Battered Bir Ekonominin Sürekli Anksiyetesi İle Nasıl Baş Etilir – ABD’nin% 80’i Ekonomi Üzerinden Sıkı

Hangisi önce gelirse, endişe mi, ekonomik kaos mu?
Yahoo, American Express ve Time Inc. gibi çeşitli işletmeler, personel bırakıyor. Kurumsal kazançlar düşüyor. Hisse senedi piyasası kaotik bir panik içinde. Konut fiyatları düştü. Tüketici borcu artıyor. ABD ekonomisi dolu … İlk olarak hangisi korku ya da ekonomik kargaşa geliyor?
Yahoo, American Express ve Time Inc. gibi çeşitli kuruluşlar kadroluyor. Kurumsal karlar düşüyor. Stok sektörü kaotik bir panik içinde. Konut masrafları düştü. Tüketici borcu artıyor. ABD ekonomisi tam bir resesyon ve muhtemelen bir depresyonda.
Para ve ekonomi, Harris Interactive ve Amerikan Psikoloji Derneği’nin (Ekim 2008) yaptığı bir çalışmada bildirildiği üzere, Amerikalılar için uzun bir stres listesinin en başındadır. Amerikalıların yüzde sekseni (% 80) ekonominin durumu hakkında vurgu yapıyor.
Öyleyse zorlu ekonomik zamanlarla gelen boyun eğmeyen suşu nasıl ele alıyorsunuz?
Korku, Endişe ve Stres Tanıma
Stresi aşmanın ilk adımı, doğru bir şekilde tanımlamaktır. Korktuğunuz zaman, kanınız bacaklarınızdaki gibi büyük kas gruplarında toplanır, vücudunuzu kaçmaya hazırlar. Vücudunuz, bir an için, en hızlı kaçış rotası gibi, ulaşılabilir reaksiyonlarınızı ölçmek için donar. Beyin, alarmınızı fiziksel olarak uyarmak, sinirlendirmek ve harekete hazırlanmak için alarm çalar. Buna eşlik etmek, kontrol edilemeyecek gibi görünen endişeli, korkulu düşüncelerden oluşan ezici bir seldir. Bu yoğun endişe ve endişe döngüsü sizi felç edebilir. Ayrıca rasyonel düşünceleri felce uğratır ve bunu açıkça düşünmeyi zorlaştırır.
Korku ve baskı yakından bağlantılıdır. Korku parladığında, duygusal beyin endişeli dansına başlar ve beynin algılanan tehdide odaklanmasını zorlar. Korkunç zihin, olumsuz düşüncelerin sonsuz döngüsünde döner. Endişe tüm türlerin kalbinde yer alır.
Gerin Kronik, Düşük Düzeyde Endişe
Kaygı nedir? Anksiyete, zamanla genişletilmiş korkudur. Yönetemeyeceğiniz bir talebin gerçekleştiğini algıladığınızda, sinir tekniği tarafından duyulan temel alarm reaksiyonudur. Alarm sizin düşünceye odaklandığında, zedelenen düşünce spiralleri, yarış kalbi ve kas gerginliği size daha fazla yardımcı olmayacaktır. Aksine, uzun süreli anksiyete, açıkça görmeyi, atardamarlara zarar vermeyi, beyin hücrelerini öldürmeyi ve size açık olan olasılıkların sayısını sınırlamayı göz önünde bulundurarak, bir dizi seviyedeki zarara zarar verir.
Canlı tarafta, endişe ve endişe, onları nasıl kullandığınıza bağlı olarak yönetilebilir. Stresinizi yönetmek için mastering yapmaktan çok daha önemli bir şey yoktur. Tüm gezegenin kaderi muhtemelen sakin ve üstesinden gelen baskıya maruz kalan önemli bir erkek ve kadın kitlesine bağlı olabilir.
Alarmı Kapat
Kaygı belirlendikten sonra, ikinci adım alarmı kapatmaktır. Bu, egzersiz, derin nefes alma, meditasyon, dua ya da zedeleyici düşünceler hakkındaki düşüncelerinizi açığa çıkarmak için diğer işaretlerle gerçekleştirilir. Olumsuz düşünceler hakkındaki düşüncelerinizi açıklamaktan başka bir şey yapmadıysanız, işe başlamak için harika bir yer Rehber Kitabım Kendim: Başlangıç ​​ve Ruh Emosyonunu Yönetme ve İnanlı Olma Kılavuzu (AuthorHouse.com, Amazon.com ve BarnesAndNoble.com adreslerinden edinilebilir) .
Cesaret, Cesaret ve Kahramanlık
Üçüncü adım, cesaretin korkunun panzehiri olduğunun fark edilmesidir. Cesaret, endişenin olmaması değildir. Cesaret korkunun üstesinden geliyor. Bu adım, yapıcı bir yolda ilerlemeyi korumak için somut eylemlerin alınmasını içerir. Sorguyu ‘Ne denemeye istekliyim?’ Olarak yeniden gruplayarak Felç geçirmekten ziyade, heyecan verici hale getirebilirsiniz. Cesaret, endişenin yokluğu değil, onun işten çıkarılmasıdır. Gerçekten endişeyi hissedin ve yine de üzerinden itin. Bir cesareti yaratan korkunun fethi. Tek bir endişe olmadan cesur olamaz. Cesareti, sadece kahramanlık eylemlerinde ifade edildiği gibi hayal etmekten ziyade, her gün uygulanacak bir erdem olarak düşünün. Sen cesur ve hellipevery günün.
Şükran Odaklı
Stresli durumlardan geri dönmenin başka bir yolu da düşüncelerinizi her gün minnettar olduğunuz konulara yönlendirmektir. Bu temel hareket, sizi daha büyük, çok daha merkezlenmiş benliğinize bağlar. Bunu yapmak için aşağıdakileri göz önünde bulundurun:
Yaşıyorsun.
Başkaları tarafından seviliyorsunuz.
Kişisel olarak görebilir, duyabilir ve nefes alabilirsiniz.
Bu kelimeleri okuyabilir ve anlayabilirsiniz.
Konuşma ve din özgürlüğüne sahip bir ülkede oy kullanabilirsiniz.
Bunların hepsi tipik olarak verilen temeldir. Minnettar olduğunuz kişisel günlük listelerinizi yapın. Minnettarlığınızı geliştirerek, düşüncelerinizi korku ortamına katkıda bulunan binlerce sesin arasından bilinçli bir şekilde hareket ettirin ve baskı dalgasını engellemeye başlayın.
Molozun Aralarındaki İyimser Anlamına Bakın
En nihayetinde, mevcut senaryonuzun derinliklerine bakın ve ondan çekilebilecek her türlü yapıcı anlam arayınız. Her şey size bir şey öğretmek için var. En büyük taktikiniz, zorlayıcı olaylarda hayat değiştiren dersleri ortaya çıkarmak ve onları iyi ve yapıcı eylemlere yönlendirmek için kullanmaktır.
Bu senaryodaki bir yaşam dersinin bir örneği, esnek olduğunun farkına varmak, hayatta kalacaktır. Ve bu know-how ile enerji geliyor (& ldquo. Bu hayatta kalabilirim, ben bir şey hayatta kalabilirim. & Rdquo). Tam bir farkındalık ile, en etkili ulaşılabilir geleceğinizi elde etmek için size hangi seçeneklerin elde edilebileceğini sakince ve rasyonel olarak düşünün.
Geçmişte böylesine maddi sıkıntılardan kurtulduğumuzu hatırlamaya çalışın ve bu hayatta kalacağız. İnsanoğlu son derece dayanıklıdır. Bu resesyondan, daha önce sahip olduğumuzdan çok daha fazla enerji, daha yüksek inovasyon ve ek bilgelik ile geri döneceğiz. Yaptığımız şey bu, biz insanız.
Sadece yuvarlanmıyoruz.
Sıçradık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın