Kimliğinizden Daha Büyük Bir Tekel İstemek Nasıl

Kimlik hırsızlığı hiçbir şekilde güncel bir olgudur. Hepimiz kimliğimize karşı dikkatli olmamız gerektiğini biliyoruz, ancak çoğumuz kendimizi bir saldırıya karşı savunmasız bırakıyor. Kimliğinizin işleyişinizde kalmasını garanti etmek için neler yapabilirsiniz?
Zaman zaman kimlik hırsızlığı kaçınılmaz görünüyor. Çok uzun zaman önce Sony, tüm bunları geride bırakan bir PlayStation kullanıcısını çok hassas bir güvenlik makasına sahipti. IRS’nin daha da endişe verici olması bile, halkın çalıntı kimliklerini çaldığı ve hileli vergi beyannameleri verdiği son güvenlik raporlarını bildirmiştir. Bu örneklerle teyit edilen kimlik hırsızlığından tamamen kendini savunmanın imkânsız olduğunu doğrular, ancak tehlikenizi ciddi şekilde azaltmak için alabileceğiniz yöntemler vardır.
Birçoğumuz eski banka mevduatı makbuzları, kredi kartı beyannameleri ve diğer hassas bilgi ve gerçekleri karıştırıyor ve dikkatsizce çöp kutusuna atıyor. Bu, tezgâhlarımıza sık sık karışan evrakları bertaraf etmek için oldukça cazip bir yol. Doğrulama yapıp oraya ve oraya uygun makbuza atmaktan suçluyum. Diğer taraftan yanlış kişinin elinde, bu çöplük parçaları finansal güvenliğinizi tehlikeye atabilir. Bir kağıt parçalayıcıya yatırım yapmak ve bu bilgileri doldurmak için fazladan bir kaç saniye ayırmak, çöpün kimliğinizi açığa çıkarmasını önlemenin hızlı ve etkili bir yolu olabilir.
İnternet üzerinden satın alma para, zaman ve gaz tasarrufu için zahmetsiz bir yoldur. Yine de, bir kaçımız güvenli bir sitede alışveriş yaptığımızdan emin olmak için onaylamıyor. Potansiyel edinimi ile heyecanlanmak, kredi kartı bilgilerinizde derhal bir şey yapmak ve satın almak için tıklayın. Ancak, herhangi bir veriyi açığa çıkarmadan önce adres çubuğunuzda kilitli bir grafik için görünmeniz gerekir. Her ne kadar satın alacağınız bir kaç dolar biriktirebiliyor olsanız da, kimliğiniz alınırsa & rsquoll size uzun vadede çok daha fazla maliyet katıyor.
Dolandırıcılığa dikkat edin. Bu açıkça görülebilir ancak hackerlar dolandırıcılıklarını gerçekçi bir şekilde oluşturma konusunda giderek daha iyi bir gelişme gösterdiler. Don & rsquot, sadece ek bilgi isteyen meşru bir şirket gibi görünen bağlantılara tıklayın. Gerçekten bir şeyle ilgili bir sorun varsa, kuruluş bu şekilde sizinle iletişim kurmayacaktır. Ayrıca bir bankayı, kredi kartı organizasyonunu veya yardım kuruluşunu temsil edip etmediklerine bakılmaksızın, gerçekleri sormanızı isteyen kişilerden de çekinmeyin. Genel olarak, kim olduklarını söylediklerini doğrulamanın bir yolunu keşfedin.
Bununla birlikte, bu önlemleri aldıktan sonra bile kimlik hırsızlığına karşı savunmasız kaldığınızı düşünüyorsanız, muhtemelen kredi raporunuzu doğrulamak isteyebilirsiniz. Her bir vatandaş, her yıl bir yıllık ücretsiz kredi raporu almaya hak kazanır; bu, yıllık kredi verenler.com gibi ajanslara giderek yapılabilir. Ayrıca ek kredi raporu çözümleri için de kayıt olabilirsiniz. Bunun da ötesinde, bankanıza ve kredi kartı kuruluşunuza kimlik hırsızlığıyla ilgili neler yaptıklarını sorabilirsiniz. Şu anda bazı prosedürler olmalı ve sıklıkla daha fazla kimlik hırsızlığı güvenliği satın alabilirsiniz.
Kimlik hırsızlığı, bazı durumlarda bize karşı koruyabileceğimiz yaklaşımlarda bizi vuruyor, ama en kötüsünü önlemek için kullanabileceğiniz çeşitli yöntemler var. Don & rsquot, sizi çok etkilemiş olan fenomenlerden bağışıklık sistemi olduğunu düşünüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın