Kimliğinizin Üzerine Bir Tekel İstemek Nasıl

Kimlik hırsızlığı, şu anki bir fenomeni önermez. Hepimiz kimliğimizle temkinli olmak istediğimizi biliyoruz, ama çoğumuz kendimizi saldırıya karşı oldukça savunmasız bırakıyoruz. Kimliğinizin yönetiminizde kalmasını garanti etmek için neler yapabilirsiniz?
Çoğu zaman kimlik hırsızlığı kaçınılmaz görünüyor. Son zamanlarda Sony, tüm bunları geride bırakan bir PlayStation müşterisini son derece savunmasız hale getiren bir güvenlik makasına sahipti. IRS’nin ek alarmı bile, insanların çalıntı kimliklerini çaldığı ve hileli vergi beyannameleri verdiği mevcut güvenlik makamlarını bildirmiştir. Bu örneklerle doğrulanmış kimlik hırsızlığından tamamen korunmanın imkânsız olduğunu doğrulayın, ancak tehlikenizi ciddi şekilde azaltmak için atabileceğiniz adımlar var.
Birçoğumuz eski banka mevduat makbuzları, kredi kartı beyannameleri ve diğer hassas bilgileri karıştırıyor ve dikkatsizce çöp kutusuna atıyor. Bu, tezgah tezgâhlarımızı sık sık karıştıran evrakları tasfiye etmenin gerçekten cazip bir yolu. Doğrulama yapıp oraya ve oraya uygun bir makbuza atmaktan suçluyum. Yanlış kişinin elinde bile bu çöplük parçaları ekonomik güvenliğinizi tehlikeye atabilir. Bir kağıt parçalayıcıya yatırım yapmak ve bu bilgileri ve gerçekleri doldurulmuş belgeleri uygun bir şekilde elden çıkarmak için birkaç saniye daha eklemek, çöpünüzün kimliğinizi açığa çıkarmasını önlemenin hızlı ve verimli bir yolu olabilir.
Net alışverişte dolar, zaman ve gaz tasarrufu için basit bir yoldur. Yine de bir kaçımız don & rsquot, güvenli bir internet sitesinde satın aldığımızdan emin olmak için doğrula. Kredi kartı bilgilerindeki olası satın alma, hızlı çeşitlilik ile heyecanlanmak ve tıklama almak kolaydır. Ancak, herhangi bir veriyi açığa çıkarmadan önce adres çubuğunuzda kilitli bir grafik için görünmeniz gerekir. Her ne kadar belirli bir satın alma işlemi için bir avuç para biriktirebilirseniz de, kimliğiniz alınırsa & rsquoll size uzun vadede çok daha fazla para harcamanızı sağlar.
Dolandırıcılığa dikkat edin. Bu bariz görünebilir ancak hackerlar dolandırıcılıklarını gerçekçi bir şekilde üretmede gittikçe daha iyi hale geldi. Don & rsquot, ek bir veri istemek için gerçek bir şirketten gibi görünen köprülere tıklamanız yeterlidir. Bir şeyle kesinlikle bir meydan okuma varsa, organizasyon size bu şekilde konuşmayacaktır. Ayrıca bir bankayı, kredi kartı firmasını veya yardım kuruluşunu temsil edip etmediklerine bakılmaksızın, bilgilerinizi sormanızı isteyen kişilere de dikkat edin. Sürekli olduklarını söylediklerini doğrulamanın bir yolunu bul.
Bu önlemleri aldıktan hemen sonra bile kimlik hırsızlığına karşı savunmasız olduğunuzu düşünüyorsanız, muhtemelen kredi raporunuzu doğrulamak isteyebilirsiniz. Her vatandaşın, yıllık bir kredi raporuna hak kazanma hakkı vardır ve bu, her yıl için, yearcreditreport.com gibi ajanslara gidilerek gerçekleştirilebilir. Ekstra kredi raporu çözümleri için de kayıt olabilirsiniz. Üstelik banka ve kredi kartı şirketinize kimlik hırsızlığı konusunda ne yaptıklarını sorabilirsiniz. Halihazırda bazı prosedürlerin mevcut olması gerekir ve genellikle kimlik hırsızlığı güvenliği eklenir.
Kimlik hırsızlığı zaman zaman bize karşı koruyabileceğimiz yaklaşımlara çarpıyor, ama en kötüsünden kaçınmak için kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Don & rsquot, bu kadar çok etkilenmiş olan fenomenden bağışıklık kurduğuna inanıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın