Kimliğinizden Daha Büyük Bir Tekel İstemek Nasıl

Kimlik hırsızlığı hiçbir şekilde yeni bir fenomeni temsil etmemektedir. Hepimiz kimliğimize dikkat etmemiz gerektiğini biliyoruz, ama çoğumuz kendimizi bir saldırıya karşı savunmasız bırakıyoruz. Kimliğinizin kontrolünüzde kalmasını sağlamak için neler yapabilirsiniz?
Zaman zaman kimlik hırsızlığı kaçınılmaz görünüyor. Son zamanlarda Sony, tüm bunları geride bırakan bir PlayStation müşterisini çok savunmasız bırakan bir güvenlik makasına sahipti. IRS’nin daha da endişe verici olması, insanların kimliklerinin çalındığı ve hileli vergi beyannamelerinin verilmiş olduğu son güvenlik makbuzlarını bildirdi. Bu örneklerle belirlenen kimlik hırsızlığından tamamen korunmanın mümkün olmadığını doğrular, ancak tehdidini ciddi şekilde azaltmak için atabileceğiniz eylemler vardır.
Birçok kişi eski banka mevduatı makbuzları, kredi kartı beyannameleri ve diğer hassas detaylara çarpıyor ve dikkatsizce çöp kutusuna atıyor. Tabii ki bu, tezgah tezgâhlarımızı böylesine sık sık karıştıran evrakları tasfiye etmenin son derece cazip bir yolu. Bir çek yatırıp oraya uygun makbuza atmaktan suçluyum. Yine de yanlış kişinin elinde bu çöplük parçaları parasal güvenliğinizi tehlikeye atabilir. Bir kağıt öğütücüsüne yatırım yapmak ve bu bilgileri ve gerçekleri doldurulmuş belgeleri etkin bir şekilde elden çıkarmak için bir kaç saniye daha fazla zaman harcamak, çöpünüzü kimliğinizi açığa çıkarmanın hızlı ve verimli bir yolu olabilir.
On-line satın alma, para, zaman ve gaz tasarrufu için basit bir yoldur. Öte yandan, birçoğumuz, güvenli bir web sayfasında alışveriş yaptığımızdan emin olmak için çek ve rsquot kontrol ediyoruz. Potansiyel edinimi ile heyecanlanmak, kredi kartı bilgimizi hızlı bir şekilde sıralamak ve elde etmek için tıklamanız kolaydır. Ancak, herhangi bir veri ortaya çıkarmadan önce adres çubuğunuzda kilitli bir grafik aramanız gerekir. Birinin üzerinde birkaç dolar biriktirdiğinizde, kimliğiniz alınırsa ve uzun vadede size daha pahalıya mal olacak.
Dolandırıcılığa dikkat edin. Bu iyi görünebilir, ancak bilgisayar korsanları dolandırıcılıklarını gerçekçi bir şekilde oluşturma konusunda giderek daha iyi hale geldi. Don & rsquot, gerçekleri görmek isteyen gerçek bir firma gibi görünen köprülere tıklamanız yeterli. Eğer gerçekten bir şeyle ilgili bir sorun varsa, organizasyon bu şekilde sizinle iletişim kurmayacaktır. Ayrıca, bir bankayı, kredi kartı işini veya yardım kuruluşunu temsil ettiğini iddia etseler de, bilginizi isteyecek kişilere dikkat edin. Çoğu zaman, kim olduklarını söylediklerini doğrulamanın bir yolunu bulun.
Yine de, bu önlemleri aldıktan sonra bile kimlik hırsızlığına karşı savunmasız kaldığınızı düşünüyorsanız, muhtemelen kredi raporunuzu kontrol etmek isteyebilirsiniz. Her bir vatandaşın her yıl bir yıllık ücretsiz kredi raporu alma hakkı vardır. Ekstra kredi raporu çözümleri için de kayıt olabilirsiniz. Üstelik banka ve kredi kartı şirketinize kimlik hırsızlığı konusunda neler yaptıklarını sorabilirsiniz. Şu anda yerinde bazı prosedürler olmalı ve sık sık eklenen kimlik hırsızlığı güvenliğini satın alabilirsiniz.
Kimlik hırsızlığı zaman zaman bize karşı koyabileceğimiz yöntemlere çarptı, ama en kötüsünü önlemek için alabileceğiniz birçok önlem var. Don & rsquot, sizi çok fazla etkilemiş olan fenomenden bağışıklık kurduğunuzu varsayar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın