Battered Bir Ekonominin Sürekli Gerilimi ile Nasıl Baş Etilir? – ABD’nin% 80’i Ekonomiden Daha Fazlası Oldu

Hangisi önce gelirse, endişe mi, ekonomik kaos mu?
Yahoo, American Express ve Time Inc. gibi çeşitli firmalar çalışanları işten atıyor. Kurumsal karlar düşüyor. Borsa yeri kaotik bir panik içinde. Konut fiyatları düştü. Müşteri borcu artıyor. ABD ekonomisi tamamlandı … İlk olarak hangisi geliyor? Ya endişe mi, mali kargaşa mı?
Yahoo, American Express ve Time Inc. gibi çeşitli firmalar işten atıyorlar. Kurumsal karlar düşüyor. Hisse senedi piyasası kaotik bir panik içinde. Konut fiyatları düştü. Tüketici borcu artıyor. ABD ekonomisi tam bir resesyon ve muhtemelen bir depresyonda.
Gelir ve ekonomi, Harris Interactive ve Amerikan Psikoloji Derneği’nin (Ekim 2008) yaptığı bir çalışmada bildirildiği üzere Amerikalılar için uzun süreli stres listesinin en iyileridir. Amerikalıların yüzde sekseni (% 80) ekonominin durumu hakkında vurgu yapıyor.
Öyleyse, zorlu ekonomik durumlarla gelen boyun eğmez gerginliği nasıl ele alıyorsunuz?
Endişe, Endişe ve Stres Tanımlama
Basıncın üstesinden gelmenin ilk adımı, uygun bir şekilde belirlenmesidir. Korktuğunuz zaman, kanınız bacaklarınızdaki gibi önemli kas gruplarında toplanır, bedeninizi kaçmaya başlar. Fiziğin, bir an için mümkün olan reaksiyonları ölçmek için donar, böylelikle en hızlı kaçış yolu budur. Beyin, alarmınızı fiziksel olarak uyarmak için alarm verir, bu da onu sinirlendirir ve harekete hazır hale getirir. Buna eşlik etmek, kontrol edilemeyecek gibi görünen endişeli, korkulu düşüncelerden oluşan ezici bir seldir. Bu yoğun endişe ve endişe döngüsü sizi felç edebilir. Aynı zamanda rasyonel zihni de felç ederek, açık bir şekilde düşünmeyi zorlaştırıyor.
Korku ve endişe yakından bağlantılıdır. Endişe duyulduğunda, duygusal beyin endişeli dansına başlar ve beynin algılanan tehdide konsantre olmasına neden olur. Korkunç düşünceler, sonsuz düşüncelerin sonsuz döngüsünde döner. Endişe tüm stresin kalbinde yer alır.
Gerilim Kronik, Düşük Düzeyde Endişe
Gerilme nedir? Gerinim zamanla genişletilmiş korkudur. Sizinle başa çıkamayacağınız bir talebin gerçekleştiğini algıladığınızda, sinir sistemi tarafından seslenen genel alarm reaksiyonudur. Alarm ilginizi odakladıktan sonra, olumsuz düşünce spiralleri, yarış kalbi ve kas gerginliği size yardımcı olmayacaktır. Tam tersine, uzun süreli stres, bir miktar seviyedeki fiziğinizin zarar görmesine neden olur; bu da açıkça düşünmek, atardamarlara zarar vermek, beyin hücrelerini öldürmek ve size açık olan alternatiflerin miktarını sınırlamakta güçlük çeker.
Aydınlık tarafta, stres ve endişe, onlara nasıl yaklaştığınıza bağlı olarak yönetilebilir. Şüphesiz, hiçbir şey, sizin tüm dünyadaki kaderinizin, sakin ve üstesinden gelen baskıya sahip olan kritik bir halk kitlesine güvenebileceğinden, sizin türünüzün üstesinden gelmek için çalışmaktan çok daha kritik bir şeydir.
Alarmı Kapat
Gerilim tespit edildikten sonra, ikinci adım alarmı kapatmaktır. Bu, egzersiz, derin nefes alma, meditasyon, dua veya olumsuz düşüncelerin düşüncelerini temizlemek için diğer işaretler yoluyla yapılır. Olumsuz düşüncelerle ilgili fikrinizi açıklamaktan başka bir şey yapmadıysanız, işe başlamak için iyi bir konum benim Rehber Kitabımdır: Duyguyu Teselli Etme ve İnanan Yeni Başlayanlar & rsquos Rehberi (AuthorHouse.com, Amazon.com ve BarnesAndNoble.com’da sunulmaktadır) .
Cesaret, Cesaret ve Kahramanlık
Üçüncü adım, cesaretin endişe verici panzehir olduğunun fark edilmesidir. Cesaret, endişenin olmaması değildir. Cesaret endişenin üstesinden geliyor. Bu adım, yapıcı bir yönde ilerlemeyi sürdürmek için somut eylemler gerektirir. Soruyu ‘Ne denemeye istekliyim?’ Felç geçirmekten ziyade heyecan verici bir dönüşüm yapabilirsiniz. Cesaret, korkunun yokluğu değil, onun kovulmasıdır. Korkuyu gerçekten hissedin ve her halükarda itin. Tek bir cesur olma eğiliminde olan korkunun fethi. 1 endişe olmadan cesur olamaz. Cesaretin, sadece kahramanlık eylemlerinde ifade edildiği gibi hayal etmekten ziyade, her gün uygulanacak bir erdem olarak inanması. Sen cesur ve hellipevery günün.
Şükran Üzerine Konsantre Edin
Stresli zamanlardan geri dönmenin başka bir yolu da, düşüncelerinizi her gün minnettar olduğunuz bu eşyalara yönlendirmektir. Bu temel hareket sizi daha büyük, daha merkezlenmiş benliğinize bağlar. Bunu yapmak için, aşağıdakileri varsayın:
Yaşıyorsun.
Başkaları tarafından seviliyorsunuz.
Kişisel olarak görebilir, duyabilir ve nefes alabilirsiniz.
Bu kelimeleri okuyabilir ve anlayabilirsiniz.
Konuşma ve din özgürlüğü olan bir ulusa oy verebilirsiniz.
Bunların hepsi, genel olarak verilen temeldir. Minnettar olduğunuz şeylerin kişisel günlük listesini yapın. Minnettarlığınızı geliştirerek, düşüncelerinizi korku atmosferine ekleyen binlerce sesin içinden bilinçli bir şekilde hareket ettirin ve endişe dalgasını başlatmaya başlayın.
Molozun Ortasındaki Pozitif Anlamına Bakın
Son olarak, şimdiki durumunuza derinden bakın ve ondan çekilebilecek her türlü yapıcı anlam arayınız. Her senaryo size bir şey öğretmek için var. İdeal metodunuz, zorlayıcı örneklerde yaşamı değiştiren dersleri ortaya çıkarmak ve onları iyimser ve yapıcı eylemlere yönlendirmek için kullanmaktır.
Bu durumda bir yaşam dersinin bir örneği, esnek olduğunun farkına varmak, hayatta kalacaktır. Ve bu uzmanlık ile enerji gelir (& ldquo. Eğer hayatta kalacağım, bir şeyden kurtulabilirim. & Rdquo). Tam farkındalık ile, kendinize sakin ve mantıklı bir şekilde, ideal fizibilite geleceğini oluşturmak için size sunulan olasılıkları hesaba katarak izin verin.
Geçmişte bu tür ekonomik zorluklardan kurtulduğumuzu ve bu hayatta kalabileceğimizi hatırlayın. 1. İnsanlar çok dayanıklıdır. Bu durgunluktan ek güç, daha fazla yenilik ve daha önce sahip olduğumuzdan çok daha fazla bilgelikle geri döneceğiz. Yaptığımız şey bu, biz insanız.
Sadece yuvarlanmıyoruz.
Sıçradık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın