güçlendirmenin en iyi yolu, yapmaktan korktuğunuz sorunları üstlenmektir. Sizin için risklerin bir listesini yapın ve bunları tek bir kişi tarafından yapmaya başlayın.
Çoğu zaman, özgüveninizi geliştirmek için birkaç gün gerekir, zaman zaman birkaç hafta sürer. Zaman zaman kendine güvence krizinin üstesinden gelmek birkaç ay sürebilir. Kendi kendini güvence altına alma stratejilerinizle tutarlı olursanız, sonunda kendini yenilemeyi, daha güçlü ve kendinden emin bir şekilde ortaya çıkaracağınızı bilin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın