Kimliğinizin Üzerine Bir Tekel İstemek Nasıl

Kimlik hırsızlığı, şu anki bir fenomeni önermez. Hepimiz kimliğimizle temkinli davranmamız gerektiğini biliyoruz, ancak çoğumuz kendimizi bir saldırıya karşı savunmasız bırakıyoruz. Kimliğinizin kontrolünüzde kalmasını garanti etmek için neler yapabilirsiniz?
Zaman zaman kimlik hırsızlığı kaçınılmaz görünüyor. Çok uzun zaman önce Sony, tüm bunları geride bırakan bir PlayStation müşterisini çok savunmasız bırakan bir güvenlik makasına sahipti. IRS’nin ek alarmı bile, halkın çalıntı kimliklerini çaldığı ve hileli vergi beyannameleri verdiği son güvenlik raporlarını bildirmiştir. Bu örneklerle belirlenen kimlik hırsızlığından tamamen korunmanın mümkün olmadığını doğrular, ancak riskinizi ciddi şekilde azaltmak için atabileceğiniz adımlar vardır.
Birçok kişi, eski banka mevduat fişleri, kredi kartı beyanları ve diğer hassas bilgiler üzerine tökezliyor ve çöp kutusuna dikkatsizce atıyor. Tabii ki, tezgah tezgâhlarımızı böylesine toplayan evrakları bertaraf etmek için oldukça cazip bir yol. Doğrulama yapıp oraya ve oraya uygun makbuza atmaktan suçluyum. Yanlış kişinin elinde ise, bu çöplük parçaları parasal güvenliğinizi tehlikeye atabilir. Bir kağıt parçalayıcıya yatırım yapmak ve bu bilgileri doldurmak için ek bir kaç saniye ayırmak, çöpünüzü kimliğinizi açığa çıkarmanın hızlı ve başarılı bir yolu olabilir.
Web satın almada dolar, zaman ve gaz tasarrufu için basit bir yoldur. Hatta çok azımız bile güvenli bir web sitesinde satın aldığımızdan emin olmak için kontrol etmiyoruz. Potansiyel edinimimizden heyecan duymak, hemen kredi kartı bilgilerimizi girmek ve satın almak için tıklamak kolaydır. Ancak, adres çubuğunuzda kilitli bir grafik bulmanız gerekmeden, herhangi bir ayrıntıyı ortaya çıkarmanız gerekir. Belirli bir kazanç için bir avuç dolusu para biriktirebilirken, kimliğiniz alınırsa & rsquoll size uzun vadede fazladan para harcayacak kadar pahalıya mal olur.
Dolandırıcılığa dikkat edin. Bu açıkça görülebilir ancak hackerlar, dolandırıcılıklarını gerçekçi bir şekilde oluşturma konusunda gittikçe daha üstündür. Don & rsquot, ek bilgiler talep eden meşru bir firmanınki gibi görünen köprülere tıklamanız yeterli. Eğer bir şeyle gerçekten bir meydan okuma varsa, organizasyon bu şekilde sizinle iletişim kurmayacaktır. Ayrıca bir bankayı, kredi kartı firmasını veya yardım kuruluşunu temsil edip etmediklerine bakılmaksızın, bilgilerinizi sormanızı isteyen bireylere de dikkat edin. Her zaman, kim olduklarını söylediklerini doğrulamak için bir yolla karşılaş.
Yine de, bu önlemleri almanızın bile kimlik hırsızlığına karşı savunmasız kaldığına inanıyorsanız, kredi raporunuzu doğrulamak isteyebilirsiniz. Her bir vatandaşın, her yıl, bir yıllık kredi raporuna hak kazanması mümkündür. Bu, yıllık kredi kartı gibi kurumlara gidilerek gerçekleştirilebilir. Daha fazla kredi raporu hizmeti için de kayıt olabilirsiniz. Üstelik banka ve kredi kartı kuruluşunuza kimlik hırsızlığı hakkında ne yaptıklarını sorabilirsiniz. Şu anda yerinde bazı prosedürler olmalı ve genellikle kimlik hırsızlığı güvenliği eklenebilir.
Kimlik hırsızlığı, bize karşı koruyabileceğimiz stratejilerden etkileniyor, ama en kötüsünü durdurmak için yapabileceğiniz pek çok eylem var. Don & rsquot sizi çok etkilemiş olan fenomenden bağışıklık kurduğunuzu düşünün.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın