Güven Krizi Nasıl Aşılır?

Yeni bir iş bulmak, yeni bir şehre taşınmak, yeni bir şirket kurmak veya yeni bir ortaklık kurmak gibi tipik bir yaşam geçişiyle kendine güvence krizi getirilebilir. Hayatın kayıpları da batmasına güvene neden olabilir – ilişki kaybı, iş kaybı, önemli bir müşterinin kaybı, anlamaya çalıştığımız bir rüyanın kaybolması hiç bir şekilde gerçekleşmeyecektir.
Zaman zaman, bir geçişin ya da kaybın bir sonucu olarak kendimize duyduğumuz güvensizlik ve son bir tarihin eksik olması, istenmeyen bir saç kesimi bulunması ya da bir belgenin üzerine kahve dökülmesi gibi tek bir olay, bize özgüvenli kafenin dışına fırlatılmasını sağlayabilir.
Düştüğünüzde, normalde her gün sizin yaşam yeme planınız yemeklere neden olan yeterli özgüven içermiyor. Güven, C vitamini gibidir. Diyet rejiminde buna ihtiyacınız var. Vücudunuz, çok daha fazlasını talep etmeden önce sadece kısa bir süre için perakendeci yapabilir. Güvenle yemeğinizi düzenlemenin sorumluluğunu üstlenmeli ve yeterli miktarda bölümünüz olduğundan emin olmalısınız.
Öz güvence kriziniz olduğunda, umutsuzluğa kapılmayın, bourbon ya da bon bons şişesine ulaşmayın. Bunun yerine, bu kendi kendine güvence kazanma yaklaşımlarından bazılarını kullanmaya başlayabilirsiniz. En az iki ile başlayın, sonra üçüncü ve dördüncü ekleyin. Kendinden emin olmaktan çok daha fazlasını alacaksınız – gerçekten çok daha fazla onur ve onur duymayı ve onlardan çok daha fazlasını takdir etmeyi öğreneceksiniz.
Bir Dergisi Korumak
Dergiyi tutmak, duygularınızı işlemek ve açıklığa kavuşturmak için harika bir yoldur. Her gün kendini yaratmaya zorlamak, her günkü yansıma için zaman ayırmaya zorlar. Her günkü yansıma, bildiğiniz şeyleri, öğrendiklerinizi ve hala nelere dikkat etmek istediğinizi sağlamlaştırmanıza yardımcı olabilir.
Şükran göster
Pratik şükran – şu anda sahip olduğunuz şey için şükret ve şu an sahip olduğunuz tüm nimetlere odaklanın. Günlüğünüzde bir şükran bölümü bulundurun. Günlük için minnettar olduğunuz beş sorunu yazın. Bu, karakter bakımından daha zengin ve daha güçlü hissetmenize ve öz güvenceye dönüşmenize yardımcı olacaktır.
Onayları Kullan
Doğrulamalar çalışır. Ne istediğinizi ve nasıl yaşamak istediğinizi ifade eden ifadelerin bir listesini oluşturun. “Yeni müşterilerim bana kolayca geliyor”, “Yaptığım işte profesyonelim”. Şimdiki tüm olumlamaları belirtin. Bazı insanlar aynanın önünde durur ve söylerler. Ayrıca onları kaydetmenizi ve kaseti daha fazla ve daha fazla oynamanızı öneriyorum. Doğrulamalarınızı en az bir gün sonra inceleyin.
İlişkilerinizi Değerlendirin
Hayatınızdaki ilişkileri değerlendirin. Sizi destekliyor mu yoksa sabotaj mı yapıyorlar? Tüm ilişkiler zamanla değişir, bazıları daha iyi olur, bazıları kötüleşir. Hayatınızda çok daha fazla yük olan bir ilişki varsa, o zaman bir sevinç, belki de bağlarını koparmak ya da en azından dizginleri gevşetmek için zaman olabilir.
Yeni İlişkiler Başlasın
Takdir ettiğin nitelikleri olan bireyleri tanımlayın – bugün sizden keşfettiğinizi ve sizden neler öğrenebileceğinizi hissedin. Bugün insanlar için zevkli olabilir. Kendi güvencenizi artırmak istiyorsanız, gerçekten keyifli olabilir.
Mükemmel bir gruba gir
Bu geleneksel bir destek grubu için iyi bir zaman olabilir. Dostlarınızla bir bardak havuç suyundan daha fazlasını sohbet etmek bir çare olabilir. Kendi kendine güven artırıcı grubunuzu düzenleyin ve değişiklikler üretirken birbirinize yardımcı olun.
Davranışınızı Değiştirin
Ne yaparsınız ki, özgüveninizi artırır ve ne yaparsınız ki onu aşağıya taşır. Egzersiz, yeterli uykuya sahip olmak, zihninizi konuşmak ve güzel giyinmek, kendi kendini güvence altına alma eğilimi gösteren davranışlardır. Geç kalmak, tüm zamanlarınızı Ben ve Jerry ile geçirmek ve gerçekten “hayır” demek istediğinizde yüzleşmeyi önlemek için “evet” diyerek güveninizi aşağıya çekeceksiniz.
Konuş
Nasıl alınacağımızdan korktuğumuzdan beri iletişimi saklı tuttuğumuzda, özgüvenimizden bir parça daha koparız. Düşüncelerinizi, görüşlerinizi ve tercihlerinizi paylaşın. Her durumda konuşun. Önemsiz senaryolar, uyulması gereken olumlu durumlar için pratik olacaktır.
Bir Gün Risk al
Bir refah, müreffeh olabileceğinizi bilseydiniz, derhal yapacağınız bir şeydir. Bunun bir tehlike yaratma eğiliminin nasıl olacağını bilmediğiniz gerçektir. Özgüveninizi güçlendirmenin en iyi yolu, yapmaktan korktuğunuz eşyaları yapmaya başlamaktır. Sizin için tehlikelerin bir listesini yapın ve bunları tek bir bekar yapmaya başlayın.
Zaman zaman, kendinize güvenmenizi sağlamak için birkaç gün sürer, bazen birkaç hafta gerektirir. Bazen bir güven krizinin üstesinden gelmek birkaç ay sürebilir. Kendi kendine güveni arttırıcı taktikleriniz ile sürekli olarak devam ederseniz, sonunda kendini yenilenmiş, daha güçlü ve kendinden emin bulursunuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın