Kimliğinizden Daha Büyük Bir Tekel İstemek Nasıl

Kimlik hırsızlığı hiçbir şekilde yeni bir fenomen değildir. Hepimiz kimliğimize dikkat etmek istediğimizi biliyoruz, ama çoğumuz kendimizi bir saldırıya karşı savunmasız bırakıyoruz. Kimliğinizin yönetiminizde kalmasını sağlamak için neler yapabilirsiniz?
Çoğu zaman kimlik hırsızlığı kaçınılmaz görünüyor. Çok uzun zaman önce Sony, tüm bunları geride bırakan bir PlayStation müşterisini çok savunmasız bırakan bir güvenlik makasına sahipti. IRS’nin çok daha fazla endişe verici olması bile, insanların kimliklerinin çalındığı ve hileli vergi beyannamelerinin verilmiş olduğu mevcut güvenlik makamlarını bildirmiştir. Kendinizi bu örneklerle belirlenen kimlik hırsızlığından tamamen savunmanın mümkün olmadığını doğrulayın, ancak tehlikenizi ciddi şekilde azaltmak için alabileceğiniz yöntemler var.
Birçoğumuz eski banka mevduat makbuzları, kredi kartı beyanları ve diğer hassas gerçekleri karıştırıyor ve dikkatsizce çöp kutusuna atıyor. Bu, genellikle tezgah tezgâhlarımızı karıştıran evrakları tasfiye etmenin gerçekten cazip bir yoludur. Bir çek yatırıp, makbuz makbuzuna oradan atıp attığım için suçluyum. Yanlış kişinin elinde ise, bu çöplük parçaları ekonomik güvenliğinizi tehlikeye atabilir. Bir kağıt öğütücüsüne yatırım yapmak ve bu bilgileri ve gerçekleri doldurulmuş belgeleri etkin bir şekilde elden çıkarmak için birkaç saniye daha almak, çöpünüzün kimliğinizi açığa çıkarmasını önlemenin hızlı ve verimli bir yolu olabilir.
Web satın alma para, zaman ve gaz tasarrufu için basit bir yoludur. Ancak, bir çoğumuz don & rsquot, güvenli bir web sayfasında satın aldığımızdan emin olmak için doğrular. Potansiyel satın alımımızdan heyecan duymak, kredi kartı bilgilerinizde ve bilgilerimizde hemen yer almak ve satın almak için tıklayın. Ancak, herhangi bir bilgiyi açığa çıkarmadan önce adres çubuğunuzda kilitli bir grafik aramalısınız. Her ne kadar belirli bir satın alma işleminde bir kaç dolar biriktirebiliyor olsanız da, kimliğiniz alınırsa & rsquoll size uzun vadede çok daha fazla maliyet katıyor.
Dolandırıcılığa dikkat edin. Bu bariz görünebilir ancak hackerlar dolandırıcılıklarını gerçekçi bir şekilde yaratmak için gittikçe fantastik hale geldi. Don & rsquot, daha fazla bilgi isteyen gerçek bir şirketten gelen bağlantılara tıklamanız yeterlidir. Bir şeyle ciddi bir sorun varsa, organizasyon bu şekilde sizinle konuşmayacaktır. Ayrıca, bir bankayı, kredi kartı kuruluşunu veya yardım kuruluşunu temsil ettiklerini iddia edip etmediğinizi, gerçekleri sormanızı isteyen bireylere de dikkat edin. Her zaman, kim olduklarını söylediklerini onaylamak için bir yol ortaya çıkar.
Yine de, bu önlemleri aldıktan hemen sonra bile kimlik hırsızlığına karşı savunmasız kaldığınızı düşünüyorsanız, kredi raporunuzu kontrol etmek isteyebilirsiniz. Her bir vatandaşın, her yıl için yıllık ücretsiz kredi raporuna hak kazanması mümkündür. Bu ücret, her yıl için yearcreditreport.com gibi ajanslara gidilerek gerçekleştirilebilir. Ek kredi raporu hizmetleri için de kayıt olabilirsiniz. Ayrıca bankanıza ve kredi kartı şirketinizden kimlik hırsızlığı konusunda neler yaptıklarını sorabilirsiniz. Zaten yerinde bazı prosedürler olmalı ve genellikle ek kimlik hırsızlığı güvenlik elde edebilirsiniz.
Kimlik hırsızlığı, bazı durumlarda bize karşı koruyabileceğimiz yaklaşımlara çarpıyor, ama en kötüsünden kaçınmak için alabileceğiniz birkaç önlem var. Don & rsquot sizi çok fazla etkilemiş olan fenomenden bağışıklık ve bağışıklık kurduğunuzu düşünüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın