Battered Bir Ekonominin Sürekli Zorlanmasıyla Nasıl Baş Etilir? – ABD’nin% 80’i Ekonomi Üzerinden Sıkıştırıldı

Hangisi başlangıçta geliyor ve endişe mi, mali kargaşa mı?
Yahoo, American Express ve Time Inc. olarak çeşitlendirilen şirketler personeli görevden alıyorlar. Kurumsal karlar düşüyor. Borsa yeri kaotik bir panik içinde. Konut masrafları düştü. Tüketici borcu artıyor. ABD ekonomisi dolu … Hangi başlangıç ​​ve korku ya da ekonomik kaos geliyor?
Yahoo, American Express ve Time Inc. gibi çeşitli kuruluşlar işten atılıyor. Kurumsal karlar düşüyor. Hisse senedi piyasası kaotik bir panik içinde. Konut masrafları düştü. Tüketici borcu artıyor. ABD ekonomisi tam bir resesyon ve muhtemelen bir depresyonda.
Harris Interactive ve American Psychological Association’ın (Ekim 2008) yakın tarihli bir çalışmasında bildirildiği üzere gelir ve ekonomi Amerikalılar için uzun bir stres listesinin en iyisidir. Amerikalıların yüzde sekseni (% 80) ekonominin durumu hakkında vurgu yapıyor.
Öyleyse zor ekonomik durumlarla ortaya çıkan boyun eğmez stresi nasıl ele alıyorsunuz?
Endişeyi, Endişeyi ve Zorlamayı Tanımlamak
Zorlanmanın üstesinden gelmenin ilk adımı onu doğru bir şekilde tanımaktır. Korktuğunuz zaman, kanınız bacaklarınızdaki gibi önemli kas gruplarında toplanır, fiziğinizin kaçması için hazırlanır. Vücudunuz bir an için olası tepkinizi ölçmek için donar, böylelikle en hızlı kaçış yolu budur. Beyin, alarmınızı fiziksel olarak uyarmak, sinirlendirmek ve harekete hazırlanmak için alarm çalar. Buna eşlik etmek, kontrol edilemeyecek gibi görünen endişeli, korkulu düşüncelerden oluşan ezici bir seldir. Bu yoğun endişe ve endişe döngüsü sizi felç edebilir. Aynı zamanda rasyonel zihni de felce uğratır ve bunu açıkça varsaymak zorlaştırır.
Endişe ve gerginlik yakından bağlantılıdır. Endişe duyulduğunda, duygusal beyin algılanan tehdide odaklanmak için beynini zorlayarak kaygı dansına başlar. Korkunç zihin, sonsuz düşüncelerin sonsuz döngüsünde döner. Korku tüm gerginliğin kalbinde yer alır.
Basınç Kronik, Düşük Düzeyli Korku
Gerilme nedir? Gerinim zamanla genişletilmiş endişe. Yönetemeyeceğiniz bir talep yaratıldığını algıladığınızda, sinir tekniği tarafından duyulan temel alarm reaksiyonudur. Alarm sizin düşüncenize odaklanınca, negatif düşünce spiralleri, yarış kalbi ve kas gerginliği size yardımcı olmaz. Tam tersine, uzun süreli baskı, çeşitli seviyelerde fiziksel olarak zarar görmesine neden olur, açıkça düşünmek, atardamarlara zarar vermek, beyin hücrelerini öldürmek ve size açık olan seçeneklerin miktarını sınırlamakta güçlük çeker.
Canlı tarafta, onlara nasıl yaklaştığınıza bağlı olarak stres ve korku yönetilebilir. Pratik olarak hiçbir şey şu an için çok daha önemli bir şey değil, gerginliğinizin üstesinden gelmeyi anlamak, tüm gezegenin kaderini belki de sakin ve kaygıya kapılan kişilerin önemli bir kitlesine bağlı olabilir.
Alarmı Kapat
Gerilim tespit edildiğinde, ikinci adım alarmı kapatmaktır. Bu, egzersiz, derin nefes, meditasyon, dua ya da olumsuz düşüncelerinizi aklınızdan çıkarmanızı sağlayacak diğer önerilerle tamamlanır. Zarar verici düşünceler hakkındaki düşüncelerinizi açıklamaktan başka bir şey yapmadıysanız, başlamak için çok iyi bir yer benim kitabımdır. Kendimi: Duygu ve Düşünceyi Yönetmek için Newbie & rsquos Kılavuzu (AuthorHouse.com, Amazon.com ve BarnesAndNoble.com’da sunulmaktadır) .
Cesaret, Cesaret ve Kahramanlık
Üçüncü adım, cesaretin korkunun panzehiri olduğunun fark edilmesidir. Cesaret korkunun yokluğu değildir. Cesaret korkunun üstesinden geliyor. Bu adım, yapıcı bir yönde ilerlemeyi sürdürmek için somut eylemler gerektirir. Soruyu ‘Ne denemeye istekliyim?’ Felç geçirmekten ziyade büyüleyici dönüştürebilirsiniz. Cesaret, endişenin yokluğu değil, onun işten çıkarılmasıdır. Korkuyu hissedin ve yine de itin. 1 cesareti yaratan korkunun fethi. Tek bir endişe olmadan cesur olamaz. Cesaretin, sadece kahramanlık eylemlerinde ifade edildiği gibi hayal etmekten ziyade, her gün kullanılabilecek bir erdem olarak inanması. Sen cesur ve hellipevery günün.
Şükran Üzerine Konsantre Edin
Stresli zamanlardan geri dönmek için ek bir yol, düşüncelerinizi her gün minnettar olduğunuz konulara yönlendirmektir. Bu basit hareket sizi daha yüksek, ekstra merkezli kendinize bağlar. Bunu yapmak için aşağıdakileri göz önünde bulundurun:
Yaşıyorsun.
Başkaları tarafından sevildin.
Kendi başına görebiliyor, duyabiliyor ve nefes alabiliyorsunuz.
Bu kelimeleri okuyabilir ve anlayabilirsiniz.
Konuşma ve din özgürlüğü olan bir ulusa oy verebilirsiniz.
Bunların hepsi tipik olarak verilen temeldir. Minnettar olduğunuz her gün kendi eşyalarınızı kendiniz yapın. Minnettarlığınızı geliştirerek, düşüncelerinizi, endişe atmosferine katkıda bulunan binlerce sesin dışına doğru bilinçli bir şekilde hareket ettirin ve kaygı dalgasını engellemeye başlayın.
Molozun İçinde Yapıcı Anlamına Bakın
Son olarak, mevcut durumunuzun derinliklerine bakın ve belki de ondan çekilebilecek her türlü iyi anlamı arayın. Her bir sorun size bir şey öğretmek için var. En etkili tekniğiniz, zor durumlarda bu yaşamı değiştiren dersleri ortaya çıkarmak ve onları iyimser ve yapıcı eylemlere yönlendirmek için kullanmaktır.
Bu senaryodaki bir yaşam dersinin bir örneği, esnek olduğunun farkına varmak, hayatta kalacaktır. Ve bu know-how ile enerji geliyor (& ldquo. Bu hayatta kalabilirim, bir şey hayatta kalabilirim. & Rdquo). Kapsamlı bir farkındalık ile, kendinize sakin ve akılcı bir şekilde, ideal olası geleceğinizi oluşturmak için hangi seçeneklerin mevcut olduğuna bakın.
Geçmişte bu tür ekonomik zorluklardan kurtulduğumuzu ve bunun özel olarak yaşayacağımızı unutmayın. İnsanoğlu son derece dayanıklıdır. Bu resesyondan, daha önce sahip olduğumuzdan daha fazla enerji, daha yüksek inovasyon ve ekstra bilgelik ile geri döneceğiz. Yaptığımız şey bu, biz insanız.
Sadece yuvarlanmıyoruz.
Sıçradık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın