NET tarafsızlık yasası sonra bir kez daha gündeme

9 Ocak günü, Cumhuriyetçi Senatör Olympia Snowe ve Demokrat Byron Dorgan senatoya Online özgürlük Koruma Yasası yeniden ortaya çıkar. Çok daha iyi Net Yansızlık Yasası tanımlanan, tasarı Senato kutlama hatları (Demokratlar Evet, Cumhuriyetçiler Ney), Senatör Snowe dışında bir oy son senesinde bölünmüş tarafından öldürüldü. Senato’da tasarının hafif bir çoğunluğu mutlaka sahip Demokratlar ile çok daha iyi, ama bunu zaman yine de Cumhuriyetçi karşı korumak için 60 oy muhaliflerden gereksinimleri şans.

Fatura için ivme geniş bant ağ yöneticileri bant genişliği oranı yüksek kullanan kuruluşlar şarj imkanı vardır tartışmaya başladığı 2005 yılında, başladı. En önemlisi, bir organizasyon hafta, SBC başkanı Ed Whitacre belirtilen Jr (şimdi AT&T CEO) bir röportajda: “Nasılsın onlar tüketiciler için almak için gidiyoruz? Bir geniş bant boru. Kablo işletmeler onları var. Onları yakaladık. Şimdi onlar yapmak istiyorum Borularım ücretsiz kullanımı, ama biz-si olmak kullanılmış bu sermaye ve bir getirisi olması gerekiyor nedenle bunu yapmalarına izin vermeyeceğim. İşte bunlar için bir mekanizma olmak zorunda kalacak bu boruların geçirmek onlar yapıyoruz bölümü için kullananlar bugün kullanın. Neden onlar benim kanalları kullanmak için izin?”

Whitacre söylemeye devam etti, “Internet olamaz maliyet ücretsiz-bu anlamda, sadece biz ve kablo şirketleri yatırım vermiştir ve bu kanalları ücretsiz kullanmak için bir Google ya da Yahoo! veya Vonage ya da herkes saymak için olduğu için fındık!”

Ne deli mi bunu gerçekten söyledi. Ardından bir ot kökleri World wide web şirketler, tüketici grupları ve blogcular, geniş bant hizmet sağlayıcıları hangi uygulamaları ve hizmetleri dünya çapında web tüketiciye sunulan karar yeteneği alma hakkında endişe Ayaklanması oldu. Makul, hatta aramalar World wide web üzerinde gerçekleştirilen doğrudan bir Web sitesi sağlayıcısı tarafından sahip olunan neden olabilir.

Geniş bant servis sağlayıcısı zaten alıcılar World wide web hizmeti için ayda 60 dolar kadar ücret ve şimdi arkanı dön ve Google, Yahoo, YouTube ve Vonage gibi şirketlerin kendi bant genişliği kullanımı için ücret istiyorsunuz. World wide web üzerinde gördüğün tamamen geniş bant servis sağlayıcısı etkisi altında sözde ağ geçidi denetleyicisi olur ve bir kez ücretsiz ve sınırsız Net bir komut dosyası haline getirilmiş ve sansürlü etkileşimli tv ağı gelişmeye.

Ve ne hakkında ve ses daha çok IP telefon gibi önümüzdeki teknolojileri? Harcamazsanız, oyun oynama! Saf oyun VoIP sağlayıcıları Vonage, Packet8 ve Skype gibi bazı telekomünikasyon sektörü tarihinin en düşük fiyatlarla sunuyoruz. Tecrübeleri AT&T, Verizon ve Comcast sadece bu sağlayıcılar iflas uygun vergi tapıyorum! Bu büyük çocuklar da 40 $ yerine saf çalış $ten – 20 $ planları planları arama başlamak için iyilik ama VoIP telefon hizmeti vermek. 3 milyon ve artan, alışveriş Online telefon değerinde gerçekleştirmekteyiz. Ağ geçidi denetleyicileri şarj kanal için izin ve küçük çocuklar büyük fiyatları tür tüketici olarak dayanmak kesindir.

Ağ geçidi denetleyicileri ağ inşa ve yatırım telafi edebilmek ihtiyaç duydukları şikayetçi. İyi, bu Net yüz şekli yeteneğine sahip olması gerektiği anlamına mı geliyor? AT&T gibi kuruluşlar arasında bir daha fazla yol kat için gerektirir. Internet yapıldı ve küçük adam büyük yapmak için herhangi bir olasılık üstün olarak bulunduğu bir yerdir. Google, YouTube, Skype ve tüm mütevazı başladı ve şimdi onların World wide web Sanayi Liderleri Vonage.

Net tarafsızlık Kanunu servis sağlayıcıları, engelleme veya Net içeriğe ve hizmetlere erişim aşağılayıcı yasaklamaktadır. Onlar da onların ağ, güvenlik için bir tehdit poz aygıtları dışında dış aygıtların bağlanmasını tüketiciler durdurulamadı. İçerik malzeme, uygulamaları veya hizmetleri çeşitleri önceliklendirilmesi koşul altında bu gerçekleştirilir izin verilecek ücret ücretsiz ve belirli içeriğin her türlü tamamlanır. Örneğin, hizmet kalitesi için ses IP yapılması gerekenden daha fazla sigorta paketleri önceliklendirilmesi tüm VoIP sağlayıcıları maliyet-onlara ücretsiz.

Tasarı bir daha heyecan verici teklif genişbant şirketler FCC tarafından yürütülebilmesi için tek başına geniş bant hizmet vermek gerekir. Atlanta FCC tarafından geçerli bir iktidar Bell South (şimdi AT&T), standart telefon hattı üzerinden DSL geniş bant hizmet unbundle zorunda değildi decried. Bu müşteriler DSL geniş bant bağlantısı ile normal telefon hizmeti için harcamak zorunda dışarı elde etmek için fırsat açmak.

Whitacre ve şirket (AT&T) çok uzun zaman önce gelen çan Güney ile birleştirmek için FCC onayı alabilir iki yıllık bir süre için net tarafsızlık ruhu benimsemeye kabul değil. O amele! Bell South ve Cingular Wireless yakında, bir kez daha, ne zaman AT&T olarak tanımlanır.

Senatör Dorgan Web nerede herkes çok iyi bir düşünce ile bir şirket yapabilirdiniz bir yer olduğunu tutar. “Aldı Pazar Kazananlar ve kaybedenler, merkezi bir ağ geçidi denetleyicisi,” Senatör söyledi. “Bu özgürlüğü–ne Net şu an ne yapmak eğilimindedir gerçekten çekirdek saklanması gerekiyor.”

Kasabada yeni bir Şerif ile belki, sadece belki bu olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın