Gerçekten zor zamanlarda nasıl motive edilir

Bir kaç yıl önce, dirençli okuyan ve “The Survivor Karakter: Bazı Erkekler ve Kadınlar Neden Daha Güçlü, Daha Akıllı ve Yaşamın Zorluklarını Ele Geçirmede Daha Etkili?” Nin yazarı Psikolog Al Siebert’dir.
susandunnmome-20), engelli bir web sayfası için kısa bir makale yazdı. Onu esasen kurtardım çünkü hepimizin için geçerli olduğuna inanıyorum.
İşte verdiği fikirlerden bazıları:
 “Bağlı kalın. Başkalarıyla güzelce bağlantı kurmak istediğiniz bir karar verin.” Araştırmalar, izolasyonun, daha yüksek tansiyon, obezite veya sigara içmekten daha fazla sağlığımız için zararlı olduğunu doğrulamıştır. Bağlayın. Koçlar bu konuda size destek olabilir ve bağlantılardan sadece biri olabilir.
“Bir” kurban “alışkanlığınız varsa, istediğiniz şeyi alan biriyle değiştirin.”
“Hayatta kalan hikâyenizi bilgilendirin, böylece diğer bireylere yardım eder ve onlara ilham verir. Duygusal bir crybaby olma.”
Hayatımdaki başka bir şeyden çok, diğer insanların “kurtulan” hikayelerinden çok daha fazla ilham aldım. Hayatta kalmaktan çaresizce davranmamız gerekiyor, çünkü hepimiz haçlarımız var, ve hiçbir şekilde geleceğin ne getireceğini bilmiyoruz.
Aşağıdayken, Müttefikleri zor bir zamanda yöneten iki engelli Churchill ve Roosevelt’e inanıyorum. O zaman liderler oldukları bir kaza olduğunu hissetmiyorum. Her ikisi de kendi bireysel kavgaları yüzünden dirençli olduklarını biliyordu – Roosevelt belden aşağıya felç oluyordu ve Churchill onun “kara köpeği” nün hayat boyu yaşadığı depresyona sahipti.
Roosevelt ulusa “Endişelenmemiz gereken tek mesele, kendinden korkuyor” demişti ve orada olmasından dolayı dinledik. Churchill bize “Hiçbir şekilde pes etmemiştir. Hiçbir şekilde, hiçbir koşulda, hiçbir koşulda, hiçbir koşulda asla” vermedi.
“Diğer insanlardan ne istediğini sor. Yanıt verdiyse onlara teşekkür et.” Bu çok nazik bir yer. “Beklentiler” olmaksızın “olasılıklar” ın bu kabullenme durumuna ulaştığımızda, hayatlarımız çok daha üstündür.
“Diğer bireyler için empatiyi artırarak sürekli kendi kendinize olan meşguliyetinizi değiştirin. Bu, insanların sizin için nasıl bir şey olduğunu anlamaktan ibarettir.”
Bir keresinde bir kiliseyi tanıttım ve bakanla yakın çalıştım. Onu belden aşağıya felç eden ve babasını ve erkek kardeşini öldüren bir araç kazasında olmuş bir hanımefendi vardı. Sağlığa geri dönüşü uzun bir bekar, hepimiz ızdırapla izlediğimiz bir mücadele ve verebileceğimiz destek. 1 önemli noktada
Bakan bana “zaman” olduğunu söyledi. Güçlü bir yıl boyunca Büyük bir Kızkardeş olmak için “onu” cezalandırmak için gidiyordu. Anla?
“Victor Frankl’ın yaptığı gibi, uzmanlık alanınızdaki anlamını görünce, bir soykırımdan kurtulan”. Onun hikayesini hiç bilmiyorsan, buraya bak. (~ webwinds / frankl / frankl.htm) Frankl’in ölüm kampında varolan en büyük ilham kaynağı Nietzsche’nin deyimiyle “Beni öldürmeyen beni daha da güçlü kılmaya meyillidir.”
Benlik saygısı, Siebert’in kendini nasıl hissettiğini ve bir şeyin yanlış gittikten sonra ne kadar anladığınızı belirleyen şey olduğunu söylüyor. Bu “sürgüler ve okların okları” na karşı bir tampon görevi görür.
Ve biz oradayız, biz biliyoruz ki, bir çift Shakespeare kadar elverişli ya da olacak. Bu sıkıntıdan bahsetti:
Tatlı sıkıntıların kullanımı,
Hangi kurbağa gibi, çirkin ve zehirli,
Ancak kafasında değerli bir mücevher giyiyor
Ve bu hayatımız, kamuoyundan muaf,
Ağaçlardaki dilleri, koşu kitaplarındaki kitapları bulur.
Taşlar içinde vaazlar ve her konuda fantastik.
– William Shakespeare, “Beğendiğin gibi.”
Tatlı Sıkıntıların kullanımı, eğer orada takılırsak, öğrenmeyi sürdürür, bağlı kalır, geleceğimize olan inancımızı korur ve diğer insanların deneyimlerinden keşfedersiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın