Endişelenmeyi Durdurmak – Sorunlu Düşünceleri Kolaylaştırmak için Temel Yaklaşımlar

Hayat sana meydan okuyacak birkaç engel mi veriyor? Zihniniz endişe verici düşüncelerle mi dolu?
Hayat, en iyi örneklerden talepte bulunabilir ve kendinizi asla bitmeyen bir gerginlik ve endişe döngüsünde açığa çıkarır;
Bunu söyledikten sonra, başınızı kuma gömmek, yalnızca ortaya çıkan sıkıntıların ve ek yükün size zarar verdiğini ima edecektir. Sizi aşağı çeken sorunları çözmek için hemen harekete geçmeniz gerekiyor. İşte bu yüzden bu günlerde yaşamak için pratik bazı ipuçları öğreneceksiniz ve bedelsiz bir yaşam sürdürebilirsiniz.
# 1 Kabul Üzerine Odaklanma
İlk adım, sıkıntınızı kabul etmektir. Tutacağınızın ötesinde görünse bile, pratik olarak hiçbir şeyi çözemeyeceğinden sürekli olarak daha fazla endişelenir. Durumu kabul ettiğinizde, endişelerinizin yükünü kaldıracaksınız, bu da size huzur vermenize yardımcı olacaktır.
#two Çözümler Üzerinde Konsantre
Sorununuzu kabul ettiğiniz anda çözümlere doğru çalışabilirsiniz. Senaryoyu değiştirmek için güçsüz hissetmek yerine, harekete geçtiğinizi anlayarak, harekete geçtiğinizi hissedebilirsiniz. Sorununuzu yazarak başlayın ve ardından ikilemden ayrıldığınız ve çözümler oluşturduğunuz bir düşünce haritası oluşturun.
# 3 Daha Dikkatli Olun
Belirtildiği gibi, endişelenme aslında hiçbir şeyi kesinlikle çözmez, dolayısıyla geçmişte yaşamaktan veya gelecekten daha fazla sürmekten kaçının. Şu an ve şimdi esas olarak ikamet etmek için çabalayın çünkü bu gerçekten önemli olan her şeydir. Geçmiş değiştirilemez ve gelecek gelecek. Gerçekte, gelecek bugün itibariyle şekillenir, bu yüzden her gün olduğu gibi kucaklanır.
# 4 Organize Olun
Yaşamınızı organize etmek ve stres fırsatını azaltmak ve endişe duymak için zamanınızı iyileştirmek çok önemlidir. Maliyelerinizi, bireysel hayatınızı koruyun ve buna göre hayatı gerçekleştirin ve yoğun programlar arasında rahat bir dinlenme ve rahatlama sağladığınızdan emin olun.
# Kötü Durum Davası
Durumunuzdan en kötü durum senaryosu nedir? Düşüncelerimiz ve endişelerimiz genellikle tezahür edebilir ve en kötü durum senaryosunu genellikle bu kadar korkunç olmadığını keşfedeceksiniz! Aslına bakarsan, “en kötü sonuca ulaşmayı kabul et ve sonra en kötüsünü arttırmak için harekete geç” yazan Dale Carnegie olduğunu düşünüyorum. Bu güzel ses ipuçları.
# 6 Kendinizi Meşgul tutun
Zihni endişelendirmekten kurtulmanın en ideal yolu, onu meşgul etmek. Bu, kendinizi harika hissettiren üretken faaliyetlerde bulunursanız özellikle yararlıdır. Bu yüzden, düşüncelerinizin şakağına izin vermekten ziyade, bir kalem ve kağıt alın ve yapılacaklar listesi yapın ve sonra yapılacaklar listesine devam edin.
# 7 Gevşeme Prosedürleri
Meditasyon ve nefes egzersizleri gibi gevşeme taktikleri, aslında sizi merkezileştirmenize ve ilgili ve düşüncelerin düşüncelerini kolaylaştırabilir. Solunum egzersizleri sadece endişeli ve stresli hissettiğinizde zihin ve bedeni sakinleştirmenin bir göstergesi olarak doğru bir şekilde hizmet eder, ancak her gün 15 dakika sessizce meditasyon yapmak için zaman ayırmalısınız.
# 8 Günlük Tut
Dergiler, düşüncelerinizi ve duygularınızı izlemek için mükemmel bir yoldur. Sadece endişelerinizi siyah ve beyaz olarak yazmak bile rahatlama hissi verebilir. Bir dergi, endişelerinizi endişelendiren sıkıntıları daha iyi tespit etmenizi sağlayabilir.
# 9 Etkinleştirmeyi İsteyin
Bazen üçüncü bir kutlama fikri meselelere yeni bir bakış açısı getirebilir, hatta önceden düşünmemiş olabileceğiniz sorunlara çözüm önerileriniz olabilir. Bu yüzden, bildiğiniz ve güvendiğiniz bir kişiye güvenin ve endişelerinizi paylaşın. Bunu yapmak sadece bir atılım yapmak için sahip olmanız gereken şey olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın