Endişelenmeyi Durdurmak – Sorunlu Düşünceleri Kolaylaştırmak için Çok Basit Yöntemler

Hayat sana meydan okuyacak bir avuç dolusu mu? Düşünceleriniz endişe verici düşüncelerle mi yüklendi?
Hayat en iyi zamanlarda talep edilebilir ve endişe ile beslenen hiçbir baskı ve endişe döngüsünü hiçbir koşulda ele almak zahmetsizdir.
Öte yandan, başınızı kuma gömmek, sadece komplikasyonların ortaya çıkmasını ve daha da fazla yük getireceğini ima eder. Sizi ağırlaştıran zorlukları çözmek için şimdi harekete geçmek zorundasınız. İşte bu yüzden bugün, yaşamak için makul bir stratejiyi öğrenmek için bir ömür boyu endişeleneceksiniz.
# 1 Kabul Üzerine Odaklanma
İlk adım, durumunuzu kabul etmektir. Yönetmenizin ötesine geçse bile, bunun üzerinde endişe duymak, kesinlikle hiçbir şeyi çözmeyecektir. Bu durumu kabul ettikten sonra, endişe duyduğunuz yükü kaldıracak ve rahat etmenize yardımcı olacaksınız.
#two Çözümlere Odaklanma
Durumunuzu kabul ettiğinizde, seçeneklere doğru çalışabilirsiniz. Senaryoyu değiştirmek için güçsüz hissetmenin bir alternatifi olarak, harekete geçtiğinizi bilerek gerçekten huzur içinde hissedebilirsiniz. Sorununuzu yazarak başlayın ve ardından ikilemden ayrıldığınız ve çözümler yazdığınız bir zihin haritası geliştirin.
#three Ek Farkındalık Olun
Belirtildiği gibi, endişelenme gerçekten hiçbir şeyi ortadan kaldırmaz, dolayısıyla bir önceki yaşamdan uzak durun ya da gelecekten daha fazla sürün. Şu an için yaşamaya çalışın – tam burada ve şu anda çünkü bu gerçekten önemli olan her şeydir. Geçmiş değiştirilemez ve gelecek gerçekleşebilir. Gerçekte, gelecek şu anda şekilleniyor ve her gün olduğu gibi kucaklaşıyor.
# 4 Kalan Organize
Yaşamınızı düzenlemek ve zorlanma ve endişe şansınızı azaltmak için zamanınızı çok daha iyi yönetmeniz şarttır. Maliyelerinizi, bireysel hayatınızı ve iş hayatınızı buna göre yönetin ve yoğun programlar arasında rahat bir dinlenme ve rahatlama geçirdiğinizden emin olun.
# 5 Kötü Durumda Durum
Durumunuzdan en kötü durum senaryosu nedir? Düşüncelerimiz ve endişelerimiz genellikle tezahür edebilir ve genel olarak en kötü durumun karşısına çıkacaksınız, temelde bu kadar kötü değil! Aslında, “mümkün olan en kötü sonucu kabul et ve sonra en kötüsünü düzeltmek için harekete geç” yazan Dale Carnegie’nin olduğunu düşündüm. Bu güzel ses önerileri.
# 6 Kendini Meşgul Olarak Koru
Zihni endişe etmemek için en iyi yol, onu meşgul etmektir. Bu, kendinizi mükemmel hissettiren üretken faaliyetlerde bulunuyorsanız, özellikle değerlidir. Bu yüzden, düşüncelerinizin şakağına izin vermekten ziyade, bir kalem ve kağıt alın ve yapılacaklar listesi yapın ve sonra yapılacaklar listesine devam edin.
# 7 Gevşeme Prosedürleri
Meditasyon ve nefes egzersizleri gibi rahatlama stratejileri, sizi ilgilendiren ve endişe duyulan düşünceleri ve yol açtığı düşünceleri rahatlatmaya yardımcı olabilir. Nefes egzersizleri sadece endişeli ve stresli hissettiğinizde zihninizi ve bedeninizi sakinleştirmenin bir aracı olarak iyi hizmet eder, ancak her gün 15 dakika sessizce meditasyon yapmak için zaman ayırmalısınız.
#eight A Dergi Koru
Dergiler, düşüncelerinizi ve hislerinizi izlemenin müthiş bir yoludur. Sadece endişelerinizi siyah ve beyaz olarak yazmak bile rahatlama hissi verebilir. Bir dergi, endişelerinizi ciddi bir şekilde körükleyen zorluklara çok daha iyi karar vermenize de yardımcı olabilir.
# 9 Yardım İsteyin
Zaman zaman bir üçüncü taraf görüşü şeylere yeni bir bakış açısı koymaya yardımcı olabilir, daha önce düşünmemiş olabileceğiniz zorlukların çözümlerini bile ortaya çıkarabilirdiniz. Yani, bildiğiniz ve güvendiğiniz birine güvenin ve endişenizi paylaşın. Taahhüt etmek, sadece bir atılım yapmak için sahip olmanız gereken şey olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın