Endişelenmekten Nasıl Vazgeçmek – Sorunlu Düşünceleri Kolaylaştırmak için Kolay Taktikler

Hayat sana meydan okuyacak birkaç engel mi veriyor? Düşünceleriniz endişe verici düşüncelerle mi yüklendi?
Hayat, en fazla vesileyle talep edebilir ve endişe ile kaygılanan kaygı ve kaygı döngüsünü hiçbir koşulda sona erdirmek için hiçbir koşulda kendini bulmak kolay değildir.
Bununla birlikte, başınızı kuma gömmek, sadece ortaya çıkan sorunları ortaya çıkaracak ve size daha fazla yük getirecektir. Sizi ağırlaştırmakta olan komplikasyonları çözmek için şimdi harekete geçmek zorundasınız. Bu nedenle, bugünlerde yaşamak için bazı pratik ipuçlarını anlayacağınız bir özgür yaşamı anlayacaksınız.
# 1 Kabul Üzerine Odaklanma
İlk adım durumunuzu kabul etmektir. Kontrolünüzün ötesinde görünse bile, sürekli olarak hiçbir şeyi çözemeyeceğinden daha fazla endişe verici. Durumu kabul ettikten sonra, endişelenme yükünü ortadan kaldırmaya yardım ederek, ilgili yükünüzü kaldırırsınız.
# 2 Konsantre Seçenekleri
Durumunuzu kabul ettikten sonra çözümlere doğru çalışabilirsiniz. Senaryoyu değiştirmek için güçsüz hissetmenin bir alternatifi olarak, harekete geçtiğinizi anlamak için huzur içinde hissedebilirsiniz. İkileminizi yazarak başlayın ve ardından problemin üstesinden gelinip çözümler yazabileceğiniz bir düşünce haritası oluşturun.
#three Ekstra Farkındalık Olun
Belirtildiği gibi, endişelenme gerçekten hiç bir şeyi çözmez, dolayısıyla bir önceki yaşamda ya da gelecek üzerinde sürtüşmekten uzak durun. Anı için yaşamaya çalışın – burada ve şimdi basitçe hepsi bu kadar önemli. Bir önceki değiştirilemez ve gelecek gerçekleşmek zorundadır. Aslında, gelecek bugünlerde şekilleniyor, bu yüzden her geçen gün kucaklaşıyor.
#four Organize Edin
Hayatınızı düzenlemek ve zorlanma olasılığını azaltmak ve endişe duymak için zamanınızı daha iyi kullanmanız gerçekten önemlidir. Maliyelerinizi, bireysel hayatınızı yönetin ve buna göre hayatı gerçekleştirin ve yoğun programlar arasında yeterli dinlenme ve rahatlama yaşamanızı sağlayın.
# En Kötü Durum Senaryosu
Durumunuzdaki en kötü durum nedir. Düşüncelerimiz ve endişemiz tipik olarak tezahür edebilir ve genellikle en kötü durumun ortaya çıkmasını temel olarak çok da kötü değilsiniz! Gerçekte, “en olası olası sonucu kabul et ve sonra en kötüsünü arttırmak için harekete geç” yazan Dale Carnegie’nin olduğunu düşünüyorum. Bu oldukça sağlam bir tavsiye.
# 6 Kendinizi Meşgul Tutun
Zihni endişelendirmekten kurtulmanın en iyi yolu, onu işgal etmek. Bu, sizi gerçekten iyi hissettirecek üretken faaliyetlerde bulunursanız özellikle yararlı olur. Bu yüzden, düşüncelerinizin şakağına izin vermekten ziyade, bir kalem ve kağıt alın ve yapılacaklar listesi yapın ve sonra yapılacaklar listesine devam edin.
# 7 Gevşeme Stratejileri
Meditasyon ve nefes alma egzersiz rutinleri gibi gevşeme teknikleri sizi endişelendirmenize yardımcı olabilir ve endişe ve düşündürücü düşünceler düşüncelerini kolaylaştırabilir. Solunum antrenmanları sadece endişeli ve stresli hissettiğinizde aklınızı ve bedeninizi sakinleştirmenin bir anlamı olarak güzel bir şekilde hizmet eder, ancak her gün 15 dakika sessizce meditasyon yapmak için gerçekten zaman ayırmalısınız.
#eight A Dergi Koru
Dergiler, düşüncelerinizi ve duygularınızı izlemek için harika bir yoldur. Sadece endişelerinizi siyah ve beyaz olarak yazmak bile rahatlama hissi verebilir. Bir dergi, endişelerinizi gerçekten endişelendiren sorunları daha iyi tanımlamanıza yardımcı olabilir.
# 9 Yardım isteyin
Zaman zaman üçüncü bir kutlama fikri, faktörler üzerinde yeni bir bakış açısı sağlayabilir, hatta daha önce inanmadığınız komplikasyonlarınızın seçeneklerini bile ortaya çıkarabilirdiniz. Yani, bildiğiniz ve güvendiğiniz birine güvenin ve endişelerinizi paylaşın. Bunu yapmak muhtemelen bir atılım yapmak için ihtiyacınız olan şey olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın