Battered Bir Ekonominin Sürekli Zorlanmasıyla Nasıl Baş Etilir? – ABD’nin% 80’i Ekonomi Üzerinden Sıkıştırıldı

Hangisi önce gelirse, endişe mi, mali kargaşa mı?
Yahoo, American Express ve Time Inc. gibi çeşitli sağlayıcılar personel bırakıyor. Kurumsal gelir düşüyor. Hisse senedi piyasası kaotik bir panik içinde. Konut fiyatları düştü. Müşteri borcu artıyor. ABD ekonomisi tamamlandı … İlk olarak hangileri endişeli veya ekonomik kaos geliyor?
Yahoo, American Express ve Time Inc. gibi çeşitli işletmeler, personelden ayrılıyor. Kurumsal kazançlar düşüyor. Hisse senedi piyasası kaotik bir panik içinde. Konut fiyatları düştü. Tüketici borcu artıyor. ABD ekonomisi tam bir resesyon ve muhtemelen bir depresyonda.
Nakit ve ekonomi, Harris Interactive ve Amerikan Psikoloji Derneği’nin (Ekim 2008) yaptığı bir çalışmada bildirildiği üzere Amerikalılar için uzun süreli stres listesinin başında bulunuyor. Amerikalıların yüzde sekseni (% 80) ekonominin durumu hakkında vurgu yapıyor.
Öyleyse karmaşık mali durumlarla ortaya çıkan boyun eğmez stresi nasıl yönetiyorsunuz?
Endişe, Endişe ve Zorlamayı Belirleme
Gerilimin üstesinden gelmek için ilk adım, doğru bir şekilde tespit etmektir. Korktuğunuz zaman, kanınız bacaklarınızdaki gibi önemli kas gruplarında toplanır, bedeninizi kaçmaya başlar. Fiziğin, bir an için, en hızlı kaçış rotası gibi, ulaşılabilir reaksiyonlarınızı ölçmek için donar. Beyin, alarmınızı fiziksel olarak uyarmak için alarm verir, bu da sinirlendirir ve harekete hazırlanır. Buna eşlik etmek, kontrol edilemeyecek gibi görünen endişeli, korkulu düşüncelerden oluşan ezici bir seldir. Bu yoğun korku ve endişe döngüsü sizi felç edebilir. Aynı zamanda rasyonel düşünceleri felce uğratır;
Endişe ve gerginlik yakından bağlantılıdır. Endişe duyulduğunda, duygusal beyin anksiyete dansına başlar ve beynin algılanan tehdide konsantre olmasına neden olur. Korkunç düşünceler, sonsuz düşüncelerin sonsuz döngüsünde döner. Korku tüm gerginliğin kalbinde yer alır.
Gerilim Kronik, Düşük Düzeyli Korku
Kaygı nedir? Gerinim zamanla genişletilmiş korkudur. Yönetilemediğin bir talebin yaratıldığını algıladığın zaman sinir yöntemi tarafından seslenen yaygın alarm reaksiyonudur. Alarm sizin düşüncenize odaklandığında, zarar veren düşünce spiralleri, yarış kalbi ve kas gerginliği size daha fazla yardımcı olmayacaktır. Tam tersine, uzun süreli gerginlik, bir miktar seviyedeki fizikinize zarar verir, açıkça düşünmek, atardamarlara zarar vermek, beyin hücrelerini öldürmek ve size açık olan olasılıkların sayısını sınırlamakta zorluk çeker.
Parlak tarafta, stres ve endişe, onlara nasıl yaklaştığınıza bağlı olarak yönetilebilir. Şu anda hiçbir şey daha önemli değil, stresinizi yönetmeyi öğrenmek, tüm dünyadaki kaderi muhtemelen sakin ve üstesinden gelen zorlu insan kitlesine güvenebilir.
Alarmı Kapat
Gerilim tespit edildiğinde, ikinci adım alarmı kapatmaktır. Bu, egzersiz, derin nefes alma, meditasyon, dua veya diğer düşüncelerle zihninizi zedeleyici düşüncelerden arındırmak için tamamlanmıştır. Olumsuz düşünceler hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmeyi henüz öğrenmemişseniz, başlamak için iyi bir nokta benim Rehberimdir: Kendini Kurtarmak için Newbie & rsquos Rehberi (Duygusallığı Yönetme ve İnanlı Olmak) (AuthorHouse.com, Amazon.com ve BarnesAndNoble.com’da kolayca mevcuttur) .
Cesaret, Cesaret ve Kahramanlık
Üçüncü adım, cesaretin korkunun panzehiri olduğunun fark edilmesidir. Cesaret korkunun yokluğu değildir. Cesaret endişenin üstesinden geliyor. Bu adım, yapıcı bir yolda ilerlemeyi korumak için somut eylemlerin alınmasını içerir. Soruyu ‘Ne denemeye hazırım?’ Şeklinde yeniden düzenleyerek. Felç geçirmekten ziyade büyüleyici değişiklikler yapabilirsiniz. Cesaret, korkunun yokluğu değil, onun kovulmasıdır. Endişeyi hissedin ve her halükarda itin. Bu, belirli bir cesur olma eğiliminde olan korkunun fethi. Tek bir endişe olmadan cesur olamaz. Cesurluğa, sadece kahramanlık eylemlerinde ifade edildiği gibi hayal etmekten ziyade, her gün kullanılabilecek bir erdem olarak inan. Sen cesur ve hellipevery günün.
Şükran Odaklı
Stresli olaylardan geri adım atmanın bir başka yolu da düşüncelerinizi her gün minnettar olduğunuz bu noktalara yönlendirmektir. Bu çok basit hareket, sizi daha yüksek, çok daha merkezlenmiş benliğinize bağlar. Bunu yapmak için aşağıdakileri göz önünde bulundurun:
Yaşıyorsun.
Başkaları tarafından sevildin.
Kendi başına görebiliyor, duyabiliyor ve nefes alabiliyorsunuz.
Bu kelimeleri okuyabilir ve anlayabilirsiniz.
Konuşma ve din özgürlüğü olan bir ulusa oy verebilirsiniz.
Bunların hepsi, genellikle kabul edilen esaslar. Minnettar olduğunuz kendi günlük öğelerinizi yapın. Minnettarlığınızı geliştirerek, düşüncelerinizi, endişe atmosferine ekleyen binlerce sesin arasından bilinçli bir şekilde hareket ettirin ve gerinme dalgasını engellemeye başlayın.
Molozun Ortasına Gelen İyimserliği Arayın
En nihayetinde, şu andaki durumunuza derinlemesine bakar ve ondan çekilebilecek her türlü olumlu anlamı arar. Hemen her durum size bir şey öğretmek için var. En iyi taktiğin, hayat boyu değişen dersleri karmaşık durumlarda ortaya çıkarmak ve onları iyimser ve yapıcı eylemlere yönlendirmek için kullanmaktır.
Bu durumda bir yaşam dersinin bir örneği, esnek olduğunun farkına varmak, hayatta kalacaktır. Ve bu anlayışla güç gelir (& ldquo. Eğer hayatta kalacağım, bir şeyden kurtulabilirim. & Rdquo). Toplam farkındalık ile, ideal ulaşılabilir geleceğinizi oluşturmak için size hangi seçeneklerin var olduğunu sakin ve rasyonel olarak düşünün.
Geçmişte böylesine maddi sıkıntılardan kurtulduğumuzu hatırlayın ve bu hayatta kalacağız. İnsanoğlu çok dayanıklıdır. Bu resesyondan, daha önce sahip olduğumuzdan çok daha fazla enerji, daha yüksek inovasyon ve daha fazla bilgelikle geri döneceğiz. Yaptığımız şey bu, biz insanız.
Sadece yuvarlanmıyoruz.
Sıçradık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın