IGNOU B.Ed giriş ve ders detay

Education(B.Ed) ve lisans öğretim meslekte takip eden ilgilenenler için sunulan bir derstir. IGNOU B.Ed derecesi büyük patron olarak okul ve yüksek okullar öğretim için zorunludur. Müdürü sahası içine giriş Arts(B.A.) bekarlığa veda, Bachelor of Science (Lisans) için gerekli minimum yeterlilik veya lisans ticaret (B.Com). Öğrenciler sanat akışından geçmiş, yurttaşlık bilgisi, Coğrafya ve diller gibi konularda öğretmek için eğitimli iken. Bilim akışı gelen öğrenciler matematik, Fizik, kimya ve Biyoloji öğretmek için eğitilmiştir. Yakında yatak sonra öğrenciler eğitim (yüksek) Hint üniversitelerde Master takip edebilirsiniz. Öğretmen eğitimi için Ulusal Konseyi Hindistan öğretim kursları düzenleyen yasal organıdır.
Lisans eğitim, İlköğretim (B.El.Ed.) programı ilk öğretmen sunulan öğretim üniversite üst düzey ortaöğretim (sınıf XII) aşamasında aşağıdaki dört yıllık entegre yetenekli lisans programıdır. İlköğretim ve sosyal eğitim (MACESE) eğitim bölümü, Delhi Üniversitesi için Maulana Azad Merkezi tarafından kavramsallaştırma ve akademik yıl 1994-95, başlatılan bir denemek istiyorum profesyonel sertifikalı için yerine getirilmesi doğru programıdır ilköğretim okulu öğretmenlerinin. B.El.Ed. Konu anlayış, insan gelişimi, pedagojik bilgi ve iletişim yetenekleri çalışma entegre etmek için yapılır. Nitelikli ve akademik alternatifleri ile bir B.El.Ed mezun öğrenciler için ulaşılabilir. Derecesi
IGNOU B.Ed temel amaç deneyimleri sistematize ve hizmet içi öğretmen yetenekli yetkinlik güçlendirmek ve know-how öğrenmek ve çeşitli yordamlar anlayış ve yaklaşımlar anlayış deneyimleri ikincil düzenleme oluşturmaktır okulu öğrenci öğrencileri.
IGNOU B.Ed da seçiminde beklenen ve öğrenme deneyimleri düzenleme yetenekleri oluşturun. Son ama en azından o da yaratmak öğretmen parçası bir takdir genel hakim sosyal-kültürel ve siyasi bağlamda ve belirli educationa1 programı. Lisansüstü öğretmen, (ile deneyim bir öğretmen olarak 2years) ya da üzerinde geçici/kalıcı olarak tanınan herhangi bir okulda çalışıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın