Öz güvence krizinin üstesinden nasıl gelinir

Yeni bir iş edinme, yeni bir şehre geçme, yeni bir şirket kurma ya da yeni bir ilişki kurma gibi düzenli yaşam geçişi ile güven krizi yaşanabilir. Hayatın kayıpları da kendine güvenme ile sonuçlanabilir – ilişki kaybı, iş kaybı, önemli bir müşterinin kaybı, farkına varmayacağımız bir hayalin kaybolması hiçbir koşulda gerçekleşmez.
Örnek olarak, bir geçişin veya kaybın bir sonucu olarak kendimize duyduğumuz güvensizlik ve son bir tarihin eksik olması, istenmeyen bir saç kesimi olması veya bir belgenin üzerine kahve dökülmesi gibi tek bir olay, bize özgüvenli kafenin dışına fırlatarak gönderebilir.
Düştüğünüzde, genellikle günlük yaşam yeme planınız gıdalara neden olan kendine güvenmeyi sağlamamıştır. Kendine güvence, C vitamini gibidir. Diyet planınızda olmasını istersiniz. Fiziğin, sadece biraz daha fazla bir şey istemeden önce kısa bir süre için alışveriş yapabilirsiniz. Öz güvence yemeklerinizi organize etmek ve büyük miktarda yeterli bölümünüz olduğundan emin olmak için sorumluluk almak zorundasınız.
Bir güven kriziniz olduğunda, umutsuzluğa kapılmayın, asla bourbon veya bon bons şişesine ulaşmayın. Alternatif olarak, bu güven artırıcı stratejilerinden bazılarını kullanmaya başlayın. En az iki ile başlayın, sonra üçüncü ve dördüncü ekleyin. Güvenden çok daha fazla kazanacaksınız – kendinizi daha fazla ve daha fazla sevmek, onurlandırmak ve takdir etmek için çalışacaksınız.
Bir günlük tut
Bir dergiyi sürdürmek, işlem yapmak ve duygularınızı netleştirmek için iyi bir yoldur. Her gün kendini yaratmaya zorlamak, günlük yansıma için zaman ayırmaya zorlar. Gündelik yansıma, bildiğiniz şeyleri, öğrendiklerinizi ve nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair katılaştırmanıza yardımcı olabilir.
Şükran göster
Pratik şükran – şu an sahip olduğunuz şeylere şükretmeli ve sahip olduğunuz tüm nimetlere odaklanın. Günlüğünüzde bir şükran bölümü tutun. Günlük şükran için 5 şey yaz. Bu, karakter bakımından daha zengin ve daha güçlü hissetmenizi sağlar ve bu da kendine güvenir.
Onayları Kullan
Affirmations işlevi. Ne istediğinizi ve hayatınızda nasıl olmak istediğinizi ifade eden ifadelerin bir listesini oluşturun: “Her gün çok daha fazla güveniyorum” “yeni müşteriler bana çok kolay geliyor”, “Yaptığım işte uzmanım.” . Şimdiki tüm olumlamaları belirtin. Bazı insanlar bir aynanın önünde durur ve söylerler. Ayrıca onları kaydetmenizi ve kaseti tekrar tekrar oynamanızı öneriyorum. Onaylarınızı en az günde bir kez okuyun.
İlişkilerinizi Değerlendirin
Hayatınızdaki ilişkileri değerlendirin. Sizi destekliyor mu yoksa sabotaj mı yapıyorlar? Tüm ilişkiler zamanla dönüşür, bazıları daha iyi olur, bazıları daha da kötüleşir. Hayatınızda çok daha fazla yük olan bir ilişki varsa, o zaman bir sevinç, belki de bağlarını koparmak ya da en azından dizginleri gevşetmek için zaman olabilir.
Yeni İlişkiler başlıyor
Hayran olduğun niteliklere sahip insanları tanımlayın – insanlar bugün sizden nereden ve kim tarafından keşfedilebileceğini gerçekten hissettiğinizi hissedin. Eğlenceli olabileceğiniz bireyler için görünün. İsterseniz, güveninizi arttırmak kesinlikle keyifli olabilir.
Fantastik bir gruba gir
Bu geleneksel yardım grubu için zaman olabilir. Dostlarınızla bir bardak havuç suyundan daha fazlasını sohbet etmek bir çare olabilir. Kişisel güvence destekleyicileri grubunuzu düzenleyin ve değişiklikler üretirken birbirinize yardımcı olun.
Davranışınızı Değiştirin
Ne yaparsınız, bu sizin güveninizi artırır ve ne yaparsınız onu aşağıya taşır. Egzersiz yapmak, yeterli uyku almak, zihninizi konuşmak ve düzgün giyinmek, güveni artırma eğilimi olan davranışlardır. Geç kalıyorum, tüm zamanlarınızı Ben ve Jerry ile geçirip, “hayır” demek istediğinizde “evet” demek, gerçekten “hayır” demek istediğinizde yüzleşmekten kurtulacaktır.
Konuş
Ne zaman alınacağımızdan korktuğumuzdan dolayı iletişimi durduğumuzda, kendi güvencemizden biraz daha fazlasını koparırız. Düşüncelerinizi, görüşlerinizi ve tercihlerinizi paylaşın. Her durumda konuşun. Önemsiz senaryolar, takip edilmesi gereken belirli durumlar için pratik olacaktır.
Bir Gün Risk al
Bir risk, üretken olacağınızı biliyor olsaydınız, anında gerçekleştirmeniz gereken bir şeydir. Bunun nasıl bir tehdit oluşturmaya eğilimli olduğunu bilmediğiniz gerçeğidir. Özgüveninizi güçlendirmenin en etkili yolu, yapmaktan korktuğunuz noktaları gerçekleştirmeye başlamaktır. Sizin için tehlikelerin bir listesini yapın ve bunları tek tek gerçekleştirmeye başlayın.
Zaman zaman özgüveninizi arttırmak için birkaç gün gerekir, zaman zaman bir avuç hafta gerektirir. Bazen kendine güven krizinin üstesinden gelmek birkaç ay sürebilir. Güven artırıcı yaklaşımlarınızla tutarlı olursanız, bir noktada kendini yenilemenin, daha güçlü ve ek güvencenizi ortaya çıkaracağınızı bilin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın