Liderlik tutum: Stockdale Paradox

James B. Stockdale saygın Koramiral Deniz Kuvvetleri tarihinde biriydi. O olağanüstü bir örnek küme ve onun yüksek seviyede ruh, cesaret ve dayanıklılık için birçok ödül kazandı. Ayrıca 1992 yılında Başkan Yardımcısı Başkan adayı oldu.

James Stockdale savaş esiri 9 Eylül 1965 dan 12 Şubat 1973 yılında Vietnam Savaşı için yapıldı. Stockdale onun Stoacı doğa savaş esiri hayatta kalmak için ona yardımcı alacak.

Jim Collins Stockdale felsefe kitabında “çıkmaz, ama aynı zamanda acımasız gerçeği karşı karşıya, hiçbir şekilde umudu bir kenara bırak.” olarak ünlü ‘İyi’ büyük Stockdale paradoks entegre

Jim Collins tarafından Vietnam savaş esiri (POW) kamp hakkında görüştüğümde Stockdale dedi “Ben hiç hikaye, ben hiçbir koşul altında sonunda kayıp inanç sadece ben dışarı, aynı zamanda hedefine hakim ve karşılaşma th çevirmek alacağı şüphe e vesilesiyle, şimdi düşünüyorum da, ben ticaret my life, tanımlama”

Ve ne zaman yanlamasına kim dışarı did değil yapmak hakkında Stockdale yanıtladı, “Bu kolay Oh, iyimserler. Oh, onlar, ‘Noel tarafından olmak gidiyoruz.’ dedim olanlar olmuştu Noel geldi ve Noel giderdim. O zaman şöyle derlerdi, ‘Biz dışarı Paskalyadan olacaksın.’ Paskalya geleceğini ve Paskalya giderdim. Ve sonra Şükran günü ve sonra bir kez daha Noel olacak. Ve kırık bir kalp ölmüşler.”

Stockdale Abingdon, Illinois 1923 yılında doğdu. 1947 yılında Deniz Harp Okulu’ndan mezun oldu ve deniz hava istasyonu Pensacola, Florida uçuş eğitimi için katıldı. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans alınan ve Marksist teorinin Stanford Üniversitesi’nden ve daha sonra tercih edilen savaş pilotu olmak için. Saflarını hızla yükseldi ve bir avcı Filosu Komutanı olarak yüksek konum ulaştı.

Stockdale savaş esiri 1965 yılında Kuzey Vietnam’da rağmen Vietnam Savaşı’nda bir göreve çalışma yapılacaktır. Orada tek bir tam olarak nerede o vahşice fiziksel ve zihinsel işkence gördüm en kötü şöhretli Hao Lo hapishane gönderildi. Yedi yılda tam olarak o ciddi bir şekilde dövülmüş, yetersiz beslenen, mahallelerini ve harcanan rağmen savaş esiri, esir tutuldu nerede karanlık bir odada birkaç yıl içinde toplam, o asla herhangi bir zamanda Kuzey Vietnam esir yenik.

POW olarak onun yedi yıl, o bile o hücre hapsinde yerleştirildiğinde esir ile işbirliği yapmak direndi. Dövülmüş ve çırpılmış bir banyo durak zincire bacak ile kilitliydi. Onları propaganda için kendini acımasız zarar vererek onu kullanan direndi. Stockdale kamu önünde yabancı gazeteciler tarafından esir paraded için olduğunu bilmek geldiğinde, o onun kafa derisi bir ustura ile esir onu almaz ve propaganda için kullanacağız böylece kendini, çirkinleştirmek için kesti. Bir şapka koyduklarında, o yüzü tanınmayacak kadar şişmiş bir dışkı ile dayak vardı. Esir diğer savaş esiri işkence altında ölüyor söylediğinde, o ölüm yerine teslim için tercih göstermek için bileklerini.

Esrarengiz kararlılıkla yoğun olarak saygı duyulur. O 1976 yılında ‘Şeref Madalyası’ alınan, diğer özel savaş süslemeler ile birlikte 26 ABD hükümeti tarafından en yüksek askeri dekorasyon layık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın