Akşam sokak fotoğrafçılığı nasıl ateş edilir

Fotoğraf çekmek için en iyi zamanlardan biri, özellikle de büyük bir şehirde ikamet ediyorsanız, akşamları! Ünlü mağazalar, restoranlar, iş tabelaları, şehir ışıkları, renkler ve hatta güzel giyimli kıyafetler ve süslü mücevherler giymiş kişiler gibi çekim yapmak için çok fazla yer var. Akşam çekimi için mükemmel ayarlar nelerdir?
Her şeyden önce, en az iki 8’lik bir açıklığa sahip olan iyi bir merceğe ihtiyacınız olacaktır, ancak seçeceğim şey f / ikidir. veya daha büyük, f / 1.four! Sony e-mount objektif Sigma 30mm f / 1.4 Çağdaş, Sony aynasız fotoğraf makineleri için en keskin objektif! Bu lensin fiyatı yaklaşık 330 $, ancak Sony’den 50mm f / 1.eight da kullanabiliyorsunuz. Her iş sizin için iş yapacak.
Fotoğraflarınızın net olmasını istiyorsanız, 1 / 250’de geniş açık çekimler yapmak zorundasınız. Sony a6500, titrek elleriniz varsa size çok fazla yardım sunan yaşlanma stabilizasyonuna sahiptir. Eğer ek bir cam-dönem markasının kişiselliğini çıkarırsanız, hiç şüphesiz Sigma lenslerinin görüntü sabitleyiciye sahip olmadığı ve görüntülerin o kadar net olmayacağı için, görüntü sabitleme özelliğine sahip bir lens kullanmanız gerekecektir.
ISO’nuzu 100-3200 arasında koruyun. En fazla kullanabileceğiniz 6400 bunun üstünde değil. Bu, fotoğraflarınızın gürültüsünü düşük tutacaktır. Dizüstü bilgisayarınızda resimlerinizin çok fazla gürültüye sahip olduğunu görürseniz, netlik seçimini ve gürültü azaltmayı ayarlayarak sesi manuel olarak azaltmak için bir düzenleme yazılımı kullanabilirsiniz. Bu, bir şekilde problemi ortadan kaldıracaktır.
Göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer konu da, etrafınızdaki birçok ışıkla karşılaşmaktır. Karanlıktaysanız ve uzaktaki bir şeyi çekiyorsanız, üçayak kullanmanız ve fotoğraf makinenizin deklanşör hızını 1 saniye veya daha fazla bırakarak kameranın daha fazla ışık yakalamasına izin vermeniz dışında, fotoğrafınız karanlık olacaktır. Bu, görüntünüzü daha parlak hale getirir, ancak çok fazla gürültü üretmemeye dikkat etmelisiniz. ISO değerinin 1600’den az olmasını sağlayın.
Yürüyen insanların fotoğraflarını çekmek istiyorsanız, hızlı olmanız ve kendinizi çok fazla ışığa maruz bırakmanız gerekir. Bu, hızlı çekim hızlarına ve donma hareketine sahip olmanızı sağlar. Mümkünse, daha hızlı enstantane hızını uygulayarak daha koyu bir görüntü elde edin ve ardından daha sonra düzenleyebilirsiniz. Bu size netlik kazandıracak ve millet kazandı ve hayalet gibi görünmeye başladı!
Ben tamamen doğal ışığın hayranıyım ama fotoğraf çekmek için flaşı kullanabileceğinizi düşünüyorsanız, yapabilirsiniz! Sadece konuya o kadar yakınız ve çekim yaptığınız şeye doğrudan yanıp sönmemeye çalışın. Bazı kameralar, flaşınızı yukarı doğru döndürmenize izin verir, böylece ışığınızı çekimi yaptığınız konum üzerine yayıp, nesneyi tamamen beyaza dönüştürmekten daha iyidir!
İdeal koşullarda çekim yapmak en etkili yöntem olsa da, dışarı çıktığımız her seferinde şanslı değiliz. Bununla birlikte, Lightroom veya Pinnacle Studio gibi çok iyi bir fotoğraf düzenleme aracıyla avantajlarınızı artırmak mümkündür. Fotoğrafçılığın oldukça yüksek fiyatlı bir hobisi olduğunu ve fotoğrafçıların çok az bir bütçeleri olduğunu anladım. Ancak, gerçek bir yazılım lisansını indirim ile almak için birçok fırsat var. Pinnacle kuponları veya pinnacle stüdyo promosyon kodunu arayın ve bazı harika teklifleri bulacaksınız. Qetes.com/pinnacle-studio-coupon, bu konuda sizi çok daha fazla aydınlatacak.
Karanlıkta ateş etmekten korkmayın. En iyi fotoğraflardan bazıları, günümüzde insanlar ya da taşıtlar geçse bile, birkaç ışık ve küçük bir hareketle karanlıkta çekilir. Ekstra çekim ve çeşitli ayarları denemek, görüntülerinizi üstün olacaktır. Şimdi dışarı çık ve harika ol!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın