Kredi kartları kabul tarihi

1969, en bağımsız banka kredi kartlarını fazla de BankAmericard veya Master şarj kartları dönüştürülür.

Bir noktada, ücret veren ve işleme kartı da bir iş ile başa çıkmak bankacılık piyasası için önemli oldu. Ne kredi kartı dernekler InterLink Derneği, Western Birleşik banka kartı Derneği gibi ortaya çıkması için yol ve Visa ve Master Card Ulusal BankAmericard A.ş. mevcut ilişkileri içerir.

Kredi kartı olarak sonraki büyük değişiklikleri işleme ve kredi kartı dolandırıcılığı azaltılması dahil Clia hareket Pazar. Elektronik yetkiler potansiyel tüketicilerin kredi doğrulamak için sınırlamak günde 24 saat retailors izin 1970’lerin başında oluşturulmuş.

Orta 1970’lerde tarafından kredi kartı Pazar uluslararası sulara keşfetmek başladı, ama beri bazı zorluk adı Derneğin “Amerika” BankAmericard, örneğin vardı. BankAmericard Visa ve Master şarj için yeniden adlandırma bu kurşun Master Card adını değiştirerek izledi.

1979, elektronik işleme iyiye gidiyordu. Perakendeciler müşterinin kredi kartı veren banka kart sahibi bilgileri erişilen terminal çevirmeli aracılığıyla çalmak için izin verilen kredi kartlarının arkasında elektronik arama terminalleri ve manyetik şeritler. Bu yöntem yetkiler verdi ve 1-2 dakikalık bir mater kapatma sözleşmelerde işlenebilir. Bir avantajı kağıt azalma oldu.

1980’lerin başında, ilk otomatik vezne izin verilen hangi tüketiciler için para çekme ve para yatırma, milletimizin ve diğer ülkelerde de günde 24 saat erişim makineleri (TYS), doğurdu. Hesabı kullanıcıları birçok çeşitli para birimlerinde para alabilir.

Varlığını beri Visa kredi kartı yenilik bir lider olmuştur. Bu gerçeği nedeniyle onlar dünyanın en büyük kredi kartı Derneği ile daha–dan 1 – milyar kartları Yayınlanan olma olarak ortaya çıktı ve tüm kredi kartı işlemleri % 50’den fazlası taşıyan geniş gezegen gerçekleştirdi.

“Vize (Uluslararası) oluşan bir”kar için”organizasyon olduğunu bankalar ve MasterCard 40.000 den fazla üyesi olan bir”Kar”için kredi veren kuruluş kartları ve ayarlar ve kredi kartı kabul ve işleme yönelik sürdürmek. Onlar her ikisi de kendi üye bankalar ve sektör ağır hitters esas olarak üst düzey yöneticilerden olan yönetim kurulu üyeleri tarafından çalıştırılır.”

Kredi kartı piyasada 5 liderleri vardır: Visa International, MasterCard, American Express, öğrenin ve Diner’s Club. Orada diğer bireyler gibi sektör nüfuz çalışırken işleme kuruluşlar, Euro Card, JCB ve ATM sağlayıcıları doğrulayın ama kredi kartları, yine de tüm e-ticaret işlemleri fazla % 90 için hesap!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın