Geceleri sokak fotoğrafçılığı nasıl çekilir

Görüntüleri çekmek için en iyi zamanlardan biri, özellikle de büyük bir şehirde ikamet ediyorsanız, akşamları! Popüler mağazalar, restoranlar, iş teşebbüsleri göstergeleri, şehir ışıkları, renkler ve hatta insanların giydiği yüksek fiyatlı kıyafetler ve süslü mücevherler gibi çok fazla konum var. Gece çekimi için mükemmel ayarlar nelerdir?
Her şeyden önce, en az 2.8’lik bir açıklığa sahip olan mükemmel bir merceğe ihtiyacınız olacak, ancak tercih ettiğim şey f / 2. veya daha büyük, f / 1.four! Sony e-mount objektif Sigma 30mm f / 1.4 Modern, Sony aynasız kameralar için en keskin objektif! Bu objektif yaklaşık 330 $ ‘lık bir masrafa karşılık geliyor ancak Sony’ den 50 $ f / 1.8 oranında da 250 $ ‘lık harcama yapabilirsiniz. Her iş sizin için iş yapacak.
Resimlerinizin net olmasını istiyorsanız, 1 / 250’de geniş açılı çekim yapmanız gerekir. Sony a6500, el titremesi durumunda size çok fazla yardım sağlayan yaşlanma stabilizasyonuna sahip. Eğer farklı bir cam dönemine ait bir markanız varsa, hiç şüphesiz Sigma lensler asla görüntü sabitleyiciye sahip olmadığından ve resimleriniz o kadar net olmayacağından, görüntü sabitleme özelliğine sahip bir merceğe ihtiyacınız olacaktır.
ISO’nuzu 100-3200 arasında koruyun. En fazla kullanabileceğiniz 6400 bunun üstünde değil. Bu, fotoğraflarınızın gürültüsünü düşük tutacaktır. Bilgisayar sisteminizde görüntülerinizin de çok gürültülü olduğunu görürseniz, netlik seçimini ve gürültü azaltmayı ayarlayarak gürültüyü manuel olarak azaltmak için bir düzenleme yazılımı programı kullanabilirsiniz. Bu, bir şekilde sorunu kaldırmanıza olanak tanır.
Gerçekten göz önünde bulundurmanız gereken başka bir şey de, etrafınızda çok fazla ışık bulunan yerleri bulmak. Karanlıkta kalıyorsanız ve uzaktaki bir şeyi çekiyorsanız, tripod kullanmanız ve fotoğraf makinenizin deklanşör hızını 1 saniye veya daha fazla bırakarak ek ışık yakalayabilmesi dışında görüntünüz karanlık olacaktır. Bu, görüntünüzü daha parlak hale getirir, ancak çok fazla gürültü yapmamaya dikkat etmelisiniz. ISO değerini 1600’den daha az koruyun.
Yürümek bireylerin fotoğraflarını çekmek istiyorsanız, hızlı olmanız ve kendini çok fazla ışıkta sarmanız gerekecektir. Bu, hızlı çekim hızlarına ve donma hareketine sahip olmanızı sağlar. Mümkünse, daha hızlı enstantane hızıyla çalışarak daha koyu bir görüntü elde edin ve ardından daha sonra düzenleyebilirsiniz. Bu size netlik kazandıracak ve kazanılan insanlar hayalet gibi görünecek!
Ben tamamen doğal ışığın hayranıyım ama fotoğraf çekmek için flaşı kullanabileceğinizi düşünüyorsanız, yapabilirsiniz! Sadece konuya yakın olmayın ve çekim yaptığınız şeye doğru yanıp sönmemeye çalışın. Bazı kameralar flaşınızı yukarı doğru döndürmenize izin verir, böylece ışığınızı çekeceğiniz bölgeden tamamen daha fazla yayıp konuyu tamamen beyaz hale getirebilirsiniz.
En iyi koşullarda çekim yapmak en iyisi olmasına rağmen, dışarı çıktığımızda her seferinde şanslı değiliz. Bununla birlikte, sonuçlarınızı Lightroom veya Pinnacle Studio gibi üstün bir fotoğraf düzenleme aracıyla geliştirmek mümkündür. Fotoğrafçılığın oldukça pahalı bir hobisi olduğunu ve oldukça az sayıda fotoğrafçının sınırlı bir fiyat aralığına sahip olduğunu anlıyorum. Bununla birlikte, gerçek bir yazılım lisansını indirim ile almak için oldukça fazla olasılık vardır. Pinnacle kuponlarını veya pinnacle studio promo kodunu arayın ve bazı harika pazarlıklara rastlayabilirsiniz. Qetes.com/pinnacle-studio-coupon, bu konuyla ilgili daha fazla bilgi edinmenizi sağlayacaktır.
Karanlıkta ateş etmekten korkmayın. En büyük fotoğraflardan bazıları, günümüzde insanlar ya da otomobiller geçse bile, birkaç ışık ve biraz hareket ile karanlıkta çekiliyor. Çok fazla çekim yaptığınız ve farklı ayarları denediğinizde, fotoğraflarınızı geliştirin. Şimdi dışarı çık ve harika ol!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın