Bir dokunmatik ekran nasıl işletiliyor?

Böylece bugünün zamanında çok sayıda faktör ile dokunmatik ekran-masaüstü monitörler, cep telefonları, dizüstü bilgisayarlar ve hatta eğitici projeksiyon dokunmatik ekranlar kolaylık ve onlar etkinleştirmek stil olanakları için kullanmaktadır. Her yerde hastanelere okullardan dokunmatik ekranlar ve bin-in insanlar kendi dokunmatik ekran cep telefonları metin kolaylaştırmak ve numaraları aramak için kullanın. Ama hiç nasıl bir dokunmatik ekran aslında gerçekleştirir hakkında varsaymak durduruldu? Gerçek şu ki, dokunmatik ekranlar daha çoğu insan kabul oldukça basit. Aslında sadece temel bileşenleri ve toplu olarak nasıl çalıştıklarını bir çiftin bir sorgudur çalışması için.

İlk büyük bir dokunmatik ekran cihaz gerçek ekran öğesidir. Net bir ekran dokunmatik ekran ekran öğedir her telefon, monitör veya başka bir aygıt üzerinde ekranda görüntülenir ve bu değindi ‘s ne zaman ve nerede kaydeder. Genel anlamda, dokunmatik ekran cihaz ekran yönünü elektrik bu dokununca ekran yoluyla çalıştırılan içinde varolan bir voltaj veya sinyal değişikliği kayıt olarak gerçekleştirir. Bu akım son derece düşük voltaj ve herhangi bir şok ya da etkili bir şekilde istihdam yaralanma oluşturmayacaktır. Varolan bir dokunarak kesinti yer denetleyicisi (aparatı sonraki bölümü) tam olarak anlatır kesildiğinde dokunmatik oluştuğu.

Denetleyici, bir dokunmatik ekran cihaz, ikinci büyük bileşeni komuta yanıt verdiğini bilgisayar sistem veya yazılım programı ekran sensörü bağlandığı cihaz bölümüdür. Öyle bir şey adında küçük bir bilgisayar kartı ve orta adam bir sürü yolu olarak davranır. Pc veya telefona CPU ekranından bu gerçekler hakkında tam olarak nerede çevirir ve hangi düğme üstünde belgili tanımlık perde laptop ya da bilgisayar, bunu yapmak izin vermek için bir komut içine basılıştan. Bilgisayar sistemleri, projektörler ve dizüstü bilgisayarlar için denetleyici bölümü cihazları genellikle plastik gövde veya daha kesin aktarımına izin vermek için monitör kendisi yüklenir. Dokunmatik ekranlı cep telefonları için denetleyicinin hemen arkasında ekran ama telefon kendisi içinde tanımlanır.

Son olarak, en son büyük bir dokunmatik ekran cihaz yazılım programı sürücüsü öğesidir. Bilgisayar yazılım sürücüleri bilgisayarın çalışma tekniği bir dokunmatik ekran monitör kullanımına izin vermek veya düzgün çalışması için göstermek için uyum. Uygun sürücüleri yoksun bir kutsal kişilerin resmi üstünde belgili tanımlık perde bastırıyor bir sinyal tercih edilen işleminin taşıyabileceği değil bu yüzden, anlam eğilimi bilgisayar sistemine gönderir. Çalışma yönteminize bağlı olarak çalıştırdığınız ne sistem için doğru sürücüleri ile yeni aldığımda çoğu dokunmatik ekranı gelir. Temelde sürücü ekranın dokunmadan sadece bir simge bir fare ile tıklayarak gibi ve sinyal ideal çeviri içinde belgili tanımlık laptop denetleyicisi yoluyla gönderilen bilgisayar söyler. Ne zaman düzgün yüklü gerçekten dokunmatik ekran ile herhangi bir dizüstü bilgisayar veya bilgisayar ya da laptop, nasıl bir dokunmatik ekran çalışır için en önemli öğeleri tek bir uygulama sürücüleri yapar işletim hiçbir sorun olmalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın