Endişelenmeyi Durdurmak – Sorunlu Bir Akışı Kolaylaştırmak için Temel Teknikler

Hayat sana meydan okuyacak bir avuç dolusu mu? Zihniniz endişe verici düşüncelerle mi dolu?
Hayat, en fazla zamanlarda talepte bulunabilir ve endişe ile beslenen hiçbir gerginlik ve endişe döngüsünü sona erdirmek için hiçbir koşulda kendisini bulmak kolay değildir.
Yine de, başınızı kuma gömmek, sadece sorunların ortaya çıkması ve daha da fazla yük getirmesi anlamına gelecektir. Sizi ağırlaştırmakta olan zorlukları çözmek için şimdi harekete geçmek zorundasınız. İşte bu yüzden artık yaşamak için bazı pratik stratejileri öğrenecek ve bu da ücretsiz bir yaşamdan endişe duyacaksınız.
# 1 Kabul Üzerine Konsantrasyon
İlk adım durumunuzu kabul etmektir. Kontrolünüzün ötesinde görünse bile, sürekli olarak endişelenmek, kesinlikle hiçbir şeyi çözmeyecektir. Durumu kabul ettiğiniz anda, endişelerinizin yükünü kaldıracak, rahat etmenize yardımcı olacaksınız.
# 2 Çözümlere Odaklanma
Sorununuzu kabul ettiğinizde, çözüm yolunda çalışabilirsiniz. Çatışmayı değiştirmek için güçsüz hissetmek yerine, harekete geçtiğinizi anlamak için gerçekten huzur içinde hissedebilirsiniz. Sorununuzu yazarak başlayın ve ardından konudan ayrıldığınız ve yazdığınız seçenekleri belirlediğiniz bir zihin haritası oluşturun.
#three Çok Daha Fazla Farkındalık
Daha önce de belirtildiği gibi, endişelenme kesinlikle bir şeyi kesinlikle ortadan kaldıramaz. Anı için ikamet etmeye çalışın – tam burada ve şimdi bu gerçekten önemli olan tüm nedenlerden dolayı. Bir önceki değiştirilemez ve gelecek henüz gerçekleşmemiştir. Gerçekte, gelecek bugünlerde şekillenir, bu yüzden her bir günü geldiği gibi kucaklayın.
# 4 Organize Olun
Hayatınızı düzenlemek ve zamanınızı daha iyi bir şekilde baskı ve endişe fırsatını azaltmak için yönetmek önemlidir. Maliyelerinizi, özel hayatınızı ve iş hayatınızı buna göre yönetin ve yoğun programların dahil edilmesinde yeterli dinlenme ve rahatlama sağladığınızdan emin olun.
# Kötü Durum Davası
Durumunuzdaki en kötü durum nedir? Düşüncelerimiz ve endişemiz genellikle tezahür edebilir ve genellikle en kötü durumun gerçekten de istenmeyen bir durum olmadığını keşfedeceksiniz! Gerçekte, “en olası olası sonucu kabul et ve sonra en kötüsünü düzeltmek için harekete geç” yazan Dale Carnegie’nin olduğunu hissediyorum. Bu oldukça sağlam bir tavsiye.
# 6 Kendinizi Meşgul Korumak
Düşüncelerinden endişe etmenin en etkili yolu, onu meşgul etmektir. Bu, kendinizi gerçekten daha iyi hissettiren üretken faaliyetlerde bulunuyorsanız, özellikle faydalıdır. Bu yüzden, düşüncelerinize aykırı davranmak yerine, bir kalem ve kağıt alın ve bir yapılacaklar listesi yapın ve sonra yapılacaklar listesine devam edin.
# 7 Gevşeme Stratejileri
Meditasyon ve nefes egzersizleri gibi rahatlama yaklaşımları, sizi merkezlemenize ve endişe ve aşağıya doğru düşüncelerin aklını rahatlatmanıza yardımcı olabilir. Nefes egzersizleri sadece endişeli ve stresli hissettiğinizde düşüncelerinizi ve bedeninizi sakinleştirmenin bir göstergesi olarak doğru bir şekilde hizmet eder, ancak her gün 15 dakika sessizce meditasyon yapmak için zaman ayırmanız gerekir.
#eight A Dergi Koru
Dergiler, düşüncelerinizi ve hislerinizi izlemenin harika bir yoludur. Sadece endişelerinizi siyah ve beyaz olarak yazmak bile rahatlama hissi verebilir. Bir dergi, endişelerinizi körükleyen sorunlara daha iyi karar vermenize yardımcı olabilir.
# 9 Yardım İsteyin
Çoğunlukla bir üçüncü taraf görüşü noktalara yeni bir bakış açısı getirebilir, hatta önünüze inandığınız zorluklara ilişkin seçenekleri ortaya çıkarabilirsiniz. Yani, bildiğiniz ve güvendiğiniz birine güvenin ve endişenizi paylaşın. Bunu yapmak sadece bir atılım yapmak için gerek duyduğunuz şey olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın