Kendine Güven Kriz Nasıl Aşılır?

Yeni bir iş edinme, yeni bir şehre geçme, yeni bir küçük işletme kurma ya da yeni bir ortaklık kurma gibi düzenli yaşam geçişi ile kendine güven krizi tetiklenebilir. Hayatın kayıpları da kendini güvenceye götürebilir – bir ortaklık kaybı, iş kaybı, büyük bir müşterinin kaybı, gerçekleştireceğimiz bir hayalin kaybolması asla gerçekleşmeyecek.
Zaman zaman, bir geçişin veya kaybın bir sonucu olarak güvenimiz çok titizdir ve son bir tarihin eksik olması, istenmeyen bir saç kesimi bulunması ya da bir belgenin üzerine kahve dökülmesi gibi tek bir olay, kendimizi güvence veren kafeden fırlatmamızı sağlayabilir.
Çarptığınız zaman, genellikle her gün sizin beslenme düzeniniz, gıdalara neden olan yeterli öz güvenceyi entegre etmediğinden dolayıdır. Kendine güvence, C vitamini gibidir. Diyet programınızda buna ihtiyacınız olacaktır. Fiziğiniz, sadece biraz daha fazla ihtiyaç duymadan önce hızlı bir şekilde alışveriş yapabilir. Kendine güven öğünlerinizi hazırlamak için görev almanız ve yeterince büyük bölümleriniz olduğuna emin olmanız gerekir.
Öz güvence kriziniz olduğunda umutsuzluğa kapılmayın, bourbon şişesine veya bon bons’a ulaşmayın. Aksine, bu güven artırıcı tekniklerin bazılarını kullanmaya başlayabilirsiniz. En az iki ile başlayın, sonra üçüncü ve dördüncü ekleyin. Kendinden emin olmaktan çok daha fazlasını elde edersiniz – gerçekten kendini daha çok sevmeyi, onurlandırmayı ve takdir etmeyi öğreneceksiniz.
Bir Dergi Koru
Bir dergiyi sürdürmek, duygularınıza yaklaşmanın ve açıklığa kavuşturmanın iyi bir yoludur. Kendinizi her gün yaratmaya zorlamak, sizi gündelik yansıma için zaman ayırmaya zorlar. Her günkü yansıma, bildiğiniz şeyleri, keşfettiklerinizi ve nelere dikkat etmeyi gerektirdiğini sağlamlaştırmanıza yardımcı olabilir.
Şükran göster
Pratik şükran – zaten sahip olduğunuz şeylere şükretmeli ve şu an sahip olduğunuz tüm nimetlere odaklanın. Günlüğünüzde bir şükran bölümü koruyun. Her gün için minnettar olduğunuz 5 puan yaratın. Bu, karakter bakımından daha zengin ve daha güçlü hissetmenize yardımcı olacak ve güvene dönüşecek.
Onayları Kullan
Doğrulamalar işe yarıyor. Ne istediğini söyleyen ifadelerin bir listesini yaratın ve hayatınızda nasıl olmak istediğiniz gibi, “Her gün daha fazla güveniyorum” “Yeni tüketiciler bana zahmetsizce geliyor”, “Yaptığım işte profesyonelim” . Şimdiki tüm olumlamaları belirtin. Bugün bazı insanlar bir aynanın önünde durur ve söylerler. Ayrıca onları kaydetmenizi ve kaseti daha fazla ve daha fazla oynamanızı öneriyorum. Doğrulamalarınızı en az bir gün içinde inceleyin.
İlişkilerinizi Değerlendirin
Hayatınızdaki ilişkileri değerlendirin. Sizi destekliyor mu yoksa sabotaj mı yapıyorlar? Tüm ilişkiler zamanla dönüşür, bazıları daha iyi olur, bazıları daha da kötüleşir. Hayatınızda daha fazla yük olan bir ilişki varsa, o zaman bir sevinç, belki de bağlarını koparmak ya da en azından dizginleri gevşetmek için zaman olabilir.
Yeni İlişkilere Başlayın
Takdir ettiğin niteliklere sahip olan bireyleri tanımlayın – keşfettiğinizi ve sizden ne anlayabileceğinizi hissettiğiniz kişiler. Eğlenceli olabileceğiniz insanlar için görünün. Kendine güvenini arttırmak istersen gerçekten heyecan verici olabilir.
Mükemmel bir gruba gir
Bu klasik bir yardım grubu için iyi bir zaman olabilir. Dostlarınızla bir bardak havuç suyundan daha fazlasını sohbet etmek bir çare olabilir. Kendi grup güven güçlendiricilerinizi düzenleyin ve ayarlamalar yaparken birbirinize yardımcı olun.
Davranışınızı ayarlayın
Ne yaparsınız ki, özgüveninizi artırır ve ne yaparsınız ki onu aşağıya taşır. Egzersiz, yeterli uyku bulma, zihninizi konuşma ve güzel giyinme, kendini güvence altına alma eğilimi gösteren davranışlardır. Geç kalıyorum, tüm zamanlarınızı Ben ve Jerry ile harcıyorsunuz ve gerçekten “hayır” demek istediğinizde yüzleşmekten kurtulabilmek için “evet” diyerek kendi güvencenizi aşağı çekeceksiniz.
Konuş
İletişimi esas aldığımız zaman, nasıl alınacağımızdan korktuğumuz için, biraz daha güvenimizi kaybediyoruz. Düşüncelerinizi, görüşlerinizi ve tercihlerinizi paylaşın. Tüm senaryolarda konuşun. Önemsiz senaryolar, uyulması gereken yaşamsal durumlar için pratik olacaktır.
Bir Gün Risk al
Etkili olmanızı bilerek, bir tehdidin derhal yapacağınız bir şeydir. Bunun bir tehdit oluşturmaya eğilimli olduğunu anlayamayacağınız gerçeği. Öz güvencinizi desteklemenin en iyi yolu, yapmaktan korktuğunuz noktalara başlamaktır. Sizin için tehlikelerin bir listesini yapın ve bunları tek tek yapmaya başlayın.
Çoğu zaman, güveninizi artırmak birkaç gün sürer, bazen birkaç hafta gerektirir. Bazen bir güven krizinin üstesinden gelmek bir avuç ay alabilir. Kendi kendine güvence artırma yöntemlerinizle sabit kalırsanız, er ya da geç kendini yenilenmiş, daha güçlü ve daha güvenli bir şekilde ortaya çıkaracağınızı bilin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın