Battered Bir Ekonominin Sürekli Gerilimi ile Nasıl Baş Etilir? – ABD’nin% 80’i Ekonomiden Daha Fazlası Oldu

Hangisi önce gelirse, endişe mi, ekonomik kaos mu?
Yahoo, American Express ve Time Inc. gibi çeşitli kuruluşlar çalışanları görevden alıyor. Kurumsal kazançlar düşüyor. Hisse senedi piyasası kaotik bir panik içinde. Konut masrafları düştü. Tüketici borcu artıyor. ABD ekonomisi dolu … İlk olarak hangisi geliyorsa endişe mi, mali kargaşa mı?
Yahoo, American Express ve Time Inc. gibi çeşitli kuruluşlar personel bırakıyor. Kurumsal karlar düşüyor. Stok sektörü kaotik bir panik içinde. Konut masrafları düştü. Müşteri borcu artıyor. ABD ekonomisi tam bir resesyon ve muhtemelen bir depresyonda.
Para ve ekonomi, Harris Interactive ve Amerikan Psikoloji Derneği’nin (Ekim 2008) yaptığı bir çalışmada bildirildiği üzere, Amerikalılar için genişletilmiş stres listesinin en üst sıralarındadır. Amerikalıların yüzde sekseni (% 80) ekonominin durumu hakkında vurgu yapıyor.
Öyleyse, zorlu ekonomik durumlarla gelen boyun eğmeyen suşu nasıl yönetiyorsunuz?
Endişeyi, Kaygıyı ve Basıncı Tanıma
Kaygının üstesinden gelmenin ilk adımı, uygun bir şekilde belirlemek. Korktuğunuz zaman, kanınız bacaklarınızdaki gibi önemli kas gruplarında toplanır ve vücudunuzu kaçmaya başlar. Fiziğin, bir an için, en hızlı kaçış rotası gibi, ulaşılabilir reaksiyonlarınızı ölçmek için donar. Beyin, alarmınızı fiziksel olarak uyarmak için alarm verir, bu da onu sinirlendirir ve harekete hazır hale getirir. Buna eşlik etmek, kontrol edilemeyecek gibi görünen endişeli, korkulu düşüncelerden oluşan ezici bir seldir. Bu yoğun korku ve endişe döngüsü sizi felç edebilir. Aynı zamanda rasyonel düşünceleri felce uğratır ve bunu açıkça düşünmek için karmaşık hale getirir.
Endişe ve baskı yakından bağlantılıdır. Endişe duyulduğunda, duygusal beyin anksiyete dansına başlar ve beynin algılanan tehdide konsantre olmasına neden olur. Korkunç düşünceler, sonsuz düşüncelerin sonsuz döngüsünde döner. Endişe tüm baskıların kalbinde yer alır.
Gerin Kronik, Düşük Düzeyli Korku
Stres nedir? Anksiyete, zamanla genişletilmiş korkudur. Yönetemeyeceğiniz bir talebin gerçekleştiğini algıladığınızda, sinir tekniği tarafından duyulan temel alarm reaksiyonudur. Alarm ilginizi odaklandırdığında, tersine inanılan spiraller, yarış kalbi ve kas gerginliği size herhangi bir ek yardımda bulunmaz. Aksine, uzun süreli basınç vücudunuzun bir dizi seviyede hasar görmesine neden olur ve bu da açıkça düşünmek, atardamarlara zarar vermek, beyin hücrelerini öldürmek ve size açık olan seçeneklerin miktarını sınırlamakta güçlük çeker.
Parlak taraftaki gerilim ve korku, onları nasıl kullandığınıza bağlı olarak yönetilebilir. Anormallığinizi yönetmek için çalışmaktan çok daha anlamlı bir şey yoktur. Tüm dünyanın kaderi, sakin ve üstesinden gelen strese sahip olan hayati bir halk kitlesine bağlı olabilir.
Alarmı Kapat
Suş tanımlandığında, ikinci adım alarmı kapatmaktır. Bu, egzersiz, derin nefes alma, meditasyon, dua veya olumsuz düşüncelerinizi aklınızdan çıkarmanın başka yolları aracılığıyla yapılır. Olumsuz düşünceler hakkındaki düşüncelerinizi henüz öğrenmediyseniz, işe başlamak için harika bir yer, Kitabımın Kendisi: Başlangıç ​​ve Ruh Emosyonunu Yönetme ve İnanlı Olma Kılavuzu (AuthorHouse.com, Amazon.com ve BarnesAndNoble.com’dan edinilebilir) .
Cesaret, Cesaret ve Kahramanlık
Üçüncü adım, cesaretin korkunun panzehiri olduğunun fark edilmesidir. Cesaret, endişenin olmaması değildir. Cesaret korkunun üstesinden geliyor. Bu adım, yapıcı bir yolda ilerlemeye devam etmek için somut adımlar atmayı gerektirir. Soruyu ‘Ne denemeye istekliyim?’ Felç geçirmekten ziyade büyüleyici ayarlamalar yapabilirsiniz. Cesaret, korkunun yokluğu değil, onun kovulmasıdır. Gerçekten endişeyi hissedin ve yine de üzerinden itin. Tek bir cesur kılan endişenin fethi. Korku olmadan cesur olamaz. Cesaretin, yalnızca kahramanlık eylemlerinde ifade edildiği gibi hayal etmekten ziyade, günlük olarak uygulanacak bir erdem olarak düşünün. Sen cesur ve hellipevery günün.
Şükran Üzerine Konsantre Edin
Stresli örneklerden geri dönmenin bir başka yolu da düşüncelerinizi her gün minnettar olduğunuz noktalara yönlendirmektir. Bu basit eylem sizi daha büyük, daha merkezlenmiş bir benliğinize bağlar. Bunu yapmak için aşağıdakilere inanın:
Yaşıyorsun.
Diğer insanlar tarafından seviliyorsunuz.
Kişisel olarak görebilir, duyabilir ve nefes alabilirsiniz.
Bu kelimeleri okuyabilir ve anlayabilirsiniz.
Konuşma ve din özgürlüğü olan bir ulusa oy verebilirsiniz.
Bunların hepsi, genellikle kabul edilen esaslar. Minnettar olduğunuz kendi günlük listelerinizi yapın. Minnettarlığınızı geliştirerek, düşüncelerinizi korku atmosferine ekleyerek binlerce sesin uzağından bilinçli bir şekilde hareket ettirin ve gerginlik dalgasını engellemek için başlıyorsunuz.
Molozun Ortasına Gelen İyimser İçin Görünür
Son olarak, mevcut durumunuzun derinliklerine bakın ve ondan çekilebilecek her türlü yapıcı anlam arayınız. Her şey size her şeyi öğretmek için var. İdeal tekniğiniz, yaşamı değiştiren dersleri zor günlerde ortaya çıkarmak ve onları iyi ve yapıcı eylemlere yönlendirmek için kullanmaktır.
Bu senaryodaki bir yaşam dersinin bir örneği, esnek olduğunun farkına varmak, hayatta kalacaktır. Ve bu uzmanlık ile enerji gelir (& ldquo. Eğer hayatta kalacağım, bir şeyden kurtulabilirim. & Rdquo). Tam farkındalık ile, ideal ulaşılabilir geleceğinizi oluşturmak için seçmenlerin sizin için erişilebilir olanları sakin ve akılcı bir şekilde düşünmesine izin verin.
Geçmişte bu tür ekonomik zorluklardan kurtulduğumuzu ve bunun hayatta kalacağını unutmayın. İnsanoğlu çok dayanıklıdır. Bu durgunluktan ek enerji, daha fazla yenilik ve daha önce sahip olduğumuzdan çok daha fazla bilgelikle geri döneceğiz. Yaptığımız şey bu, biz insanız.
Sadece yuvarlanmıyoruz.
Sıçradık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın