Endişe Etmek Nasıl Durduruyor – Sorunlu Bir Zihin Kolaylaştırmak için Çok Basit Yöntemler

Hayat sana meydan okuyacak birkaç engel mi veriyor? Zihniniz endişe verici düşüncelerle mi dolu?
Hayat, günümüzün idealleri için talepte bulunabilir ve benliğinizi, hiçbir şekilde, endişelenmeyle ortaya çıkan, gerilim ve kaygı döngüsünün sona ermesiyle bulmanız hızlıdır.
Öyle olsa bile, başınızı kuma gömmek, yalnızca ortaya çıkan sıkıntıların ve ek yükün size zarar verdiğini ima edecektir. Sizi ağırlaştıran zorlukları çözmek için şimdi harekete geçmeniz gerekecek. İşte bu yüzden, bu günlerde yaşamak için bazı pratik önerileri öğreneceksiniz ve tamamen özgür bir yaşamla ilgileneceksiniz.
# 1 Kabul Üzerine Konsantrasyon
İlk adım, şartınızı kabul etmektir. Kontrolünüzün ötesinde görünse bile, sürekli endişelenmek kesinlikle hiçbir şeyi çözmeyecektir. Durumu kabul ettiğinizde, söz konusu olan yükünüzü kaldıracak ve düşüncelerinizin huzuruna ulaşmanıza yardımcı olacaksınız.
#two Çözümlere Odaklanma
Senaryonuzu kabul ettikten sonra seçeneklere doğru çalışabilirsin. Durumu değiştirmek için güçsüz hissetmek yerine, harekete geçtiğinizi bilerek huzur içinde hissedebilirsiniz. Meydan okumayı yazarak başlayın ve ardından sorunların üstesinden gelinip çözümler yazdığınız bir zihin haritası oluşturun.
# 3 Çok daha fazla Farkındalık Olun
Belirtildiği gibi, endişelenmek gerçekten pratikte hiçbir şeyi çözmez, dolayısıyla geçmişte yaşamayı veya geleceği aşınmayı engeller. Anı için ikamet etmeye çalışın – buradaki ve şu andaki basitçe, çünkü bu gerçekten önemli olan her şeydir. Bir önceki şey değiştirilemez ve gelecek gerçekleşmek zorundadır. Gerçekte, gelecek şimdiye kadar şekillenir, böylece her gün her gün kucaklanır.
#four Düzenli Organize
Hayatınızı düzenlemek ve baskı şansınızı azaltmak ve endişelerinizi gidermek için zamanınızı yönetmek çok önemlidir. Maliyelerinizi, özel hayatınızı taşıyın ve hayatı uygun şekilde kullanın ve yoğun programlar arasında yeterli dinlenme ve rahatlama elde edeceğinizi garanti edin.
# Kötü Durum Davası
Durumunuzdan en kötü senaryo hangisidir. Düşüncelerimiz ve endişelerimiz genellikle tezahür edebilir ve genellikle en kötü durumun karşısına çıkacaksınız, aslında hiç de istenmeyen değil! Gerçekte, “En kötüsü yapılabilir sonucu kabul et ve sonra en kötüsünü arttırmak için harekete geç” yazan Dale Carnegie’nin olduğunu düşündüm. Bu oldukça sağlam bir tavsiye.
# 6 Kendini Meşgul Tut
Zihni endişelendirmekten kurtulmanın en iyi yolu, onu meşgul etmek. Bu, gerçekten iyi hissettirecek üretken faaliyetlerde bulunuyorsanız, özellikle değerlidir. Bu yüzden, düşüncelerinizin şakağına izin vermekten ziyade, bir kalem ve kağıt alın ve yapılacaklar listesi yapın ve sonra yapılacaklar listesine devam edin.
# 7 Gevşeme Teknikleri
Meditasyon ve nefes egzersizleri gibi rahatlama teknikleri, sizi merkezlemenize ve endişe ve akılcı düşüncelerin aklını kolaylaştırır. Nefes egzersizleri sadece endişeli ve stresli hissettiğinizde aklın ve vücudun sakinleşmesi anlamına gelir, ancak her gün 15 dakika sessizce meditasyon yapmak için gerçekten zaman ayırmalısınız.
#yeni bir günlük tutmak
Dergiler, düşüncelerinizi ve hislerinizi izlemenin iyi bir yoludur. Sadece endişelerinizi siyah ve beyaz olarak yazmak bile rahatlama hissi verebilir. Bir dergi, endişelerinizi endişelendiren sorunları daha iyi tanımlamanıza yardımcı olabilir.
# 9 Destek İsteyin
Bazen bir üçüncü taraf görüşü şeylere yeni bir bakış açısı koymanıza yardımcı olabilir, hatta daha önce inanmadığınız zorluklara dair seçenekleri öğrenebilirsiniz. Yani, bildiğiniz ve güvendiğiniz bir kişiye güvenin ve endişelerinizi paylaşın. Bunu yapmak muhtemelen bir atılım yapmak için ihtiyacınız olan şey olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın