Nakit daha ileri gitmek yapmak için beş teknikleri

Genellikle para en üst düzeye çıkarmak için anlamlıdır ama hiç mevcut parasal ortamda çok daha önemli. Paranı Yani girişimi ve borçlanma için olduğu kadar az ulaşılabilir ödeme ve kredi var gelir üzerinden olası olarak önemli ölçüde kazanmak için zor gerçekleştirin. Ek nedir, nakit maksimum karmaşık veya zaman alıcı olması gerekmez.

1. ISA harçlığını kullanın. Ne zaman bir ücret tasarruf hesabı vergiden muaf ayarlamak çok basit ek gelir için vergi müfettişi delilik daha teslim. Şu anda vergi-kesinlikle ücretsiz nakit (£5, 100 tane vergi seneye de bu yükselir) ilâ 3600 £ bir yıl kaydedebilirsiniz. Ve Kıyametin gibi üç % * vergi tamamen ücretsiz, Newcastle oluşturmak yoluyla toplumun ödül koruyucu gibi sunulan parayla three.75% brüt eşdeğer temel oranı vergi mükellefleri ve %5 için büyük oranı vergi mükellefleri için kazanabilirsiniz.

2. fon max. Bu sadece burada faiz kazanabilirsiniz tasarruf değil. Maaş varolan hesabınıza her ay para alır ve bu potansiyel gelirinizi geliştirmek için olduğunu gösterir. Ancak mevcut hesap faiz oranları bir sürü önemsiz kredi faiz veren bankalar büyük değişimler. ideal karşılaştırıldığında % 1 satın altı % İttifak ve Leicester ve Abbey. Bankacılık sağlayıcınız değiştirmeyi korkmanıza gerek yok – önemli ölçüde daha az zor size varsayalım.

3. Çok senin plastik için daha az harcama. Kredi kartı sağlayıcının yüksek fiyatlı yıllık yüzde oranı (APR) oyalanmak yok. Büyük bir denge varsa, % denge transfer kartı geçin ve faiz ücretleri tahakkuk durdurun. Bu şekilde bazı zaman ve mekan senin borcunu peşin harcamak olsun. MBNA platin kart ve Virgin gelir kredi kartı uzun, faizsiz denge transfer süre doğrulayın.

dört. En etkili pazarlık almak. Her mali mal gitmek ve daha büyük bir şey bulmaya çalış. Bu taahhüt saat yatırım gerek yok, aslında karmaşık değil ve high street yukarı ve aşağı derbeder dahil değil. Sadece arama ve internette senin ev, araç, seyahat ve hayat sigortası kapsamı, gaz, elektrik ve geniş bant hizmetleri olarak düzgün tasarruf edebilirsiniz Eğer görmek için değerlendir. Sadece birkaç dakika tarama pound yüzlerce kurtarabilir.

beş. Sizin ipotek ödemek. Para kaydetmek için harika bir yol gibi görünmüyor ama ipotek her ay yüksek fiyat bir anlayışlı Mali hareket genişletilmiş çalıştırılabilir. Borcunu ücret uygulanır faiz azaltmak aşağı ve bir süre ödeyerek bu pound binlerce kaydedebilir ve yıl mortgage dönem kapalı. Ayrıca, mevcut konut pazar yerinde yüksek fiyat da yardım size eşitlik zarar savunabilir.
* Fiyatlar şu 01/07/2009

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın