Kendine Güven Kriz Nasıl Aşılır?

Yeni bir işe girme, yeni bir şehre geçme, yeni bir küçük işletme kurma ya da yeni bir ortaklık kurma gibi standart yaşam geçişlerinden kendine güven duygusu doğabilir. Hayatın kayıpları da kendine güvenmenin batmasına neden olabilir – ilişki kaybı, iş kaybı, büyük bir müşterinin kaybı, gerçekleştireceğimiz bir hayalin kaybolması hiçbir şekilde gerçekleşmeyecek.
Örnek olarak, kendi güvencemiz halihazırda bir geçişin ya da kaybın sonucu olarak titizlik gösteriyor ve son bir tarihin eksik olması, kötü bir saç kesimi elde edilmesi ya da bir belgenin üzerinde kahvenin dökülmesi gibi tek bir olayın bizi kendi kendine güven veren kafeden fırlatmasına yol açabileceği gibi.
Düştüğünüzde, günlük yaşam rejiminiz, yiyeceklere neden olan kendine yeterli güveni içermediğinden dolayıdır. Güven, C vitamini gibidir. Yemek planında bulundurmalısın. Vücudunuz sadece bir süre daha hızlı bir süre için perakendeci olabilir. Öz güvence yemeklerinizi hazırlama sorumluluğunu üstlenmeli ve yeterli miktarda yeterli bölümünüz olduğundan emin olmalısınız.
Öz güvence kriziniz olduğunda asla umutsuzluğa kapılmayın, asla bourbon veya bon bons şişelerine ulaşmayın. Aksine, bu kendi kendine güvence artırma stratejilerinin bazılarını kullanmaya başlayabilirsiniz. En az iki ile başlayın, ardından bir üçüncü ve dördüncü ekleyin. Öz güvenceden çok daha fazlasını elde edersiniz – kendinizi çok daha fazla ve daha fazla sevmeyi, onurlandırmayı ve takdir etmeyi öğreneceksiniz.
Dergi Tut
Dergiyi tutmak, harekete geçmenin müthiş bir yoludur ve duygularınızı açıklığa kavuşturur. Kendinizi her gün yaratmaya zorlamak, sizi günlük yansıma için zaman ayırmaya zorlar. Her günkü yansıma, bildiğiniz şeyleri, keşfettiklerinizi ve nelere odaklanmak zorunda olduğunuzu katılaştırmanıza yardımcı olabilir.
Şükran göster
Pratik şükran – zaten sahip olduklarınız için müteşekkir olun ve sahip olduğunuz tüm nimetlere dikkat edin. Günlüğünüzde bir şükran bölümü tutun. Her gün minnettar olduğun beş şeyi yaz. Bu, karakter bakımından daha zengin ve daha güçlü hissetmenize ve öz güvenceye dönüşmenize yardımcı olacaktır.
Onayları Kullan
Affirmations işlevi. Ne istediğinizi ve nasıl yaşamak istediğinizi ifade eden ifadelerin bir listesini oluşturun. “Yeni tüketiciler bana kolayca geliyor”, “Yaptığım işte profesyonelim”. Şimdiki tüm olumlamaları belirtin. Bugün bazı insanlar bir aynanın önünde durur ve söylerler. Ayrıca onları kaydetmenizi ve kaseti tekrar tekrar oynamanızı tavsiye ederim. Doğrulamalarınızı en az bir gün içinde inceleyin.
İlişkilerinizi Değerlendirin
Hayatınızdaki ilişkileri değerlendirin. Sana yardım ediyorlar mı yoksa sabotaj mı yapıyorlar? Tüm ilişkiler biraz zamanla artar, bazıları daha da kötüleşir. Hayatınızda çok daha fazla yük olan bir ilişki varsa, o zaman bir sevinç, bağlarınızı koparmak ya da en azından dizginleri gevşetmek için zaman olabilir.
Yeni İlişkilere Başlayın
Hayran olduğunuz niteliklere sahip kişileri belirleyin – etkili bir şekilde sizden öğrenebileceğiniz ve sizden neler öğrenebileceğinizi hissettiğiniz kişiler. Eğlenebileceğiniz kişiler için görün. Kendine güvenini arttırmak, istersen gerçekten eğlenceli olabilir.
Büyük bir gruba gir
Bu belki standart bir yardım grubu için zaman olabilir. Dostlarınızla bir bardak havuç suyundan daha fazlasını sohbet etmek bir çare olabilir. Kişisel kendine güven güçlendiriciler grubunuzu düzenleyin ve değişiklik yaratırken birbirinize yardımcı olun.
Davranışınızı ayarlayın
Ne yaparsınız ki, özgüveninizi artırır ve ne yaparsınız ki onu aşağıya taşır. Egzersiz yapmak, yeterli uyku almak, düşüncelerinizi konuşmak ve güzel giyinmek, özgüveninizi geliştirmeye eğilimli davranışlardır. Geç kalmak, tüm zamanınızı Ben ve Jerry ile geçirmek ve gerçekten “hayır” demek istediğinizde yüzleşmekten kaçınmak için “evet” diyerek güveninizi aşağıya çekeceksiniz.
Konuş
İletişimi esas aldığımız zaman, nasıl alınacağımızdan korktuğumuz için, biraz daha güveniyoruz. Düşüncelerinizi, görüşlerinizi ve tercihlerinizi paylaşın. Tüm senaryolarda konuşun. Önemsiz senaryolar, uyulacağından emin olunan önemli durumlar için pratik olacaktır.
Bir Gün Risk al
Bir risk, müreffeh olabileceğinizi bilseydiniz, derhal yapacağınız bir şeydir. Nasıl bir risk oluşturmaya eğilimli olduğunu bilemezsiniz gerçeğidir. Kendi güvencenizi güçlendirmenin en büyük yolu, yapmaktan korktuğunuz faktörleri ortaya koymaktır. Sizin için tehlikelerin bir listesini yapın ve bunları 1’e kadar yapmaya başlayın.
Çoğu zaman, özgüveninizi artırmak için birkaç gün gerekir, bazı durumlarda, birkaç hafta gerektirir. Bazen bir güven krizinin üstesinden gelmek birkaç ay sürebilir. Kendi kendine güven geliştirme prosedürlerinizle tutarlı olursanız, sonunda kendini yenilenmiş, daha güçlü ve daha güvenli bir şekilde keşfedeceksiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın