Kimliğinizin Üzerine Bir Tekel İstemek Nasıl

Kimlik hırsızlığı hiçbir şekilde yeni bir fenomen anlamına gelmez. Hepimiz kimliğimize dikkat etmemiz gerektiğini biliyoruz, ancak çoğumuz kendimizi bir saldırıya karşı savunmasız bırakıyoruz. Kimliğinizin sizin işinizde kaldığından emin olmak için neler yapabilirsiniz?
Zaman zaman kimlik hırsızlığı kaçınılmaz görünüyor. Son zamanlarda Sony, tüm bunları geride bırakan bir PlayStation kullanıcısını oldukça savunmasız bırakan bir güvenlik makasına sahipti. IRS’nin çok daha fazla endişe verici olması bile, insanların kimliklerinin çalındığı ve hileli vergi beyannamelerinin verilmiş olduğu son güvenlik makbuzlarını bildirmiştir. Bu örneklerin kanıtladığı gibi kimlik hırsızlığından kimliğinizi tamamen korumanın imkânsız olduğunu doğrularsınız, ancak riskinizi ciddi şekilde azaltmak için atabileceğiniz eylemler vardır.
Birçok kişi, eski banka mevduatları, kredi kartı beyanları ve diğer hassas verilere karışıyor ve dikkatsizce çöp kutusuna atıyor. Bu, tezgâhlarımıza sıkça karışan evrakları bertaraf etmek için oldukça cazip bir yol. Doğrulama yapıp oraya ve oraya uygun makbuza atmaktan suçluyum. Yanlış kişinin elinde bile, bu çöplük parçaları parasal güvenliğinizi tehlikeye atabilir. Bir kağıt parçalayıcıya yatırım yapmak ve bu doldurulmuş belgeleri düzgün bir şekilde elden çıkarmak için birkaç saniye eklemek, çöpünüzü kimliğinizi ortaya çıkarmasını önlemenin hızlı ve yararlı bir yolu olabilir.
Çevrimiçi satın alma, dolar, zaman ve gaz tasarrufu için basit bir yoldur. Yine de, güvenli bir web sayfasında alışveriş yaptığımızdan emin olmak için bir çoğumuz kontrol etmiyoruz. Potansiyel edinimimizden heyecan duymak, kredi kartı bilgilerimizi hızlı bir şekilde sıralamak ve satın almak için tıklamanız komplekstir. Ancak, herhangi bir veriyi açığa çıkarmadan önce adres çubuğunuzda kilitli bir grafik için görünmelisiniz. Bu satın almak için birkaç dolar biriktirebilir, kimliğiniz alınırsa & rsquoll, uzun vadede size çok daha fazla maliyet getirecektir.
Dolandırıcılığa dikkat edin. Bu, görünüşte görünebilirdi ancak hackerlar, dolandırıcılıklarını gerçekçi bir şekilde üretme konusunda gittikçe fantastik hale geldi. Don & rsquot, daha fazla veri isteyen saygın bir şirketten gelen bağlantılara tıklamanız yeterlidir. Bir şeyle ilgili gerçekten bir sorun varsa, kuruluş bu şekilde sizinle iletişim kurmayacaktır. Ayrıca bir banka, kredi kartı organizasyonu veya hayır kurumunu temsil edip etmediklerini iddia edip etmediğinizi soran erkek ve kadınların da ayrıntılarını sormaktan çekinmeyin. Normalde, kim olduklarını söylediklerini doğrulamanın bir yolunu bulun.
Yine de, bu önlemleri aldıktan sonra bile kimlik hırsızlığına karşı savunmasız kaldığınızı düşünüyorsanız, muhtemelen kredi raporunuzu doğrulamak isteyebilirsiniz. Her bir vatandaşın, her yıl bir yıllık kredi raporuna hak kazanması mümkündür ve bu, yıllık kredi adresi gibi ajanslara gidilerek gerçekleştirilebilir. Ekstra kredi raporu çözümleri için de kayıt olabilirsiniz. Ayrıca bankanıza ve kredi kartı organizasyonunuza kimlik hırsızlığı konusunda neler yaptıklarını sorabilirsiniz. Şu anda yerinde bazı prosedürler olmalı ve daha fazla kimlik hırsızlığı güvenliği satın alabilirsiniz.
Kimlik hırsızlığı, bazı durumlarda bize karşı koruyabileceğimiz yaklaşımlara çarpıyor, ama en kötüsünü durdurmak için alabileceğiniz birçok önlem var. Don & rsquot, bu kadar çok etkilenmiş olan fenomenden bağışıklık kurduğuna inanıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın