Dünyada altın sikkeler

Altın gezegendeki en çok değerli malzeme 1’dir ve kişiden kişiye çağlar boyunca sakladım. Bugün, altın metal en sık yapılan yatırım sikke ve külçe geliştirmek için kullanılır. Bir şekilde, bu büyük bir ek onların yüz değeri veya varolan sanayi değeri altın değer vardır kendisini. Tüm yatırım sikkeler sembolizm zengin bir geçmişi ve kendisini oluşturan ulusun ulusal kimlik üzerinde çizin. Örneğin, bir görünüm 1 oz altın american eagle para çekerken Amerikan tarihinin küçük bir parça görmeyi olmasına çok daha adil faydalı yazı tura görüyoruz. İşte birkaç önemli altın sikkelerin üzerine bazı bilgiler erişilebilir bugün.

Avusturya

Avusturya Viyana kenti, güzel sanatlar, özellikle müzik tarihinin işlevi için dört bir yanından tanımlanır. Bu miras Viyana Filarmoni altın sikke üzerinde kutladı, her tek bir hatıra para verilen yılda 4 farklı ağırlıklar, boyutları ve yüz değerleri. Bir yatırım para olması amaçlanmıştır gibi onun güzelliği bu sikke kez yerine özel koleksiyonlarda yatırım amaçlı tutulur kadar biter bu yana Filarmoni saf 24 ayar altın (999,9 fine) yine de, yakalanır. 2008 bir gümüş yatırım para da çok aynı değer ve stil olarak altın sikke ile serbest bırakıldı olduğunu düşünüyor.

Kanada

Kanadalı altın akçaağaç yaprağı sikke ulus şimdiye kadar yapılmış en belirgin sikkelerin 1’dir. Kanada Döviz Alım yerli bitki ve yaban hayatı onun ince yürütülen fotoğraflar için bilinir ve bu altın yatırım para en büyük biridir. Altın akçaağaç yaprağı elde edilebilecek altı farklı ağırlıklar, 1 / 25 bir ons bir tek tam ons kadar. Bu sikke 1979 yılında geliştirilen ilk ve külçe Güney Afrika Kruger altını için alternatif bir şeklinde olması amaçlanmıştır. 1982 kadar bu paralar.999 altın bir içerik malzeme yer. Takip eden yıllarda Kanada külçe sikkeler platin, gümüş ve Paladyum üretildi.

Çin

Altın yatırım sikkeler, çoğu Çin değişiklikleri tarzda her yıl yapılan yatırım para biriminin diğer örnekler olarak karşı. Bu heyecan verici işlev yatırımcılar ve koleksiyonerler hem temyiz. Çin altın panda coin benzersiz mezhepleri ağır paralar zaman zaman üretilen rağmen bir belirli tam troy ons ile 1/20’troy ons arasındadır yapmıştır ağırlıkları bir takım olarak geliştirilmiştir. Ayrıca her yılın altın olarak tam aynı tasarıma sahip verilen paralar gümüş panda vardır. Dereceyi (açık) stil yetenekleri cennet Tapınağı, tanınmış bir Çin mimari dönüm noktası. Ters (arka) itibari pandalar bu tasarıma her yıl bu ayarlamalar tarzıdır.

Amerika Birleşik Devletleri

Toplayıcıları ve yatırımcılar tüm dünya daha fazla Amerikan altın kartal paralar kazanmak istiyorum. Bu paranın zahmetsizce all American, en çarpıcı bir tek seçenekleri Özgürlük Anıtı güneş ışınlarına dereceyi e ve tersi üzerinde yuva üzerinde yükselen bir kartal tarafından çevrili sikke olduğunu. Bu stili bu göz önüne alırsak yerde olmuştur 1986 ve dört ortak ağırlık içinde var: 1/10 oz ve frac14 oz ve frac12 oz ve bir tam ons. ABD yasaları yapılan kullanımında bu paralar gel Amerikan kaynaklardan gelen altın ihtiyacı olduğu dikkat çekicidir.

Bunlar sadece 4 örnekler çok heyecan verici ve farklı altın yatırım sikkeler dünyadaki ülkeler tarafından yaratılmıştır. Her toplayıcıları ve yatırımcılar bu paralar değerinde ve heyecan verici işlevleri tarafından ilgisini çekti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın