Kimliğinizden Daha Büyük Bir Tekel İstemek Nasıl

Kimlik hırsızlığı hiçbir şekilde yeni bir fenomeni işaret etmemektedir. Hepimiz kimliğimize dikkat etmek istediğimizi biliyoruz, ancak çoğumuz kendimizi bir saldırıya karşı oldukça savunmasız bırakıyoruz. Kimliğinizin yönetiminizde kalmasını sağlamak için neler yapabilirsiniz?
Zaman zaman kimlik hırsızlığı kaçınılmaz görünüyor. Son zamanlarda Sony, tüm bunları geride bırakan bir PlayStation müşterisini çok savunmasız bırakan bir güvenlik makasına sahipti. IRS’nin çok daha fazla endişe verici olması bile, insanların kimliklerinin çalındığı ve hileli vergi beyannamelerinin verilebildiği mevcut güvenlik makamlarını bildirmiştir. Bu örneklerle doğrulandığı gibi kimlik hırsızlığından tamamen korunmanın imkansız olduğu doğrudur, ancak tehlikenizi ciddi şekilde azaltmak için atabileceğiniz eylemler vardır.
Birçoğumuz eski banka mevduat makbuzları, kredi kartı beyanları ve diğer hassas verilere tökezliyor ve dikkatsizce çöp kutusuna atıyor. Tabii ki, tezgah tezgâhlarımızı böylesine tipik bir şekilde kağıda döktüğümüz evrakları tasfiye etmenin inanılmaz derecede cazip bir yolu. Doğrulama yapıp oraya doğru makbuza attığım için suçluyum. Öte yandan yanlış şahsiyetin elinde bu çöplük parçaları finansal güvenliğinizi tehlikeye atabilir. Bir kağıt öğütücüsüne yatırım yapmak ve bu gerçekleri doldurmak için birkaç saniyeden fazla süre ayırmak, çöpünüzü kimliğinizi açığa çıkarmanın hızlı ve yararlı bir yolu olabilir.
On-line satın alma, gelir, zaman ve gaz tasarrufu için kolay bir yoldur. Ancak, bir kaçımız, güvenli bir sitede satın aldığımızdan emin olmak için doğru değil. Kredi kartı bilgimizdeki potansiyel edinimimizden, hızımızdan heyecan duymak ve satın almak için tıklamanız çok zordur. Ancak, herhangi bir bilgi ve gerçekleri ortaya çıkarmadan önce adres çubuğunuzda kilitli bir grafik aramalısınız. Her ne kadar bu 1’in üzerinde bir kaç para biriktirebiliyor olsanız da, kimliğiniz alınırsa & rsquoll, uzun vadede size çok daha pahalıya mal olur.
Dolandırıcılığa dikkat edin. Bu muhtemelen belli görünüyor olabilir ama hackerlar dolandırıcılıklarını gerçekçi kılmak için gittikçe fantastik hale gelmiştir. Don & rsquot, yalnızca ekstra detaylar isteyen gerçek bir kuruluştan göründüğü gibi görünen köprülere tıklar. Gerçekten herhangi bir şeyle ilgili bir sorun varsa, kuruluş bu şekilde sizinle iletişim kurmayacaktır. Ayrıca, bir banka, kredi kartı şirketi veya yardım kuruluşu olduğunu iddia edip etmediklerine bakılmaksızın, verilerinizi istemenizi isteyen kadın ve erkeklere de dikkat edin. Çoğu zaman, kim olduklarını söylediklerini doğrulamak için bir yol edin.
Bununla birlikte, bu önlemleri almanızın bile kimlik hırsızlığına karşı savunmasız kaldığına inanıyorsanız, belki de kredi raporunuzu doğrulamak isteyebilirsiniz. Her vatandaş, her yıl bir yıllık ücretsiz kredi raporu almaya hak kazanır; bu, yıllık kredi adresi gibi ajanslara giderek yapılabilir. Ekstra kredi raporu hizmetleri için de kayıt olabilirsiniz. Ek olarak, bankanıza ve kredi kartı organizasyonunuza kimlik hırsızlığıyla ilgili neler yaptıklarını sorabilirsiniz. Halihazırda bazı prosedürler olmalı ve genellikle kimlik hırsızlığı güvenliği elde edebilirsiniz.
Kimlik hırsızlığı, bazen karşı koyabileceğimiz teknikler konusunda bize saldırır, ancak en kötüsünü önlemek için kullanabileceğiniz çeşitli yöntemler vardır. Don & rsquot, sizi çok etkilemiş olan fenomenden bağışıklık kurduğunuzu düşünün.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın