Akşam sokak fotoğrafçılığı nasıl ateş edilir

Görüntüleri çekmek için en iyi zamanlardan biri, özellikle de büyük bir şehirde ikamet ediyorsanız geceleri. Popüler dükkanlar, restoranlar, işyeri göstergeleri, şehir ışıkları, renkler ve hatta iyi giyimli kıyafetler ve süslü mücevherler giymiş insanlar gibi çekim yapmak için birçok alan var. Akşam çekimi için en iyi ayarlar hangileri?
Her şeyden önce, en az iki.seight diyafram açıklığı olan mükemmel bir objektife sahip olmanız gerekecek, ancak tercih ettiğim şey f / 2. veya daha büyük, f / 1.4! Sony e-mount objektif Sigma 30mm f / 1.4 Modern, Sony aynasız kameralar için en keskin objektif! Bu objektif yaklaşık 330 $ civarındadır, ancak Sony’den 50mm f / 1.eight da kullanabilirsiniz. Her iş sizin için iş yapacak.
Resimlerinizin net olmasını istiyorsanız, 1 / 250th’de geniş açılı çekim yapmak istiyorsunuz. Sony a6500, el titremesi durumunda size çok fazla destek sağlayan yaşlanma stabilizasyonuna sahip. Sigma lensler görüntü sabitleyiciye sahip olmadığından ve resimleriniz o kadar net olmayacağından, farklı bir cam-dönem markası seçtiyseniz, görüntü sabitleme özelliğine sahip bir merceğe ihtiyacınız olacaktır.
ISO’nuzu 100-3200 arasında tutun. En fazla kullanabileceğiniz 6400 bunun üstünde değil. Bu, fotoğraflarınızın gürültüsünü düşük tutacaktır. Bilgisayarınızda gördüğünüz resimlerin de çok fazla gürültüye sahip olduğunu düşünüyorsanız, netlik çözümünü ve gürültü azaltmayı ayarlayarak sesi manuel olarak azaltmak için bir düzenleme yazılımı kullanabilirsiniz. Bu bir şekilde zorluğu ortadan kaldıracaktır.
Göz önünde bulundurmanız gereken bir başka nokta, etrafınızdaki bol ışıklı yerleri bulmaktır. Karanlıktaysanız ve uzaktaki bir şeyi çekiyorsanız, üçayak kullanmanız ve fotoğraf makinenizin deklanşör hızını 1 saniye veya daha fazla bırakarak kameranın ek ışık yakalamasına izin vermeniz dışında görüntünüz karanlık olacaktır. Bu, görüntünüzü daha parlak hale getirir, ancak aynı zamanda büyük bir gürültü oluşturmama konusunda ihtiyatlı olmalısınız. ISO değerini 1600’den daha düşük tutun.
Yürümek bireylerin fotoğraflarını çekmek istiyorsanız, hızlı olmanız ve kendinizi çok fazla ışıklandırmanız gerekiyor. Bu, hızlı çekim hızlarına ve donma hareketine sahip olmanızı sağlar. Mümkünse, daha hızlı deklanşör hızını kullanarak daha koyu bir görüntü alın ve daha sonra bunu düzenleyebilirsiniz. Bu size netlik kazandıracak ve erkekler ve kadınlar hayalet gibi görünmeye başladı!
Ben doğal ışığın hayranıyım ama fotoğraf çekmek için flaşı kullanabileceğinizi düşünüyorsanız, yapabilirsiniz! Sadece konuya yakın olmayın ve çekim yaptığınız şeye doğru yanıp sönmemeye çalışın. Bazı kameralar flaşınızı yukarı doğru döndürmenize izin verir, böylece çekimi yaptığınız bölgeden tamamen beyaza yaymaktan ziyade ışığı daha fazla yayabilirsiniz.
Yine de, mükemmel durumlarda çekim yapmak en etkili olanıdır, ancak dışarı çıktığımız her seferinde şanslı değiliz. Bununla birlikte, Lightroom veya Pinnacle Studio gibi mükemmel bir fotoğraf düzenleme aracıyla avantajlarınızı geliştirmek mümkündür. Fotoğrafçılığın oldukça pahalı bir hobisi olduğunu ve çok sayıda fotoğrafçının kısıtlı bir harcama bütçesine sahip olduğunu anladım. Öyle olsa bile, gerçek bir yazılımın indirimine sahip olmak için birçok imkan vardır. Pinnacle kuponları veya pinnacle studio promo kodunu arayın ve bazı harika tekliflere rastlarsınız. Qetes.com/pinnacle-studio-coupon, bu konuyla ilgili daha fazla bilgi edinecek.
Karanlıkta ateş etmekten korkmayın. En güzel fotoğraflardan bazıları karanlıkta birkaç ışık ve küçük bir hareketle çekilir, insanlar ya da arabalar geçse bile. Çekip, benzersiz ayarları denediğinizde, fotoğraflarınız o kadar iyi olur. Şimdi dışarı çık ve harika ol!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın