Oscar Pistorius: “Blade Runner”

Oscar Pistorius Güney Afrika’da 22 Kasım 1986 tarihinde doğdu. Ama o mükemmel biçimlendirilmiş, sağlıklı bebek için Umarız doğmadım. Fibular hemimelia, konjenital bir bozukluk olduğu fibula tam veya kısmi yokluğu ile dünyaya geldi. Bazı durumlarda, fibular hemimelia, diğer deformiteleri de uyluk, diz ve tibia gibi ayak bileği ve ayak, güzel olarak mevcut. Ne zaman….. .onu bir bebek, Kısmi ampütasyon bozukluk için standart bir tedavi olmak Pistorius’fibular hemimelia bacaklarını diz altında amputasyon çift yol açtı.

Pistorius anne onun için alter uyum ve onun gelecekte mobil olmak için çok daha büyük olasılıkla yapmak için daha kolay hale kesimleri gezinti için keşfetti önce bitmiş olması tavsiye vardı. O büyüdü gibi sadece onun sakatlık ile ikamet öğrendim Pistorius, o, bir kararlı atlet ve rakip olma çok başarılı. 26 yaşında, o zaten bir dünya şampiyonu sprinter haline ve tarihe geçti. Ağustos 2012 Londra Olimpiyat Oyunları Atletizm içinde yarışmak ilk çift özürlü olma Güney Afrika temsil.

“Ben son derece benim hayatımda mübarek oldum. Çok var bir için minnettar olmak “Pistorius bir basın toplantısında söyledi. “Ben kesinlikle Engelli hayat, ama yetenekleri odaklı ettik.”

Pistorius protez bacakları giyer. O yakında onun ilk çift alınan hemen sonra onun amputasyon, hangi onu sporda rekabet büyümeye izin. Bu protez şimdi daha yüksek teknolojili karbon-fiber bıçaklar, bu nedenle kullanıcı adı “Blade Runner.” Protez Pistorius iyi sonuçları sağlar umut ve teşvik bir sürü kim prostetik uzuvların kullanın ya da gelecekte gerekir ve bunlar diğer ayak ve ayak bileği sorunlar katlanmak için.

Diyabet ampütasyonlar için neden bizim iş yerinde gördüğümüz en yaygın hastalık biridir ve Amerika Birleşik Devletleri’nde artan bir sorun olan şeker hastalığı ile sık sık gördüğümüz bir şey öyle. En önemli hedefimiz diyabetli amputasyon, önlemek için ve ayak ve bacaklarda kaydetmek için elde edilebilecek çok sayıda yeni teknikler vardır, ama ne zaman amputasyon bir zorunluluk haline gelir, protez elde edilebilecek ve gelişmeler ile bilmek hastalar için üstün olduğunu Protez, yine de normal bir hayat sürmek için doable olduğunu.

Pistorius Elbette düzgün onun protez ve onun amputasyon onun kurtarma ile erken yaşta yaptı, ama henüz amputasyon fibular hemimelia hastalar için yanı sıra başka bir terapi seçim var. Seçenektir uzuv uzatma. Yeniden yapılanma stratejilerini veya uzuv uzatma bazen eksik kemik yerine ve uzatmak için kullanılacak olabilir veya deforme kemik parçalarını doğruldu.

Eğer çocuğunuz fibular hemimelia uğrar, belki ile gitmek için hangi tedavi seçeneği belirlemek zor olabilir ve muhtemelen bir ayak ve ayak bileği uzmana yardım isteyebilir bu seçim seninle. İşte bazı tartışmalara hangi terapi hakkında en etkili seçimdir ve hangi ideal bireyler düzeltmek yanıt verir. Karar genellikle fibular hemimelia ve ayak olsun veya olmasın işlevseldir şiddetine bağlıdır. Önemli ölçüde daha az ciddi ise, Ekstremite uzatma mümkün olabilir.

Amputasyon teşvik, öte yandan, sen know-how bu çözüme sadece Oscar Pistorius bize gösterdiği gibi genç yine de tatmin edici, üretken bir hayat sürmek için şans olacaktır karar verebilir. Londra Olimpiyatları’nda yarışmak bir olasılık için savaşmış ve o kazandı, belki yarış değildir ama o engelsiz sporcu ile eşit zeminde olduğunu ve onlarla protez bacakları nedeniyle hiçbir yarar ile rekabet edebilecek kanıtlamak için gerçek savaş.

Sadece, o yapar protez bıçaklar kullandıktan sonra içinde kullanımda bir pozisyon gövdeli rakip 2008 yılının esas olarak protez kullanımı iyi olabilir bireyler üzerinde diğer yarışmacı, 4 ay için savaştı Pistorius haksız bir yararı var korkuları nedeniyle yasaklandı devrilmiş ve kazandı, onu Olimpiyat oyunları yarışmak için uygun hale var.

Hayat Pistorius görünüm ve kararlılıkla yarışmacı içinde az söylemek ilham verici.

“Bir yeri olduğunu düşünüyorum insanlar ve sonra onlar nasıl odak bir şey hayat, onların bir şekilde gitmezse hellip onlar-si olmak be hızlı değişti veya nasıl onlar tamamlanmıştır yanlış,” belirtilen Pistorius. “Ama önemli ölçüde için minnettar için buna konsantre için iyilik düşünmek zorundayız.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın