Kimliğinizden Daha Büyük Bir Tekel İstemek Nasıl

Kimlik hırsızlığı, yeni bir fenomen önermez. Hepimiz biliyoruz ki kimliğimizle temkinli olmak zorundayız, ama çoğumuz kendimizi bir saldırıya karşı savunmasız bırakıyoruz. Kimliğinizin yönetiminizde kaldığından emin olmak için neler yapabilirsiniz?
Bazen kimlik hırsızlığı kaçınılmaz görünüyor. Son zamanlarda Sony, tüm bunları geride bırakan bir PlayStation müşterisini oldukça savunmasız bırakan bir güvenlik makasına sahipti. IRS’nin fazladan alarm vermesi bile, bireylerin çalıntı kimlikleri olduğu ve hileli vergi beyannameleri verdiği son güvenlik raporlarını bildirmiştir. Bu örneklerin belirlediği kimlik hırsızlığından tamamen kendini korumanın imkansız olduğunu doğrular, ancak tehdidini ciddi şekilde azaltmak için atabileceğiniz eylemler vardır.
Eski banka mevduat fişleri, kredi kartı ekstreleri ve diğer hassas bilgilerle karşılaştığımızdan ve çöp kutusuna dikkatsizce attığımızdan birkaçı. Bu, tezgah tezgâhlarımızı sık sık karıştıran evrakları tasfiye etmenin son derece cazip bir yoludur. Doğrulama yapıp oraya doğru makbuza doğru attığım için suçluyum. Yanlış kişinin elinde bile, bu çöplük parçaları, finansal güvenliğinizi tehlikeye atabilir. Bir kağıt öğütücüsüne yatırım yapmak ve bu gerçekleri doldurmak için eklenmiş birkaç saniye ayırmak, çöpünüzün kimliğinizi açığa çıkarmasını önlemenin hızlı ve güçlü bir yolu olabilir.
İnternet üzerinden satın alma gelir, zaman ve gaz tasarrufu için basit bir yoldur. Diğer yandan, bir kaçımız güvenli bir web sitesinde alışveriş yaptığımızdan emin olmak için kontrol etmiyor. Kredi kartı bilgilerinizde ve satın alma işlemimizde hızlı bir şekilde gerçekleşen muhtemel satın alma işlemimizden heyecan duymak çok kolay. Ancak, herhangi bir bilgiyi açığa çıkarmadan hemen önce adres çubuğunuzda kilitli bir grafik aramalısınız. Her ne kadar tek bir edinme üzerine birkaç dolar biriktirebiliyor olsanız da, kimliğiniz alınırsa & rsquoll, uzun vadede size çok daha fazla maliyet katıyor.
Dolandırıcılığa dikkat edin. Bu belki de belli belirsiz görünebilir, ancak bilgisayar korsanları dolandırıcılıklarını gerçekçi bir şekilde üretmede gittikçe daha fazla büyümektedir. Don & rsquot, daha fazla veri isteyen meşru bir kuruluştan görünen köprülere tıklamanız yeterli. Bir şeyle ciddi bir sorun varsa, kuruluş bu şekilde sizinle iletişim kurmayacaktır. Ayrıca bir bankayı, kredi kartı şirketini veya yardım kuruluşunu temsil edip etmediklerine bakılmaksızın, bilgilerinizi sormanızı isteyen kişilerden de çekinmeyin. Genelde kim olduklarını söylediklerini teyit etmenin bir yolunu keşfedin.
Yine de, bu önlemleri aldıktan sonra bile, kimlik hırsızlığına karşı savunmasız kalmanızın bile kredi raporunuzu doğrulamak isteyebileceğini gerçekten hissedersiniz. Hemen hemen her vatandaşın, her yıl bir yıllık ücretsiz kredi raporu alma hakkı vardır; bu, yıllık kredi kartı gibi kurumlara giderek gerçekleştirilebilir. Ek kredi raporu hizmetleri için de kayıt olabilirsiniz. Ek olarak, bankanıza ve kredi kartı işinize kimlik hırsızlığıyla ilgili neler yaptığını sorabilirsiniz. Gerçekte zaten bazı prosedürler olmalı ve daha fazla kimlik hırsızlığı güvenliği satın alabilirsiniz.
Kimlik hırsızlığı bazı durumlarda bizi karşı koyabileceğimiz stratejilerle karşı karşıya bırakıyor, ama en kötüsünü önlemek için yapabileceğiniz pek çok eylem var. Don & rsquot, sizi çok fazla etkilemiş olan fenomenden bağışıklık kurduğunuzu varsayar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın